Midem agriyorr.. dogal onerisi olan varmii rahatlatacak

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
968
76
Kizlar mrb. Gecen hafta sol kaburgamin altinda uzun suredir olan bir agri vardi dr gittim mdieden olabilir belki dedi bana rabelis diye ilac verdi. Mide ilaciymis. Bikac gun kullandim midemde agri basladi. Bugun de agriyla uyandim ilacin yan etkisinde mide agrisi diyo. Cok ilginc mide hapi ama mide agrisi yaparmi? Dunden beri icmiyorum gece biraz agriyodu sabah agriyla kalktim . Az ve arada gelip gidiyor agri.beni rahatlatacak oneriniz varmi? Patatas suyu okudum int.ten ama miktari flan yazmiyor ne kadar icilcek?

Ben hamileyim midem hem ağrıyor hem yaniyor doktor gaviscon verdi ama çok yoğun tadından dolayı içemedim midem ağrıdığı veya yandığı zaman soğuk süt içiyorum 1 bardak yudum yudum ama bir anda değil.

yıllardır mide sorunu yaşıyorum kronik gastritim var. ilaç önermem doğru değil, ona doktorun karar versin.. patatesi bende duydum ama denemedim. benim sorunum şu ki sinir stres mideme çok vuruyor. öyle canını sıkan kafana taktığın bir şey varsa eğer o da mideyi inanılmaz etkiliyor haberin olsun.

Kizlar mrb. Gecen hafta sol kaburgamin altinda uzun suredir olan bir agri vardi dr gittim mdieden olabilir belki dedi bana rabelis diye ilac verdi. Mide ilaciymis. Bikac gun kullandim midemde agri basladi. Bugun de agriyla uyandim ilacin yan etkisinde mide agrisi diyo. Cok ilginc mide hapi ama mide agrisi yaparmi? Dunden beri icmiyorum gece biraz agriyodu sabah agriyla kalktim . Az ve arada gelip gidiyor agri.beni rahatlatacak oneriniz varmi? Patatas suyu okudum int.ten ama miktari flan yazmiyor ne kadar icilcek?
Geçmiş olsun.Once agrinin sebebini öğrenmeniz daha mantıklı olur.Gastrit olabilir.Ulser olabilir.Farkli bir hastalık olabilir.Kafaya göre ilac yazan doktorlara gitmeyin.Agrinin sebebi bulunmadan verilen ilac daha kotu yapar.Mide için endoskopi yaptırın.Kolay agri hisetmiyorsunuz.Uyutarak yapıyorlar.15 dk en fazla sürer.Baska şekilde midenizde ne olduğu net anlaşılmaz.Ondan sonra duruma göre tedavi olursunuz.Bende onikiparmak ülseri var.Mide çıkışında yani.Patates suyu içtim.Biraz rahatlattı ama çok iyi geldi diyemem.Siz önce tedavi için doktora gidin.Size sonra eğer gastrit ülser tarzı bir rahatsızlığınız varsa ballı kudret nari macunu öneririm.Asit fazlalığı içinde Lansor.Agrilardan cok kotu olmuştum.Bu ikisi sayesinde iyiyim.Ama dediğim gibi önce sebep bulunsun.

Son düzenleme:
Ağzına çiğden kuru nohut atabilirsin 1 2 tane. Mide asidine iyi geliyor patatesle aynı mantık.

Stres bende mideme vurur eskiden beri. 40 yas alti once mide ilaclari veriyorlar eger gecmezse endoskopi yapiyorlar. Ama 40 yas ustuyse direk endoskopi yapiliyor demisti dr. Benim sikayetim yoktu kaburgamin altinda agri vardi mideye yakin belki mideden yansiyor olabilir diye verdi bana dr rabelis diye ilac ondan sonra agri basladi. Dr gidecem tekrar da gecici rahatlatici bisey bilen varmi gunumu kurtarayim en azindan belki biraz rahatlatir diye sordum

Sabah aç karına patates suyu içmelisiniz bir su bardağı. bide aktarlarda satılır "kudret narı" alıp yemelisiniz ya da kudret narı macunu var ondan da günde 1 kaşık yiyebilirsiniz. Çok geçmiş olsun

Sabah aç karına patates suyu içmelisiniz bir su bardağı. bide aktarlarda satılır "kudret narı" alıp yemelisiniz ya da kudret narı macunu var ondan da günde 1 kaşık yiyebilirsiniz. Çok geçmiş olsun
Miktar bir bardakmi olacak? Benim midem.cok hassas dokunurmu diye korktumda acikcasi. Mide ilaci bile dokundu baska ilaca gecicem

şerbet.
kaynar suya biraz şeker.. mümkün olduğunca da sıcakken içilecek.
benim ağrımı 10 dakikada kesiyor..

Miktar bir bardakmi olacak? Benim midem.cok hassas dokunurmu diye korktumda acikcasi. Mide ilaci bile dokundu baska ilaca gecicem
Esim bu şekilde kurtulmuştu kronik mide ağrılarından o sebeple aynı miktarı söyledim. Tabiki yine doktora görünmek başka ilaca geçmek daha iyidir

R
Ben hamileyim midem hem ağrıyor hem yaniyor doktor gaviscon verdi ama çok yoğun tadından dolayı içemedim midem ağrıdığı veya yandığı zaman soğuk süt içiyorum 1 bardak yudum yudum ama bir anda değil.[/QUOTE

Bir patatesin su yu nu içiyordum rendeledikten sonra bende 6 sene mi de hastasıydin 3 defa endoskopi yapıldı ben sabah bir bardak süte ogtulmuş çam sakizi tozuyla iyilestim sorkuç diye biliniyor bir ksikta bal ekleyip sabah ac karnina iciyorsun cok şükür ben iyilestim

Sıcak suyun içine 1 tatlı kaşığı bal atıp yavaş yavaş içebilirsiniz iyi geliyor. Ya da şerbet yapın bal yoksa.

Benim de midem cok ağrır.Bir seylere kafamı takayım muhakkak mideme vurur ve mide ağrım derdimi unutturur.Çözümü Türk lokumunda buldum.Ac karnına lokum yiyorum o beni çok rahatlatıyor.Şeker sorununuz yoksa denemenizi öneririm.

Kuzum diaframdan nefes al yani dogru nefes al kendini buna alistir nefes alirken gogsun degil karnin inip cikiyorsa dogru nefes aliyorsun demektir gastrit ulser tarzi rahatsizliklarda coook iyi bir kizdan ogrendim mide rahatsizligi gecmisti bir dene istersen hemen yap misal 30 40 kez oneren kiz yere yatip 100 kez yapiyormus zamanla gecmis rahatsizligi

1su bardağı kaynar suya 1tatlı kaşık keki koyun 2.3dk sonra süzüp için 10fk da ağrı kalmıyor

Lansor alın mide asiti düzenleyici iyi gelir .Reflü gibi tanımınız mutlaka doktorada görünün bence basit şey deyip geçmeyin.
Şerbet te mideye iyi gelir, bol şekerlisinden

Mide ağrısının neyden kaynaklı olduğu önemli.reflüe gastrit için yoğurt ve kefir kullandım ben.ilaç kullanacak kadar kötü olmadığım zamanlarda.yemekten sonra Rennie de biraz rahatlatıyor.ama en önemlisi stres.öyle durumunuz varsa önce onu değiştirin

X