Mezuna kalıp istediği yeri kazanan var mı?

pozitifkiz59

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
377
121
Merhaba, ben geçen sene 12.siniftim. Ama istedigim yeri cok calismama ragmen kazanamadim. Gecen sene gidip aptal gibi serserinin birine asik oldum o da gitti baska bir kizla cikti. Sonradan hatamin farkina vardim ama is isten gecti. Hem okul dersleri hem de sinava hazirlanmak cok zordu. Ustune bir de sinavda heyecanlaninca mezuna kaldim.
Ailem destek veriyor, dershaneye yazildim. Bu sene yepyeni bir baslangic yaptim. Annemin onerisi uzerine sosyal medya hesaplarimi kapattim. Platonik askimi unuttum hatta suan nefret ediyor gibi bir seyim. Beni uzen insanlari hayatimdan cikardim lisedekilerin coguyla gorusmuyorum cunku cogu cirkef ve onlarla kafa yapim uyusmuyor. Panik atak okb ve anksiyete vardi yavas yavas iyilesiyor bu aralar cok iyiyim eskisi gibi endiseli degilim daha sakinim. Cevremi degistirmem bana cok iyi geldi. Tek sorunum su aralar hic ders calisasim yok. Dershane odev verdi yapasim gelmiyor. Bunu nasil asabilirim?
Hedefim Marmara ya da YTU. Mezun senesinde guzel yerleri kazananlar var mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Tabi ki kazanırsın elinden geleni yap olmasa bile vicdanın rahat olur. Bense 4 yıl önce mezuna kalmadığıma pişmanım. 21 yaşında mezun oldum da ne oldu yani keşke 1 sene daha bekleseydim 22de 23te 24te mezun olsaydım ama bölümüm iyi olsaydı

Tabi ki kazanırsın elinden geleni yap olmasa bile vicdanın rahat olur. Bense 4 yıl önce mezuna kalmadığıma pişmanım. 21 yaşında mezun oldum da ne oldu yani keşke 1 sene daha bekleseydim 22de 23te 24te mezun olsaydım ama bölümüm iyi olsaydı

Hangi bolum mezunusunuz?

İyi çalışırsan kazanırsın. Mezuna kalan bir öğrencim tıp, biri odtü elektronik müh., biri koç tam burslu iktisat kazandı bu yıl. Ama iyi çalıştılar. Sen de çalış ve kazan.

Yaşadığın zorluklarla mücadele edip onları başarıp, yendiğine göre, iradeni çok güzel kullandığına göre neden başaramayasın, elbette yaparsın. İradeli bir insansın. Hedefin de var başarılar :super:

X