mikroenjeksiyon

E

EU2

Ziyaretçi
mikroenjensiyonda nasil bir yol izlenir ayrica uzun protokolda kullandigimiz yumurta baskilayici igneler adeti gununde getirtirmi yoksa adet gecikmesi yaparmi:uhm:

ben soru sormak istemistim ama msj nereye gitti anlamadim pardon

merhaba ben birkez tüp bebek ikinci kezde de mikro denedim.ikincide kimyasal gebelik oluştu.iğnelere gelince ilkinde tam gününde olmuştum.ikincide ise 2 gün gecikti,anlayacağın değişiyo..

mikroenjensiyonda nasil bir yol izlenir ayrica uzun protokolda kullandigimiz yumurta baskilayici igneler adeti gununde getirtirmi yoksa adet gecikmesi yaparmi:uhm:

Merhaba Asi74,

Burada kullanılan iğnenin amacı, adet gününü, ileri bir zamana yada öne almak değildir. Amacımız tedavi kapsamında yumurtlamanın kontrolünü sağlamaktır.

Sağlıklı günler dilerim.

selam ben 2 yıllık evliyim bu ay yumurtlama takibim yapılıyor ama 17.günde olmama rağmen hala çatlama olmadı.bidahaki ay ne gibi tedavi olabilir lütfen yardım edin :KK43:

mrb ben de 20aylık ewliyim bu süre zarfında hiç korunmadık benım tetkiklerim yapıldı bütün hormon degrrlerim çok ii cıktı prolaktın 19,22 cıktı.hepside normal cok düzenli adetim var 27 günde bir olurum tüplerimde acıkk..hsg cekıldı.eşimin sperm degeri bir günlük perhiz 2milyon ..üçgünlük perhız11 milyon çıktı hareketlilik%70cıktı.morfolojıye bakılmamış benım muayeyenlerim yapıldı vajınal ultrason herşey normal denılıo.simdi ben eşimin degerleri yüzündenmı ham,le kalamıorum tedaviye basldık yumurta takıbı ve sonrsında asılama düşünüoruz..sizce benım asılama ile hamile kalma olasıgın %kaç cevaplarsanız ssevinirimm

mrb ben de 20aylık ewliyim bu süre zarfında hiç korunmadık benım tetkiklerim yapıldı bütün hormon degrrlerim çok ii cıktı prolaktın 19,22 cıktı.hepside normal cok düzenli adetim var 27 günde bir olurum tüplerimde acıkk..hsg cekıldı.eşimin sperm degeri bir günlük perhiz 2milyon ..üçgünlük perhız11 milyon çıktı hareketlilik%70cıktı.morfolojıye bakılmamış benım muayeyenlerim yapıldı vajınal ultrason herşey normal denılıo.simdi ben eşimin degerleri yüzündenmı ham,le kalamıorum tedaviye basldık yumurta takıbı ve sonrsında asılama düşünüoruz..sizce benım asılama ile hamile kalma olasıgın %kaç cevaplarsanız ssevinirimm

canım kesin bi sonuç bilmiyorum ama aşılamada 1milyon sperm yeterli olabiliyomuş ve aşılamanın tutma olasılığı kişiye göre değişiyormuş ama %5 ile %20 dio doktorlar.bu arada banada yumurta takibi yapilıyor 23 aylık evliyim ve hiç korunmadık..doktorum rahim filmi istiyor ama korkuyorum.çok acıdımı canın:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım kesin bi sonuç bilmiyorum ama aşılamada 1milyon sperm yeterli olabiliyomuş ve aşılamanın tutma olasılığı kişiye göre değişiyormuş ama %5 ile %20 dio doktorlar.bu arada banada yumurta takibi yapilıyor 23 aylık evliyim ve hiç korunmadık..doktorum rahim filmi istiyor ama korkuyorum.çok acıdımı canın:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

anladımcnm saol sevabın için ben o filme gidecegım günler cok kötüydüm hergün kafmada plan kurardım ve korkarak gittimm işte aldılar odaya öle kötü bişiy olmadı sadece ilacı verirken hafif bi kasıklarında adet sansısı oluo eger heray o sancıyı cekkersen anlarsın ben heray yasadıgım içinn işte öle adet sancısı cekıosun canım ilacı verirken okadarr osnra bi baktım kanamam olmuş anestezisiz cektırdım sadece kanamam oldu o gün ewde akşamda kanamm oldu başkada bisiy olmadı kiminde olmuomuş.hatta film cektırdıkten sonra yemek yemegebile gittik canım korklcak bişiy yok..hihoyyyt:1hug:

MRB dr bey cok tsk ederim cvp icin
ben mikroenjeksiyon tedavisindeyim ve adet olmadim 11.gun olmasina ragmen ve drum puregona gecicez bu aksam dedi
sizce bu druum risklimidir ilaada adet olmak gerekirmi

anladımcnm saol sevabın için ben o filme gidecegım günler cok kötüydüm hergün kafmada plan kurardım ve korkarak gittimm işte aldılar odaya öle kötü bişiy olmadı sadece ilacı verirken hafif bi kasıklarında adet sansısı oluo eger heray o sancıyı cekkersen anlarsın ben heray yasadıgım içinn işte öle adet sancısı cekıosun canım ilacı verirken okadarr osnra bi baktım kanamam olmuş anestezisiz cektırdım sadece kanamam oldu o gün ewde akşamda kanamm oldu başkada bisiy olmadı kiminde olmuomuş.hatta film cektırdıkten sonra yemek yemegebile gittik canım korklcak bişiy yok..hihoyyyt:1hug:

saol canım biraz rahatladım önümüzdeki ay ilaçla çatlatma yapılcak inşallah filme gerek kalmadan hamiş kalırım :lepi: rabbim isteyen herkese versin hayırlısıyla

selam ben 2 yıllık evliyim bu ay yumurtlama takibim yapılıyor ama 17.günde olmama rağmen hala çatlama olmadı.bidahaki ay ne gibi tedavi olabilir lütfen yardım edin :KK43:

Yares Bulut Merhaba,

Öncelikle yumurta çatlamamasının ve büyümemesinin nedenlerinin belirlenmesi gerekmektedir.. Ayrıca eşinizin sperm değerlerini görmemiz gerekmektedir. Lütfen ultrason ve hormon tahlil sonuçlarınızı ve eşinizin sperm tahlilini merkezimize gönderiniz. Tetkiklerinizi değerlendirerek size daha sağlıklı bilgiler verebileceğiz.
.
Sağlıklı günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Cornelia 35,

Eşinizin sperm değerlerine bakıldığında aşılama ve yumurtlatma tedavisi sizin için yeterli görünmüyor. Sizin değerlerinizin normal olması tek başına yeterli değil.

Size önerimiz, sperm tetkikini bir kez daha başarılı bir tüp bebek merkezinde, 2 ila 7 günlük bir cinsel perhiz içerisinde iken, tekrar yaptırmanız ve onun sonucuna göre karar alınmasıdır. Yaptıracağınız testte mutlaka “Strict kriterlere göre sperm morfoloji analizi” bulunmalıdır. Unutulmamalıdır ki bir erkeğin fertilite potansiyelini ölçmede sperm sayısı ve hareketliliği kadar sperm morfolojik özellikleri de önemlidir.

Bahsettiğiniz sperm değerlerine göre mikroenjeksiyon tedavisi uygun gözüküyor.

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yares_bulut Selam,

Öncelikle bilgilerinizde yanlışlık var. Sizden ricamız sorulan sorulara merkezimizin doktorlarının cevabını vermesini beklemeniz. İyi niyetli olduğunuzu biliyoruz ancak önerileriniz yanıltıcı olabilir.
İlgili kişiye (Cornelia 35) cevap verilmiştir.

Hassasiyetiniz için teşekkürler.

Saygılarımla,

Merhaba Cornelia 35,

Eşinizin sperm değerlerine bakıldığında aşılama ve yumurtlatma tedavisi yeterli sizin için görünmüyor. Sizin değerlerinizin normal olması tek başına yeterli değil.

Size önerimiz, sperm tetkikini bir kez daha başarılı bir tüp bebek merkezinde, 2 ila 7 günlik bir cinsel perhiz içerisinde iken, tekrar yaptırmanız ve onun sonucuna göre karar alınmasıdır. Yaptıracağınız testte mutlaka “Strict kriterlere göre sperm morfoloji analizi” bulunmalıdır. Unutulmamalıdır ki bir erkeğin fertilite potansiyelini ölçmede sperm sayısı ve hareketliliği kadar sperm morfolojik özellikleri de önemlidir.

Bahsettiğiniz sperm değerlerine göre mikroenjeksiyon tedavisi uygun gözüküyor.

Saygılarımla.

öncelikle cevabınız için çok tşk ederim.ama bu cevap benı baya yanıttı.yanı bizm sperm saysı azlığı yüzünden tüp bebegemı karar vermemiz gerekior.ewet üniversite hastanesinde 29 ocakta detaylı bir spermiogram yaptırcaz morfolojıye bakılır orada artık ben ona göre size ulaşmaya calışırım bizdekı tek sorun sperm sayısı azlığı gözüküor şimdilik..morfolojıye bakılmadıgı için bilmiorum.. morfolojı sorunumuz umarım yoktur..sevgilerimle

merhaba dr bey benim esimde klynefelder syndrom var yani kromozon rahasizlik..yurtdisinda 7. ayda tese oldu birsey bulunmadi turkiyede dr gittik 3. ayda gelin deneyelim dedi..normal bir sperm testinde 2006 yilinda sperm bulunmustu ama tabiki normal test oldugu icin dondurulmadi..benim anlamadigim nasil normalde cikiyorda tesede cikmiyor..sizde sansimiz nekadar??yani almanya ve turkiyenin arasinda bu konularda buyuk gelisme varmi ümitlenmekten korkuyorum

Yares Bulut Merhaba,

Öncelikle yumurta çatlamasının ve büyümesinin olmamasının nedenlerinin belirlenmeli. Ayrıca eşinizin sperm değerlerini görmek gerekiyor. Lütfen ultrason ve hormon tahlil sonuçlarınızı ve eşinizin sperm tahlilini merkezimize gönderiniz. Tetkiklerinizi değerlendirerek size bilgi verelim.
Sağlıklı günler diliyorum.

eşim 4 ay önce varikosal ameliyatı oldu en son kontrole gittiğimizde ameliyatın baya etkili olduğunu ve bütün değerlerin normale döndüğünü gördük.benimde tsh yüksek çıkıyodu oda normale indi şimdilik bi sorun görünmüyor tek sorun bu ay yumurtlamamın olmaması nedeni ne olabilir sizce:uhm:

MRB dr bey cok tsk ederim cvp icin
ben mikroenjeksiyon tedavisindeyim ve adet olmadim 11.gun olmasina ragmen ve drum puregona gecicez bu aksam dedi
sizce bu druum risklimidir ilaada adet olmak gerekirmi

Merhaba Asi 74,

Doktorunuz yumurtalık cevabının başlayacağı kanaatine varmış olmalı ki yumurta çoğaltıcı ve büyütücü iğneye başlayacağınızı size bildirmiş. Adet görmemiş olmanız, tedavinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasını etkilemez. İğneye başlanacağına göre, kanda hormon tahlili ve ultrasonla inceleme yapılacaktır.

Tedavinizde başarılar ve iyi şanslar diliyorum.

merhaba dr bey 13 aydır ikinci bebek için uğraşıyoruz olmadı dr.a gitmeye karar verdim ilk dr muayenemde dr.um kan tahlilleriyle beraber rahim filmi istedi sizce rahim filmi için çok erken değilmi

merhaba dr bey benim esimde klynefelder syndrom var yani kromozon rahasizlik..yurtdisinda 7. ayda tese oldu birsey bulunmadi turkiyede dr gittik 3. ayda gelin deneyelim dedi..normal bir sperm testinde 2006 yilinda sperm bulunmustu ama tabiki normal test oldugu icin dondurulmadi..benim anlamadigim nasil normalde cikiyorda tesede cikmiyor..sizde sansimiz nekadar??yani almanya ve turkiyenin arasinda bu konularda buyuk gelisme varmi ümitlenmekten korkuyorum

Merhaba Fatoş 1983,

Yaklaşık 15 yıllık tüp bebek-mikroenjeksiyon ve azoospermi tecrübesinden sonra bugün dünyada tüm hatırı sayılır infertilite merkezlerinin ve uzmanlarının hemfikir olduğu bir tıbbi gerçek vardır. Bu da testislerin heterojen (yani, her noktasında aynı yapıyı göstermeyen) bir organ olduğudur.

Bunun anlamı şudur: bazı azoospermik veya sınırda azoospermik (yani çok az sayıda menide spermi olan) erkeklerde, testislerde sperm üretimi sadece bir veya birkaç küçük noktada gerçekleşiyor olabilir. Bu üretilen spermler eğer meni sıvısına ulaşabiliyorlar ise bunları kullanarak mikroenjeksiyon uygulamak mümkündür. Testislerin heterojen yapısı nedeniyle, TESE operasyonunda her zaman sperm üretimi olan bölgeyi yakalayamamak gibi düşük bir risk bulunmaktadır.

Biz sizin durumunuzdaki çiftlere, öncelikle steril koşullarda bir semen analizi, eğer sperm elde edilirse dondurma, edilemezse TESE operasyonunu öneririz. Bunun yanında sizin ve sizin durumunuzda olan çiftlerin son yıllarda azoospermi tedavisinde önemli merkezler tarafından kullanılan Mikro-TESE operasyonundan yarar görmesi mümkündür. Mikro-TESE’de, ürolog, testisleri operasyon esnasında mikroskop ile inceler, sperm üretim ihtimali fazla olan bölgeleri belirler ve oralardan doku alır. Bu sayede daha az doku alınarak sperm elde etme ihtimali arttırılmış olur. Bu operasyon merkezimizde de başarıyla uygulanmaktadır.

Sağlıklı günler dilerim.

merhaba dr bey 13 aydır ikinci bebek için uğraşıyoruz olmadı dr.a gitmeye karar verdim ilk dr muayenemde dr.um kan tahlilleriyle beraber rahim filmi istedi sizce rahim filmi için çok erken değilmi

Merhaba Hülya 61,

Sizden rahim filmi istenebilir ancak öncelikle sperm değerlerinin bilinmesi gerekir. Sperm testinizi mutlaka başarılı bir tüp bebek merkezinde yaptırınız, tetkiklerinizi bize faks yada mail yolu ile ulaştırırsanız size yardımcı olmaya çalışırız.

Saygılarımla.

X