Hamur İşleri Milföyden pizza

Nesli

Guru
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008
2.510
2
kızlar memleketin en kolay -ve en lezzetli- pizzası karşınızda.

Milföy karelerini ortadan kesip dikdörtgen haline getirin. Tam çözülmeden tepsinize yerleştirin
Malzemelerinizi doğrayıp hazırlayın.
Alt sosunu seviyorsanız kekik ve kırmızı toz biberle karıştırıp en az 5 dakika bekletin.

Milföy hamuru
sos için domates püresi, ya da sulandırılmış salça + keyfe göre baharat
Rendelenmiş kaşar peyniri
Hangileri varsa :) = biber, zeytin, sosis, sucuk, mantar, mısır vs. vs.

Tepsideki milföylerinizi önce sosla kaplayın, sonra kaşarı ve en sonunda da sevdiğiniz malzemelerle donatıp fırına atın. Çok çabuk pişiyor malum, yakmayın :) kızarmış ve kabarmışsa alın fırından afiyetle yiyin yedirin :KK66:
Not: Bu haliyle dondurucuda saklayabilirsiniz. Sadece milföyler çok çözülmeden hızlıca hazırlayın yeter :KK66:

Son düzenleme:
nesliim kuzum eline sağlık ta pişmiş halini de koysaydın ya delü kaydirigubbakcemile3 üşenmemiş her bişeyini koymuş sonucu koymamış..:icecream:.

nesliim kuzum eline sağlık ta pişmiş halini de koysaydın ya delü kaydirigubbakcemile3 üşenmemiş her bişeyini koymuş sonucu koymamış..:icecream:.
dolaba attım zuzum :) beyzade gecikecekmiş, sıcak sıcak yesin :eek:
pişirince eklerim hemena.s

süpersin tatlim
ellerine saglik
paylasimin icinde tskler
bide pismis halini koyda görelim olurmu?a.s.

oofff yerim ben onu yeriimmkaydirigubbakcemile3 Eline sağlık canım:lepi:

canım çektiii...cokacimcoookbanane ben de yaparıımmm...naniknanikeline sağlık kuzummm...mis gibi görünüyo..yarasıınnn kaydirigubbakcemile3

ellerrine sağlık görünüşü süper pratik ve güzel bir tarif yakında denemek farz oldu artık.)))))))))

bugün nikah yil dönümümüz aksama yapmayi düsünüyorum bakalim becerebilcekmiyim
paylasirim olursa

tarif için çok teşekkür ederim arkadaşım.dün yaptım afiyetle yedik normalde kendim hamur yoğurup yapıyordum ama çok uğraşıyomuşum ya milföyle basit ve çabuk pişiyo.tekrardan teşekkürlerŞeniz

hazır milföyüm varken hemencik yapıyom misafirim varda tşkkr ederim inşllh beğenirler:Saruboceq:

deneyen arkadaşlarıma afiyetler, denemek üzere olan arkadaşlarıma da gayretler olsun yerimseniben
:enbuyukkk:

milfoyu cok kullanirim,pizzada cok yaparim ama milfoylu pizza hic aklima gelmemisti dogrusu iyi fikir,bravo sana,,,ilk firsatta deniycem....cokacimcoook

tatlim yaptim harbi kolay ve bi okadarda cok lezziz
paylasimin icin cok cok tsklera.s.
herkeze tavsiye ederim kizlar
benimkiler malesef seninkiler gibi düzgün olmadi cünkü hamurum cok yumusakdi sündü durdu :)
ama tadi harikaydi:)
img5247.jpg

w640.png

Gerçekten çok pratik bende 2 defa yaptım haftasonu
Sabah kahvaltısınd ainanılmaz Özellikle ilk fırından çıkınca pufidik duruyor:)
Yalnız Nesliciğim Dedigin gibi fazla yumuşatmamalı az sert olcak.
Yoksa sünüyor yapışıyor.
Birde siz tepsinizi yağlıyormusun yerleştirmeden.

X