Mide küçültme ameliyatı

weirdo_87

Guru
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
148
34
Merhaba,
Mide küçülme ameliyatı yaptıranlar deneyimlerini anlatabilir mi??
Riskli bir ameliyat olduğunu biliyorum ve korkuyorum. Belki de yanlış bildiğim doğrular vardır. Bilgi verebilecek olanlar varsa çok mutlu olurum 😌🙏.

Merhaba,
Mide küçülme ameliyatı yaptıranlar deneyimlerini anlatabilir mi??
Riskli bir ameliyat olduğunu biliyorum ve korkuyorum. Belki de yanlış bildiğim doğrular vardır. Bilgi verebilecek olanlar varsa çok mutlu olurum 😌🙏.
2016 mayıs ayında olmuştum. Tam tamınaa 3 senem doldu. İlk zamanlar biraz zor geçiyor. Sadece Miden küçülüyor bir şeyler yeme nefsin kampçılaması devam ediyor:) işte tehlikeli kısmı burası. Eğer doktorun dediğini yapmayıp nefsine yenik düşersen o tvlerde gördüğün kötü haberleri yaşamak olası.

Şahsen kuzu kuzu kelimesi kelimesine uydum doktorun dediklerine. Korkuyordum mide mi patlatıcam diye :) bu korku nefsime yenilmememe vesile oldu. Ha birde önce güzel güzel veriyorsun kiloları bi dönem kilo vermen duruyor. Gıcık bi süreç. (aynı zamanda geçici)

Herkesin ortak derdide saçlar aşırı derecede dökülüyor. kanser tedavisi sürecinde ki hastalar gibi dökülüyordu ( bu durumda geçici tabiki)

Geçmeyen tek durum :) bişiler yiyip içtikten sonra mideden sürekli sesler geliyor. Ne yalan söyleyim utandırıcı biraz. Bildiğin konuşuyor mide :KK48: :KK48: :KK48:

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Peki o “mideyi patlatabilme” olasılığı ne kadar süre için geçerli oluyor?

İlk bi kaç ay sıvı /püre tarzı şeylerle besleniliuor. Ödem olduğu içinde fazla tüketemiyorsun zaten. Katı bişiler yemeye kalkarsan dikişleri patlatma durumu var. Korkulacak birşey yok gerçekten doktorun bana verdiği beslenme programı şu şekildeydi

Ameliyattan çıktıktan bi 3 gün kadar ağızdan hiç bişi tüketmedim. Paso serumu dayadılar :) sonra ki iki hafta tanesiz çorba (kelle paça suyu) meyvesuyu (genelde elma suyu) ice tea iç demişti doktor. Mercimek çorbSı yasaktı ilk haftalar gaz yapıcı özelliğinden ciddi rahatsızlık veriyordu. Sonra yavaş yavaş yemeklere geçtim ama püre şeklinde yiyordum. Risk ne kadar devam ediyor net bişi diyemem her bünyenin toparlanma süreci farklı. Ben 4. Ayıma girene kadar dikkat ettim. Yakın zamanda bi arkadaşım daha ameliyat oldu istersen sorabilirim ona?

Bide katı /sıvı arasında yarım saat kuralı var hala dikkat ediyorum ona. İnanır mısın bi süre sonra herşeye alışıyorsun. Sanki yıllardır aynı düzendeymişsin gibi devam ediyor :)

İlk bi kaç ay sıvı /püre tarzı şeylerle besleniliuor. Ödem olduğu içinde fazla tüketemiyorsun zaten. Katı bişiler yemeye kalkarsan dikişleri patlatma durumu var. Korkulacak birşey yok gerçekten doktorun bana verdiği beslenme programı şu şekildeydi

Ameliyattan çıktıktan bi 3 gün kadar ağızdan hiç bişi tüketmedim. Paso serumu dayadılar :) sonra ki iki hafta tanesiz çorba (kelle paça suyu) meyvesuyu (genelde elma suyu) ice tea iç demişti doktor. Mercimek çorbSı yasaktı ilk haftalar gaz yapıcı özelliğinden ciddi rahatsızlık veriyordu. Sonra yavaş yavaş yemeklere geçtim ama püre şeklinde yiyordum. Risk ne kadar devam ediyor net bişi diyemem her bünyenin toparlanma süreci farklı. Ben 4. Ayıma girene kadar dikkat ettim. Yakın zamanda bi arkadaşım daha ameliyat oldu istersen sorabilirim ona?

Bide katı /sıvı arasında yarım saat kuralı var hala dikkat ediyorum ona. İnanır mısın bi süre sonra herşeye alışıyorsun. Sanki yıllardır aynı düzendeymişsin gibi devam ediyor :)
Çok teşekkür ederim 🙏 sorularım olursa tekrar geleceğim. Sen iyi ki olmuşum diyorsun sanırım. Bir de yanlış anlaşılmazsam kaç kilo verdin bu ameliyat sayesinde?

Çok teşekkür ederim 🙏 sorularım olursa tekrar geleceğim. Sen iyi ki olmuşum diyorsun sanırım. Bir de yanlış anlaşılmazsam kaç kilo verdin bu ameliyat sayesinde?
Evet iyiki diyorum :) benim kilo kısmı biraz karışık devlet hastanesinde olabilmem için vki tutmuyordu. 39 da kalmıştım. Geceler bebe mamaları, yemek yeme derken son 7 kiloyu isteyerek aldım. 104 ile girdim ameliyata şuan regl şişkinliği var 53 kilo gözüküyorum.
1 hafta önce tartıldığımda 51.7 idim.

Araştırma sürecinde misin yoksa ameliyat gününü mü bekliyorsun?

Evet iyiki diyorum :) benim kilo kısmı biraz karışık devlet hastanesinde olabilmem için vki tutmuyordu. 39 da kalmıştım. Geceler bebe mamaları, yemek yeme derken son 7 kiloyu isteyerek aldım. 104 ile girdim ameliyata şuan regl şişkinliği var 53 kilo gözüküyorum.
1 hafta önce tartıldığımda 51.7 idim.

Araştırma sürecinde misin yoksa ameliyat gününü mü bekliyorsun?

Çok sevindim senin adına gerçekten keşke ben de o kiloları görebilsem 🙏 şu anda sadece araştırıyorum. Biraz korktuğum için cesaretimi toplamam gerekiyor. Sarkma vs oldu mu peki?

Çok sevindim senin adına gerçekten keşke ben de o kiloları görebilsem 🙏 şu anda sadece araştırıyorum. Biraz korktuğum için cesaretimi toplamam gerekiyor. Sarkma vs oldu mu peki?
Çok az bi sarkma var. O da benim hatamdan dolayı. Spor salonunu hiç bırakmasaydım olmayacaktı

Bu ameliyat bir mucize. İyiki oldum diyorum. Hiçbir zaman ölürüm diye korkmadım. 2 .5 sene oldu 61 kg yum.100 düm. İlk 4 saat zordu sonrası kolay. Sporla desteklemedim ben diyeti o yüzden göbek duruyor. Siz 3 ay içinde başlayın

X