Mide Balonu Sürecim

Devitamini

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Aralık 2013
1.852
3.804
Merhaba herkese,

Bu topikte 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü taktıracağım mide balonum hakkında ve sonrasındaki kilo verme sürecimle ilgili deneyimlerimi paylaşacağım.

Kısaca temel bilgiler ;

• 6 aylık endoskopik balon taktıracağım.
  • Ön görüşme sonrası kan tahlilleri yaptırdım.
  • İşlem gününden bir hafta öncesinde mide koruyucu ilaç başladım.

Umarım bu topikteki sonraki mesajlarım olumlu olup okuyan herkese faydası dokunur.

♥️

Bugün işlem yapıldı. Doktorum işlem öncesi de detaylı şekilde konuştu anlattı karşılaşabileceğim sorunları vs. İlaçlarım ve diyette yemem ve yememem gerekenlerin bilgisi verildi eve istirahat etmeye geldim. Verilen ilaçları kullandım suan için mide bulantı hissim mevcut.

Bugün 3. Gün…

3 gündür çok halsizlik bulantı kusma ağrı çektim. Dün gidip serum aldım ancak biraz o iyi geldi. Şimdi biraz daha hafifledi umarım 4. Gün azalarak biter bu ağrılar güzel kısıma geçerim.

Nasıl oldun benimde iyi gidiyor 5 gün bitti kramplar azaldı ins çok kg verelim birlikte ne dersin diyetisyen buldun mu

Nasıl oldun benimde iyi gidiyor 5 gün bitti kramplar azaldı ins çok kg verelim birlikte ne dersin diyetisyen buldun mu
Merhaba bugün hala ağrı ve kramp çekiyorum. Yarından umutluyum diyeyim artık geçmesi için. İnsallah çokça kilo veririz, benim balonu takan doktorumun anlaşmasında 6 ay diyetisyen desteği de mevcut.

Sürecim ne yazık ki çok kısa ama bana bir ömür gibi gelecek şekilde sonlandı. Bugün artık çektiğim ağrılara,acılara, bulantılara kusmalara kramplara dayanamayıp çıkarttırdım. Mental sağlığımında tehlikeye girmesiyle doktorumla görüşüp çıkartmaya karar verdik. Bu kadar şansa bakan bir işlem daha yok. %10 bir orantıda vücudun kabul etmemesi tolere etmemesi olabiliyormuş ve ben de o yuzdeliğe girdim.. özetle ben bu yöntemi kimseye önermiyorum. Vücudunuzun ne tepki vereceğini bilemezsiniz. Benim hiçbir Sağlık sorunum yoktu ne midemde ne başka yerimde. Buna rağmen …

Sağlıklı günler dilerim.

Sürecim ne yazık ki çok kısa ama bana bir ömür gibi gelecek şekilde sonlandı. Bugün artık çektiğim ağrılara,acılara, bulantılara kusmalara kramplara dayanamayıp çıkarttırdım. Mental sağlığımında tehlikeye girmesiyle doktorumla görüşüp çıkartmaya karar verdik. Bu kadar şansa bakan bir işlem daha yok. %10 bir orantıda vücudun kabul etmemesi tolere etmemesi olabiliyormuş ve ben de o yuzdeliğe girdim.. özetle ben bu yöntemi kimseye önermiyorum. Vücudunuzun ne tepki vereceğini bilemezsiniz. Benim hiçbir Sağlık sorunum yoktu ne midemde ne başka yerimde. Buna rağmen …

Sağlıklı günler dilerim.
Çok üzüldüm geçmiş olsun benim de zorlandigim oluyor ama idare edecek kadar demek çok fena etkiledi sizi ins normal olarak verirsiniz

Merhaba herkese,

Bu topikte 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü taktıracağım mide balonum hakkında ve sonrasındaki kilo verme sürecimle ilgili deneyimlerimi paylaşacağım.

Kısaca temel bilgiler ;

• 6 aylık endoskopik balon taktıracağım.
  • Ön görüşme sonrası kan tahlilleri yaptırdım.
  • İşlem gününden bir hafta öncesinde mide koruyucu ilaç başladım.

Umarım bu topikteki sonraki mesajlarım olumlu olup okuyan herkese faydası dokunur.

♥️
Merhaba şu an nasılsınız kaç kg verdiniz merak ediyorum benim ikinci günüm yarım litre su bile icemedim.butun gün sizde de böyle mi olmustu merak ediyorum

X