Aile Planlaması Microgynon Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben bilgisizce bu ilaca başladım ama daha sonra öğrendim ki adetin 1. günü bu ilaca başlanıyormuş diye bıraktım ama 3 gün kullandım. bıraktıktan 3 gün sonra da regl oldum bu normal mi
şimdi başlasam bu ilaca doğru olur mu? bugün adetin 1.günü çünkü. ama adet günüme daha vardı 21 i gibi olacakken bugün yani 14ünde oldum.
????

ben bilgisizce bu ilaca başladım ama daha sonra öğrendim ki adetin 1. günü bu ilaca başlanıyormuş diye bıraktım ama 3 gün kullandım. bıraktıktan 3 gün sonra da regl oldum bu normal mi
şimdi başlasam bu ilaca doğru olur mu? bugün adetin 1.günü çünkü. ama adet günüme daha vardı 21 i gibi olacakken bugün yani 14ünde oldum.
????

evet canım bu normal ilacı adetinin 2. günü başlıyosun ilaç bittikten 3 gün sonra adet oluyosun tekrar adetinin 2. günü almaya başlıyosun

arkadaşlar merhaba 25 kasım da evlenicem adetim bu ayın 10 unda engeç gelmesi lazım bu ilacı kullanmak istiyorum ama ilk kullanacağım için nasıl kullancağımı hangi gün başlayacağımı bilmiyorum kimisi demiş adetin ilk günü kimi 4 . günü yardım ederseniz sevinirim ve acaba beni evliliğimin ilk zamanlarında korur mu

bunu yazalı 1 aydan fazla olmuş ama ben yinede cevap veriyim sana adetinin 2. günü almaya başlıyosun zaten reçetesinde hangi gün başlaman gerektiği yazar ilacı kullanmaya başladığın ilk ay başka bi yöntemle daha korunman gerekiyo ondan sonra ilaç zaten tamamen korumaya başlıyo ilacın arkasında günler yazıyo o günlere göre alırsan en azından o gün içtin mi içmedin mi diye düşünmezsin bi gün içmeyi unutursan ertesi gün 2 tane alırsın ama mümkün olduğunca hapı unutmamaya ve her gün aynı saatte almaya dikkat et

arkadaslar bildiğim kadarı ile sağlık ocakları bu hapı ücretsiz veriolar.bir yakınım için sorucam hiç bir sağlık güvencesi olmayan biri ücretsiz alabiliyormu bu hapı.ücretsiz muayene olabiliyormu sağlık ocaklarında.bilgisi olan varmı acaba.hiçbi fikrim olmadığı için soruyorum

Kizlar bu konuya daha oncede yazmistim hapin bendeki etkilerinden bagsetmistim... Yaklasik 2 aydir kullanmiyorum bende inanilmaz degisiklikler oldu... Ben bu hapi 2 senedir kullaniyorum kilo aldirdi vucudum odem topladi killandirdi ancak en buyuk etkisini birakinca farkettik esimle... Biz duzenli olarak adet zamanlarimda tartisirdik... Bende inanilmaz bir sinir yapmisti... Hapi biraktim rahatladim valla ne sinir stress ne sikinti... esim bile pamuk gibi oldun diyor:KK70: kullanan arkadaslar aman ha ruh sagliginiza dikkat edin...

Son düzenleme:
merhaba bayanlar,
ben 2 aydır bu hapı kullanıyorum bu ay cildimde aşırı bozulma oluştu. hapım bitti 2 gün oldu ve hala adet olmadım adet belirtileri de yok bu normal mi?

Canimcim cok normal 2-3gune kadar gorursun adetini... Hapi birakir birakmaz olmuyorsun zaten 5gun icinde oluyorsun... Cildin icin bisey diyemicem canim...

4 gündür kullanıyorum hiç bir yan etkisi yookk akşam 9da içiyorumm. mide bulantısı baş dönmesi olur diye korktum ama hiç bişey olmadıı.. bakalıım adetimi uzatıcakmı 7 günde bitiyo normalde uzatmazsa tavsiye edermm :)

arkadaşlar anlaşılan bütün doğum kontrol hapları her bünyede farklı etki yapıyor bende yeni evlendiğim zaman yaklaşıl 6 ay kadar kullandım ve hiçbir yan etkisini görmedim kilo sorunuda yaşamadım ne kadar yersem yiyimkilo almadım bıraktığımda da yaşamadım herhangi bir sorun bu ay tekrar yasmine başladım ve sorun yaşadım halada yaşıyorum yasmin bitince bende bu hapa başlıcam. fakat daha doğum yapmadığım için doktor 6 aydan uzun süre kullanmamaı önermedi sigarayıda bırakmak gerekiyormuş kalp damar sağlığında sorun olduğundan ...

merhaba kızlr ben de microgynonu önümüzdeki ay kullanmya başliycam. biraz araştırıyim dedim. ben de 1 yıla kadar bebiş istemiyorum. umarım olumsuz bişiiyle karşılaşmam. ilk kez kullanıcam d.kontrol hapı bide herkese göre etkisi değişiyo sanırımm..

merhaba kızlr ben de microgynonu önümüzdeki ay kullanmya başliycam. biraz araştırıyim dedim. ben de 1 yıla kadar bebiş istemiyorum. umarım olumsuz bişiiyle karşılaşmam. ilk kez kullanıcam d.kontrol hapı bide herkese göre etkisi değişiyo sanırımm..

cnm ben 4.5 yıl kulladım kızımın doğumundan sonra hıc bı yanetkısını görmedım hapı bıraktım ıkı kere adet oldum 3.ayda hamıle kaldım

Kizlar ben 2 gundur kullaniom bu geece 2. Gnumdu
Bu hapi hep.ayni.saattemi alcaz etraftan oyle dediler
Ramazanda basladigm icin iftardan sonra 22:35 te ald im
1 gun ramazandaki orucu hesaplamayi unttum sabah 10 da ictim
Yeni duzenim artk 22:35 hep ayni saat sartmi die merak edipm
dktra sorcm.ama sizede soriyim dedim

merhaba kızlar ben de bu hapa basladım 3. günüm ve birsey merak ediyorum bu hap göğüse herhangi bir şekilde etki ediyor mu dolgunluk verme vs.. dikkat edenininz varsa ve cevaplarsa sevinirim :44::78:

Son düzenleme:
merhaba kızlar ben de bu hapa basladım 3. günüm ve birsey merak ediyorum bu hap göğüse herhangi bir şekilde etki ediyor mu dolgunluk verme vs.. dikkat edenininz varsa ve cevaplarsa sevinirim :44::78:

canım bn saymadım ama ayın 25inden beri kullanıyorum bende öyle bi etki olmadı nerden çıktı ki bu soru :KK53:

canım bn saymadım ama ayın 25inden beri kullanıyorum bende öyle bi etki olmadı nerden çıktı ki bu soru :KK53:

bu forumda okumuştum da yine doğum kontrol hapları böyle etkiler gösteriyor diye, bu ilaçta da böyle bir şey söz konusu mu diye merak ettim acıkcası genel olarak hapı arastırıyordum da...

canım merhaba
ben ilk kutumu bitirdim. bende çok yan etki yaptı bu ilaç. mide bulantısı,ishal,sürekli ağlama isteği,göğüslerde şişkinlik ve ağrı ama şimdi bünyem alıştı sanırım. mide bulantısı ve ağlamaklı hallerim geçti. ama göğüslerde şişkinlik ve ağrı devam ediyor..

canım merhaba
ben ilk kutumu bitirdim. bende çok yan etki yaptı bu ilaç. mide bulantısı,ishal,sürekli ağlama isteği,göğüslerde şişkinlik ve ağrı ama şimdi bünyem alıştı sanırım. mide bulantısı ve ağlamaklı hallerim geçti. ama göğüslerde şişkinlik ve ağrı devam ediyor..

hmm ben daha bi etki görmedim ama sinir yapıyor diyorlar en cok bundan korkuyorum zaten pek sakin biri deilim artarsa hiç çekilmem.. teşekkür ederim canm paylaşımın için :)

X