mide bulantisi yardim

Asmin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
7.771
211
meraba kizlar
sizlere sormak istedigim bisey var. size de oluyor mu merak ediyorum acikcasi tavsiyeleriniz varsa onlari almam da cok iyi olur.

sahurdan sonra yaklasik ikindi vaktine kadar cok siddetli mide bulantilarim oluyor hani yediklerimden mi acaba diyorum kahvaltilik turu cok hafif yemeye calisiyorum ama illaki bu mide bulantisi oluyor.

ne yapabilirim? cok zorlamaya basladi bu beni artik elimin ayagimin dermani kesiliyor resmn bu saat oldu bulanti yuzunden uyku tutmuyo..

yardim edin lutfen...
:çok üzgünüm:

canım bulantın aclıktandır ramazan dolayısıyla..........bulantının tek sıfası 1 tatlı kasıgını tam doldurmayan kuru naneyı cıgneyıp yut ınan bırebır......yutması bıraz zor oluyor agızda buyuyor bıraz su yardımıyla cıgne ve yut olmassa....sımdı ramazan sahurda dene bakalım nolacak.....bana cok yarıyor mıdenın fazla suyunu alıyormus....nane cayı tavsıye etmem bulantılı mıdede safra arttırıyor cunku....gecmıs olsuna.s.

geçmş olsun böyle oruç tutman çok zor olur.doktora gitmelisin.sahurda nane limon kaynatıp iç.rahatlatır belki

purmelal: yok canim zaten tatli ile aram pek yoktur yersem cok nadiren yani tatli yesem de bulaniyo yemesem de yani... saol cok.

lotus: aslinda acliktan degil onu biliyorum cunku sahurun hemen ardindan basliyor aksama kadar suruyor nerdeyse bulanti yuzunden aciktim mi hissetmiyorum bile yani aclik mide bulantisi gibi degil daha cok yediklerim agzima gelcek gibi igrenc oldu ama kusura bakmayin yani normal zamanda olsam azicik kendimi zorlamam ile cok rahat kusacak seviyede oluyorum. kuru naneyi mutlaka deniycem ilk defa duyuyorum nane cayinin safrayi artirdigini cok sagol.

beyker:
sagol canim nane onerisini deniyim bi fayda etmezse mecburen gidicem zaten..

ınsallah faydasını gorursun canım uzuldum cunku oruc oruc bulantı kotu olur....aılecek kullanırız bız bu yontemı.......haber ver sonucu sanada yararsa bagıra bagıra herkese tavsıye ederız buradan...

Buaralar stresli olabilirsin buda mideni gerebilir.Ya da birden bire çok sıvı tüketiyorsun onun arkasından bayağı yemek yiyorsun buda midenin göğüs bölgesine yakın yerini şişiriyor büyük bir ihtimal baskı yapıncada ağzına geliyor bütün yediklerin.Eğer stresle alakalı değilse yavaş ye ya da emudur kullan mide ilacıdır eczanelere sorabilirsin canım iyi bir hap hafif bir haptır yardımcı olabildiysem sevinirim.

sagol canim cok ben daha cok talcid alayim diyorum aslinda ama bilemedim cok..

tuz yasak deilse tuzlu kraker ye bir parça ve cantanda bulundur arada mide bulantın olunca azına at birkac tane

canim sorun oruclu iken midemin bulaniyor olmasi zaten o durumda yapcak bisi kalmiyo pek.

canim sorun oruclu iken midemin bulaniyor olmasi zaten o durumda yapcak bisi kalmiyo pek.

pardon tam okumamışım anlamadan yorum yazmışım kafamçokkarıştı
hamilelerden cok söz ettikya hamilelikten dolayı sandım :roflol:

pardon tam okumamışım anlamadan yorum yazmışım kafamçokkarıştı
hamilelerden cok söz ettikya hamilelikten dolayı sandım :roflol:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

ilahi..

neyse su nane olayini deniyorum bugun isallah faydasini gorerim..

kizlar nane coook ise yaradi coooook sagoluna.s.a.s.kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

kizlar nane coook ise yaradi coooook sagoluna.s.a.s.kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

gecmıs olsun canım yaramasına sevındım tavsıye ederken acabamı dıyordum gercı bendede sonuc superdı ama .......................a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…