Micelar su kullanımı

bombilibu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2012
346
288
Selam :)
Makyaj yapmadığım halde güneş kremini daha iyi çıkarır diye misel su kullanmaya başladım. Şu anda diadermininkini kullanıyorum ve nemlendirmesini de çok sevdim.
Gün içinde avcuma döküp yüzüme şap şap uyguluyorum ve inanılmaz ferahlatıyor.
Sıvı nemlendirici olarak kullanıyorum diyebilirim :)
Bu şekilde kullanan var mı?
Bir de önerebileceğiniz marka var mı? Diaderminin pantenol ve aleo veralısını çok sevdim ama prebiyotiklisi cildimi yaktı, sevemedim onu. Şöyle sakinleştirecek yumuşacık yapacak bir micel su önerisine hayır demem.

Micel su amacı yumuşacık yapmak nemlendirmek degil ki. Bence size tonik lazim.

Micel su amacı yumuşacık yapmak nemlendirmek degil ki. Bence size tonik lazim.

Nemlendirme özelliği baskın olan micelar sular var. Toniği sadece cilt temizliği rutinimde kullanıyorum. Gün içinde nemlendirmek için kullanılacak bir ürün değil.

Garnierin hassas ciltler icin olanini kullaniyorum uzun suredir ayrica miseler su kullaniyorsaniz tonige gerek yok kuzum özelligi o zaten

Garnierin hassas ciltler icin olanini kullaniyorum uzun suredir ayrica miseler su kullaniyorsaniz tonige gerek yok kuzum özelligi o zaten
Micel suyu cilt temizliğime başlarken güneş kreminin olusturdugu tabakayı temizlesin diye almıştım. Sonrasında yüzümü yıkıyorum. Tonikliyorum. Ama evde oldugumda güneş kremİ kullanmıyorsam micelar su ile nemlendirmek hoşuma gitti :) kremleri sevmiyorum çünkü. Garnier bakiyim teşekkür ederim :)

Nemlendirme özelliği baskın olan micelar sular var. Toniği sadece cilt temizliği rutinimde kullanıyorum. Gün içinde nemlendirmek için kullanılacak bir ürün değil.
Yagli micel suları mı kastediyorsubuz bilemedim. Mineral sulari oluyor sizin söylediğiniz işlevi olan. Micel su yüze sürülüp durulanmadan bırakılacak bir sey degil ama siz bilirsiniz.

Yagli micel suları mı kastediyorsubuz bilemedim. Mineral sulari oluyor sizin söylediğiniz işlevi olan. Micel su yüze sürülüp durulanmadan bırakılacak bir sey degil ama siz bilirsiniz

Öyle mi
Benimkinden durulanmaz yazıyor da ben de şaldır şaldır yüzüm kurudukça sürüyorum vallahi iiçindeki aleovera ve pantenolden dolayı sanırım nemlendirmesini sevdim. Mineral sular bende sivilce yapıyor mesela ama bu yapmadı. Bilemedim az deniyim de
Ya da sizin önereceğiniz böyle yüze pıspıs yapmalık sıvı nemlendiriciler var mı? Tonikler kasındırıyor cildimi .

Simple kullanıyorum.
İçeriğinin temiz oluşu, şişesinin geri dünüştürülmüş maddelerden olması ve çok hassas egzamalı cildimi bile muhteşem iyi gelip kurutmaması sebebiyle fazlasıyla tavsiye ederim.
Makyaj hariç nemlendirici kullanmıyorum, simple su ile sabah akşam pamuk yardımıyla temizliyorum yüzümü.

Ayy dimi
Nemlendiriyor bu vallahi. Onu da alayım teşekkür ederim. Hepsini dendeyip yoluma biriyle devam edicem. Çok sevdim çnkü nemlendirmesini

Ayy dimi
Nemlendiriyor bu vallahi. Onu da alayım teşekkür ederim. Hepsini dendeyip yoluma biriyle devam edicem. Çok sevdim çnkü nemlendirmesini
Kesinlikle nemlendiriyor.
Yüzümü jelle temizlesem bile üzerine tonik gibi sürüyorum ben
Temizleme nemlendirme hepsi tek bir suda mevcut, simple ın kokusu da çok iyi.

İçeriğinde zararlı bir kimsayal görünmüyor, tamamen organik yazıyor umarım öyledir

Aynen ben de o şekilde kullanıyorum. Jelden sonra. Yalnız olmadıgıma ve yanlış bişey yapmadıgıma sevindim

Makyaji çözecek içerikte bir ürün yuzde birakilmamali. Makyaji sildikten sonra temizleme jeliyle yüz durulanmaz mi? Bir tek ben mi uyguluyorum bunu

ben misel su kullanmıyorum zaten. Makyaj yaptıysam foşur foşur yıkarım. ama misel su sadece makyaj temizleyici olarak düşünülmemeli. Yüzünüzü yıkamak istemediğinizde gün içinde va temizlemek için kullanılıyor.

Böyle kullanan olabilir bilemem. Ben bu sekilde kullaninca yüzümde buyuk bir katman var gibi hissediyorum.

Böyle kullanan olabilir bilemem. Ben bu sekilde kullaninca yüzümde buyuk bir katman var gibi hissediyorum.
Temiz ciltte ne katmanı olabilir ki:) zaten temizleme ürünü dediğimiz çoğu ürün yağ yağlardan oluşuyor ya da suda çözünen içeriklerden. Nemlendiriciler de pek farklı değil aslında :) hatta henüz cildimin tamamen emdiği, kalıntı bırakmayan nemlendiriciye rastlamadım. Su hariç her şey bi kalıntı bırakıyor

Benim cildimde nemlendirici ufalanıyor, sizde de oluyor mu?
Bir tek bephanten ufalanmaz, emilişi güzel.

Micel su ile temizlendikten sonra temiz hissediyorsaniz temizdir. Ben asla rahat edemem. Yuz temizleme jeliyle temizleme cihaziyla bir tur daha köpürtmem lazim benim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…