Mide İlaçlarını Kullananlar Bakabilir mi?

gulbin72

Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2024
150
23
40
Arkadaşlar Merhabalar. Endoskopi sonucunda kronik gastrit ve helikobakteri pirlo teşhisi konuldu. Doktor bana Bizmopen, Nidazol ve Tetra ilaçlarının verdi.Bu ilaçları kullanan var var mı acaba? Bunlar boğaz ve burun kuruluğu yapar mı? Burun zaten tıkalı. Bunları kullandıktan sonra sanki burunda ağrı ve kuruluk başladı. Ağızdan nefes alayim diyorum boğaz da bir süre sonra kupkuru olup bana rahatsızlık vermektedir. Zaten nefes darlığı şikayetiyle endoskopiye girdim. Üstüne bunlar da eklenince resmen nefes işkencesi çekiyorum. Benim gibi bu durumu yaşayan var mı? Ne yapıyorsunuz?

Burun tıkalı. Ağızdan nefes alıyorum. Bu nedenle boğaz kuru oluyor. Üstüne Nidazol un yan etkisi eklenince işkence devam ediyor.😥

Bu ilaçları kullandıktan sonra sanki dilimin arkasında , boğaz girişinde sanki bir şey var.. Sizde de oldu mu hiç?

Bu ilaçları kullandıktan sonra sanki dilimin arkasında , boğaz girişinde sanki bir şey var.. Sizde de oldu mu hiç?
Ekim ayında ben de kullandım mide mikrobu için orada değil ama dilimin üzerinde simsiyah bir şey oldu ilaçlar bittikten sonra yavaş yavaş geçti

Bu tedaviyi iki kere aldım. 3. kez alacağım. Bende siyah dışkı, vajinal mantar, ishal ve dilin renginin değişmesi şeklinde etki gösterdi. Helicobacter Allah'ın belası bir bakteridir. Tavsiyem ciddi bir yan etki yoksa ilaçları aksatmayın.

Bu tedaviyi iki kere aldım. 3. kez alacağım. Bende siyah dışkı, vajinal mantar, ishal ve dilin renginin değişmesi şeklinde etki gösterdi. Helicobacter Allah'ın belası bir bakteridir. Tavsiyem ciddi bir yan etki yoksa ilaçları aksatmayın.
Aynen hepsini yaşadım,daha sonra kadın hastalıklarına mantar ve kist oldu çünkü,geçmeyen ishal yüzünden genel cerrahiye gittim kolonoskopi çekildim yani mide ilaçları bütün vücudumu mahvetti,şu an negatif mi bilmiyorum bu bakteri ama tekrar bu ilaçları içmek istemiyorum kudret narıyla tedavi olmaya çalışıyorum bakalım

Bunların olacağını söylemişti doktor. Bu belirtiler hemen hemen her hastada olan belirtiler. Allah sana acil şifalar versin. Bana Bizmopen , nidazol ve Tetra ilaçlarını verdi. Günde kaç kez kullanıyorsun? Umarım 14 gün sonra kurtulurum o illet bakteriden. Son olarak bu bakteri sizde nefes darlığı ve çarpıntı yapıyor muydu? Bu şikayetlerle doktora gittim . Bu bakteri başıma çıktı. :KK43:

Son düzenleme:
Aynen hepsini yaşadım,daha sonra kadın hastalıklarına mantar ve kist oldu çünkü,geçmeyen ishal yüzünden genel cerrahiye gittim kolonoskopi çekildim yani mide ilaçları bütün vücudumu mahvetti,şu an negatif mi bilmiyorum bu bakteri ama tekrar bu ilaçları içmek istemiyorum kudret narıyla tedavi olmaya çalışıyorum bakalım
Gaita tahliliyle negatif mi pozitif mi bakılabiliyor. Kudret narı nedir bilmiyorum. Bir araştırayım

Bunların olacağını söylemişti doktor. Bu belirtiler hemen hemen her hastada olan belirtiler. Allah sana acil şifalar versin. Bana Bizmopen , nidazol ve Tetra ilaçlarını verdi. Günde kaç kez kullanıyorsun? Umarım 14 gün sonra kurtulurum o illet bakteriden. Son olarak bu bakteri sizde nefes darlığı ve çarpıntı yapıyor muydu? Bu şikayetlerle doktora gittim . Bu bakteri başıma çıktı. :KK43:
Benim nefes darlığım, uyku apnem var ama ondan mı bilmiyorum. Asıl tedavi eden bizmopeptol ve antibiyotik. Diğer verilenler olası yan etkileri önlemek için. Ben günde üç kere bin mglik antibiyotik alıyordum ve bizmopeptol kullanıyordum. İlkinde 14 gün sonra bakteri negatife döndü. 2 yıl boyunca iyiydim ama sonra yine hortladı. Tekrar tedavi oldum ama Ramazan'a denk geldi ilaçları düzenli kullanamadım. Şu an azalmış olsa da bulantılarım devam ediyor. Gaita testi vereceğim eğer pozitif ise yeniden kullanacağım ilaçları. Hastalığın bendeki etkileri aniden bıçak gibi saplanan bel ağrısı, mide bulantısı kusma, ishal, soğuk soğuk terleme

Ben de günde 3 gramı bulan 3 farklı antibiyotik,günde 3 sefer bizmopen 2 kez gaviscon şurup ve 2 kez mide koruyucu alıyordum sabah akşam.Ömrümde içmediğim kadar ilacı 2 haftada içtim.Cok yan etkileri oldu umarım bi daha kullanmak zorunda kalmam

Ben de günde 3 gramı bulan 3 farklı antibiyotik,günde 3 sefer bizmopen 2 kez gaviscon şurup ve 2 kez mide koruyucu alıyordum sabah akşam.Ömrümde içmediğim kadar ilacı 2 haftada içtim.Cok yan etkileri oldu umarım bi daha kullanmak zorunda kalmam
Biz 2 antibiyotik ve bizmopene dayanamazken sen neler neler kullanmışsin. Ne gibi yan etkileri oldu mesela?
Buzmopen(mide koruyucu günde 2 defa) , nidazol ve Terra(bunlar da antibiyotik günde 3 sefer). Bende nefes darlığı.bogaz ve özellikle sabah uyandığımda gözyasi kuruluğu ve de sanki burunda tıkanıklık yaptı. 3 gündür kullanıyorum. Sanki bulantı ve ağrı yavaş yavaş başlıyor. Umarım yarı yolda birakmam. ,🥲

Aha da korktuğum başıma geldi. Bulantı ve sonrası kusma başladı. Diğer yan etkiler de gelirse vay halimize.😥

Bizmopen, Nidazol ve Tetra ilaçları sadece bende mi nefes darlığı yapıyor? Seyrek görülen ve yaygın olmayan tüm belirtiler beni buluyor sanki. Boğazım şişmiş ,içinde gaz var sanki?;( Göz ve Kas Ağrıları cabası. Allah'ım bu ne biçim hastalık.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu helikobakterinin geçip geçmediğini test etmek icin ilaçları bittikten hemen sonra mı doktora gittiniz yoksa midenizi dinlendirip birkaç gun sonra mı gittiniz? Daha önce midemde şikayet yoktu . Resmen bu ilaçlarla Pert oldum. Bu arada hangi testleri Yaptınız?

Bana niye mide koruyucu ve gaviscon vermedi. 2 antibiyotik ve Bizmopen dışında bişey vermedi. Mide koruyucu yok. 9 gündür kullanıyorum. Mide koruyucu olmadan. Umarım mideme zarar vermemişim. Ağrı oluyordu ama ben ilaçların yan etkisine bağlıyorum. Bugün itibariyle 9 gündür helikobakteri ilaçları korumasız alıyorum. Umarım sonradan acısını çekmem. Daha önce mide koruyucu alıyordum. Helikobakteri çıkınca başka ilaçlara geçtik. Eskisini kullan diye bişey söylendi. İnşallah mideye bişey olmaz. Allah yardımcımız olsun.

Arkadaşlar bu helikobakterinin geçip geçmediğini test etmek icin ilaçları bittikten hemen sonra mı doktora gittiniz yoksa midenizi dinlendirip birkaç gun sonra mı gittiniz? Daha önce midemde şikayet yoktu . Resmen bu ilaçlarla Pert oldum. Bu arada hangi testleri Yaptınız?
Tedavi için ilaçları kullanırken bir yandan da kızartma, yağlı yiyeceklerden uzak duruyor musunuz? Ben de sonuçları bekliyorum doktorum Helikobakteriden şüphelendi.

Tedavi için ilaçları kullanırken bir yandan da kızartma, yağlı yiyeceklerden uzak duruyor musunuz? Ben de sonuçları bekliyorum doktorum Helikobakteriden şüphelendi.
Tabiki. İnan artık korkudan yemek bile yiyemiyorum. Özelikle yatmadan 3 -4 saat önce.Umarim sen de o bakteri çıkmaz Vallahi ilaçların tüm yan etkileri ben de çıktı. Anlamadım niye gözlerime vuruyor. Mide koruyucu ilaçlar da yok kullandığım ilaçlar arasında. Ya Doktor yazmayı unutmuş ya da eczacı.

X