Aile Planlaması Microgynon Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende pzts gittim dra. tahlil yapmadan önce bana bu hapı verdı. bende şaşırdım ve hormonlarımıza gore ılac yazılacagını sandıgımı soyledım. tahlıl verdı ama tahlıllerınde hıc bı problem yok bu ılacı kullanabılırsın dedı. onumuzdekı ay adetımin ilk günü başlayacagım. Mayısta dugunum var .Bir sene cocuk istemiyoruz en az.
inşallah tuylenme yapmaz ve istedigim zaman bebeim olabilir.

benim iki ay oldu, tüylenme falan yapmıyor, ilk ay çok göğüs ağrısı yapmıştı ama şimdi geçti, ama gerçekten şişkinlik yapıyor bende =(

bendede ilk ay göğüs ağrısı yaptı 2.ay hiçbir yan etkisi kalmadı çok rahat :)

2. aydayım canım :)
memnunum ben bi korkumda yok çünkü aynı hapı ablam yıllardır kullanıyor ve bir oğlu var...
için rahat olsun :)
dediğim gibi düşük bi ilaç :)

ben 7 yıldır kullanıyorum. doktor tavsiyesiyle başladım. hiçbir yan etkisini görmedim. doktorum bu ilacı verdiğinde bana düşük dozlu olduğunu ve piyasadaki birçok ilactan cok daha az yan etkisinin olduğunu söylemişti...

bunlarıduyduguma sevındım. Çunku içim hiç rahat değildi. herkes başka bi ilacı öneriyor. kimileri de ilaçlar kısır yapıyor diyordu. yaşımda çok genç değil 27 yaşımdayım evlendiğimde 28 e giricem. belli bir yaştan sonra hamile kalmak güçleşiyormuş . O nedenle biraz tedirgindim.
Çok teşşekür ederim açıklamalarınız için

canım bende 26 yaşındayım ve henüz 8 aylık evliyim ama eşimde bende 2-3 yıl bebek düşünmüyoruz...
bu konuda bir çok araştırma yaptım doğum kontrol hapları kısırlık yapmıyor...
dahası adeti düzenliyor kanseri önlüyor daha bir çok iyi yönleride var...
tek püf nokta hapı her gün aynı saatte içmek!
ben güveniyorum...
dahası ablam uzun yıllar bu hapı kullandığı halde ki doktor kontrolü bile olmadan sağlık ocaklarından temin ettiği halde şimdi dünya tatlısı bi oğlu var...
üstelik hiç problem yaşamadı doğum için...
hiç korkma ve için rahat olsun..
ben bu doğum kontol hapları hakkında doğrular-yalnışlarla ilgili geniş bi konu açmıştım buraya araştır istersen...
kesinlikle kısırlığa neden olmuyor...
üstelik kadının doğum için en verimli yaşları 30-35 arasıymış :)
bunuda uzmanlar söylüyor...
sonra olmazsa-yaş sorunu falan takma kafana böyle şeyleri...
için rahat olsun hem düşük dozlu bi hap bu kullandığımız :)

adet konusu bilmem bende hiç deyişmedi aynı bende 8 aydır kullanıyorumevet sinir kilo artışi var adet hiç bir deyişiklik olmadı aynı agrılır ve çok oluyorum

merhaba arkadaşlar 11 yıllık evliyim ve şu an 2 ay önce 2 nci bebeğimi kucağıma aldım.darısı isteyenlerin başına....
evliliğimin başında bende bu hapı kullandım ve bende stress ve çok yoğun sinir sıkıntı yaptı.bırakınca geçti.sonuçta kimyasal bir bileşim ve mutlaka herkesde farklı etkileri oluyor.şimdi mi oooooo çok rahatım 2nci doğumu da sezeryanla yaptım ve o esnada kesin çözüm tüpligasyon yaptırdım.yani kordonlarımı bağlattım.çok rahatım...........

8 yıl kullandım
ama kafana göre alma bana dr vermişti
sende dr a danış

mrb hanımlar bende yeni katıldım aranıza..ve microgynon hapına başladım 1 ay oluyo ve kanamam oldu baya ve gerçekten 2inci kutuya başaldıktan sonra bizi korur dimi ne olur kullananlara soruyorum beni tatmin edicek cvplar verin kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ne olur hamile kalmak istemiyoruuuum şimdilik tabi....

kızlar yaa (microgynon) kullananlar ne olur sahiden koruyomu bu hap bende başladım acil cvp verin yaaaaaaaaaaa....

bende bugün ilk defa kullanicam arkadaşlar bu hapi kullananlarin sigara içmemesi gerekiyormuş artirbu hap diğer konturol haplarina nazaran daha etkili ve dozaji yüksekmiş killanma falan yapiyor dediler biraz korktum birde baş agrisi çok yapiyormuş ama mecburen kullanmam gerekiyor en kolay yöntem bu çünki her ay günüm gelene kadar hamile kalma korkusuyla tedirgin oluyorum bundada yüzde iki kalma şansi oluyormuş bu hapla ilgili önerileriniz ve bilgilerinizi bekliyorum yazarsaniz şimdiden teşekkürler

banada dozajinin yükdek oldugunu çarpinti yaptigini söylediler canli örnegide var hapi biraktiktan sonra çarpintilari durmuş
tabii bilemem herkezde ayni etkiyi gösterir mi yeni başladim

tuce sigara risk taşıyo sigara içen ve d. kontrol hapı kullanna hasstalarda damar takınıklığı riski artıyor

mrb arkadaslar ben 8 ay evlıym kasımda evlendım ve microgynon kullanmaya basladım ve daha sonra cevrede kı duyumlardan rahatsız oldum bebek olmaz dıye ve daha sonra bıraktım ynı kısacası kasımda basladım,nisanda bıraktım ve korunmuyoruz suanda 3 defa adaet gordum daha bısey yok yanı ama hapı kullanırken bende heran gıbı bı etkı gostermedı yanı yuze tuylen me v.s gıbı seyler aksıne forumda tutup kılo bıle aldırmadı ama benım korkum cocuk olmazsa cok korkuyorum bana yardımcı olursanız sevınırımsızce hapın etkısı daha gecmemısmıdır?:uhm:

ben altı aydır kullanıyorum bu 6. ayım ve bu ay bırakmayı düşünüyorum...
zaten başlarken böyle bi karar almıştım kendimce..
6 ay hap 6 ay prezervatif diye...
6 aydır vücuduma bu hap giriyor ee malum kimyasal hormon
onun için bu ay bırakıp 6 ay boyunca prezervatif kullanıp bu arada hapın vücudumdan atılmasını sağlıycam...
yeteri kadar kullandım zaten...

ben sağlık ocağına nikah işlemleri için kan tahlili yaptırmaya gitmiştim. d.kontrol hapı kullanma konusundaki endişelerimi sordum hemşireye yan etkilerinden bahsetti fakat kısırlık yapmayacağını söyledi. sağlık ocağından parasız verebileceklerini söylediler ve aldım. yarından itibaren kullanmayı düşünüyorum fakat hiç muayene olmadan başlamak beni huzursuz ediyor. bu konuda daha ayrıntılı bilgi alabilir miyim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…