mikroenjeksiyon

cevabiniz icin tesekkur ediyorum dr bey..size bir sorum daha olucakti bu klynefelder syndrom rahatsizliginda erkeklerin spermleri yas ilerledikce yok oluyormu??benim burdaki doktorum 2006 da cikmasinin sebebini buna baglamisti..belki ozaman vardi simdi bitti demisti rahatsizlik sebebiyle..
simdiden tsk ediyorummm

Merhaba fatoş1983,

Klinefelter olgularında erken yaşta teşhis ve tedavi önerilir, genç dönemde zaten sınırlı olan sperm üretimini yakalama şansı daha fazladır. Genetik problem nedeniyle sperm üreten az sayıdaki öncül hücre zaman içerisinde ortadan kalkabilir. Bu durumu destekleyen çalışmalar bulunmaktadır.

Kanımca siz şu anda ileriye yönelik bir karar almayı düşünmelisiniz, çok da zaman geçirmemenizi öneririm. Uygulanacak yöntem bellidir. Ejakulat tekrar kontrol edilmelidir. Sperm elde edilemez ise Mikro-TESE uygulanması gündeme gelecektir. Şansınız hakkında detaylı bilgi vermek şu an için mümkün olmamakla beraber, bizim tecrübemiz, ejakulatta sperm elde edilemeyen Klinefelter sendromlu erkeklerin Mikro-TESE operasyonlarında %50 oranında sağlıklı sperm bulunduğu yönündedir. Ancak testisler ileri derecede atrofiye uğramış veya önceden geçirilen operasyonlar testislerde hasar bırakmış ise bu ihtimal maalesef azalmaktadır.

Saygılar.

sevabiniz icin tsk ediyorum dr bey cok yardimci oldunuz

pardon özür dilerim sevap degil cevap olucakti..:roflol:

merhaba doktor bey.size soracağım sorunun sayfası aslında burası değil ama çaresiz kaldım.cevaplarsanız sevinirim.yurt dışında yaşıyorum ve burada sağlık sistemi maalesef çok kötü.doktora gidip sorununuzu anlattığınızda ultrasyon la bile bakılmıyor.tabiri caizse herkes başında savıyor ve maalesef yeteri kadar tecrübe ve bilgiye sahip değiller.giden herkes aynı detten muzdarip hatta sadece bebek tedavisi için bile tr ye giden türk vatandaşlar oldu.anlıcanız zor durumdayım
26 yaşındayım ve 5 aylık evliyim.3 aydır korunmuyoruz.ilk 2 ay yasmin isimli doğum kont hapını kullandım.hapı kullanırken ilaç bitmeden 4 veya 5 gün önce adet oluyordum.ilacı bıraktıktan sonra adet zamanım nispeten düzeldi.27 ve 28 günde bir olmaya başaldım.ama bıraktıkta sonra bir sorunla karşılaştım tam olarak sorunmu onu da bilmiyorum.çok erken adet belirtileri görmeye baladım yaklaşık 8 9 gün önce bende kasık ağrıları sivilce ve baş ağrıları başladı.son 3 aydır böle oluyor.ağrılarım şiddetli değil ama yine de rahatsız edici tipik adet ağrıları.
sizce bu bi sorun u tedavi gerektirir mi?yaşadığım ülke de tedavi oldukça zor ve masraflı.özellikle kadın doğum bölümü.
ne öneririsizn söyledikleriniz inanın benm için altın kıymetinde olacak.eğer tedavi gerektiren bir durumsa tr ye gitmeyi göze alacağım.şimdiden allah razı olsun.tşk..

merhaba dr bey ben mart ayında mikroenjeksiyon yaptırmayı düşünüyorum benim yaşım 29 adetimin 3. gün sonuçlarımı yazıyorum bana bilgi verirmisiniz nasıl sonuçlarım FREET3 2.72 FREE4 1.19 TSH [sensitive] 1.21 PROLAKTİN 9.42 FSH 5.15 LH 1.83 bide benim eşimin sperde sorun var 15 milyon falan spermi şimdiden cevap için ta,eşekkürler

mrb ben 16 aylık evliyim pregeteron yetersizliğim varmış dr bana pregestan adlı bir ilaç yazdı ilk ay içtim 25 ocakta ikinci kutuya başlıyacağım bu ilacı bitir iki ay sonra hamile kalırsın dedi buraya kadar her şey normal benim sorum tüp bebeğe ihtiyac olduğunu nasıl anlıyoruz dr mu sölüo her dr sölermi ben korkuyorum ya bebişim olmazsa tüp bebek yaptırmam gerekriosa ama ben bunu bilmiosam die bu arada dr sağlıklısın dedi yumurtalıklarda problem yok dedi ultrasyondan bakarak ama yinede korkuyorum bi açıklama bekliyorum bilenlerden yada doktor beyden ayrıca ben bu pregestan hapını içerken lahana kapsülünü içsem yan etkisi olurmu doktor beyden cevabını istiyorum bu sorumun teşekkürler şimdiden hocam

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba dr bey,
ben PADUTIN diye bir ilac duydum spermleri az olanlarinin üretiiminde faydasi oluyormus...azosperm olanlarda faydasi oluyormu???

Merhaba pamuk 82,

Paylaştığınız sıkıntılarınıza bakıldığında, sizde hem gebelikle ilgili ve hem de adet öncesi dönemde yaşanan gerginlikler (premenstruel sendrom) birlikte yer alıyor. Bunları ortadan kaldırmaya yönelik planlanacak tedaviler birbirleri ile çakışabilmektedir. Bu nedenle önceliğin tarafınızdan belirlenmesinde yarar var.

Eğer gebelik istemi ön planda ise, eşinize ait sayı-hareket-morfoloji incelemelerinin Kruger kriterlerine göre yapıldığı bir sperm analizi, sizin adetinizin üçüncü gününde hormonlarınızın (FSH, LH,E2) ve yumurtalıklarınızın USG ile değerlendirilmesi, ve tüplerinizin açıklığının ortaya konmasını sağlayacak HSG (rahim filmi) yapılması, sonuçlarının doğru yorumlanarak tedavi planınızın belirlenmesi gerekmektedir.

Gebelik istemi değil de, adet öncesi gerginlik sıkıntılarınız ön planda ise, önceden kullandığınız Yasmin doğru seçenek olabilir, ancak yanına Naproksen Na içerikli bir ağrı kesici eklenerek bu sıkıntı çözülebilir. Önceliğinizi belirleyerek tercihinizi yaptığınızda yine desteğimizi sürdürürüz.

Sağlıklı günler ve doğru tedavilerle buluşmanız dileği ile…

Merhaba welike,

Belirttiğiniz tahlil sonuçları normal. Eşinizin sperm değerlerinin tamamını merak ediyorum. Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm sayı-hareket ve morfolojik değerlendirmesini de bildirebilirseniz daha sağlıklı yardım edebilirim diye düşünüyorum.

Size sağlıklı günler geçirmenizi, doğru ve etkin tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Merhaba gambito_45,

Anladığımız kadarı ile gebelik oluşmadı, ancak bunun tek nedeninin progesteron eksikliği olduğu fikrine çok katılmıyorum. Bunun ayrıntılı irdelenmesi, sizin adetinizin üçüncü günü hormon düzeylerinize bakılması, HSG (rahim filmi) ile tüpleriniz ile rahim yapınızın değerlendirilmesi, USG ile yumurta rezervinizin ortaya konması, eşinizin tecrübeli bir tüp bebek merkezinde Kruger kriterlerine göre sperm sayı-hareket ve morfolojisinin incelenmesi gereklidir. Tüm sonuçlar elde edildiğinde de, bütüncül bir yaklaşımla bu sonuçların doğru bir şekilde yorumlanması gerekmektedir.

Size sağlıklı günler geçirmenizi, doğru ve etkin tedavilerle buluşmanızı dilerim.

merhaba dr bey,
ben PADUTIN diye bir ilac duydum spermleri az olanlarinin üretiiminde faydasi oluyormus...azosperm olanlarda faydasi oluyormu???

Merhaba fatoş1983,

Verdiği menide sperm sayısı az ya da 0 olanlarda, sadece bu ilaçlar ile fayda görme yönünde oluşan beklentiler maalesef olumlu sonuçlanamamaktadır. Daha detaylı incelemelere geçilmeli, mikroTESE ve mikroenjeksiyon gibi etkin tedaviler planlanmalıdır.

hocam daha önceki soruma cevap verdıgınız için tesukkur ederim bundan bırkac ay önce zayıflama hapı kullandım fx15 yazada allah kısmet ederse mıkroenjeksıyon yaptırıcam ama tedırgınım acaba bu ilacın yumurtalıklara yada bedenıme bır zarar vermısmıdır ilginiz için çok teşekkür ederim kafamda cok soru işretleri bırakıyo lütfen beni aydınlatın şimdiden tşk hayırlı günler

merhaba sevilcan;

Bahsettiğiniz ilacın adet düzensizliğine neden olabilme özelliği dışında, bilinen bir zararı yoktur. Size sağlıklı günler, başarılı tedaviler ve bol şans dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

içimi ferahlattınız hocam allah ne muradınız varsa versın cok mutlu oldum ama lütfen kımse böle bı hataya düşmesın bıdaha böle ilaclamı tövbeler olsun hiçbişeyi doktor kontrolı olmadan yapmayın arkaslar ben cektım oduyguyu hayırlı gunler hocam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…