Lekeler, Çiller Mevcut güneş lekelerimden nasıl kurtulurum?

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

designerd

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2020
28
8
26
Yazın bronzlaşırken güneş kremi sürmeme rağmen vücudumda güneş lekeleri belirdi. Bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Sana tavsiyem kışın da güneş kremi kullan. Benim de yüzümde çok fazla çil vardı özellikle yazın yüzümün tamamını kaplıyordu. Yaz kış 50 faktör güneş kremi kullandım. Şuan yüzümde bir tane bile çil yok. Onun dışında isim vermem doğru olur mu bilmiyorum Acnelyse krem var ama lütfen çok çok çok dikkatli kullan içeriğinde asit var cildi soyarak lekeleri gideriyor. Gece yatmadan sürüp sabah yıkaman lazım ve hemen güneş kremi sürmelisin. Kullanacaksın lütfen haftada 2 kez falan sür kimyasal yanık yapabilir.

Hangi güneş kremini kullanıyorsunuz acaba? Yağlı bir cilt için öneriniz ne olur?

Hangi güneş kremini kullanıyorsunuz acaba? Yağlı bir cilt için öneriniz ne olur?
Benim kullandığım marka Solante. BB krem renginde hafif kapatıcılık özelliği var. Cildim yağlı olmadığı için tavsiye veremem ama Solante markasının her cilt tipi için bir çeşidi var trendyoldan bakabilirsin

Acnelyse kremi tam olarak nasıl kullandığınızı yazar mısınız.
Ben de kullanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum

Acnelyse kremi tam olarak nasıl kullandığınızı yazar mısınız.
Ben de kullanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum
Kışın güneşin etkisi yokken kullanmanız gerekiyor. Yani şuan tam zamanı. Ben çok faydasını gördüm ama lütfen kullanmadan önce bir uzmana danışın sonuçta yüzümüz çok değerli ufacık sivilce çıksa dert ediyoruz
Geceleri yatmadan önce yüzümü jel ile yıkadım. Jel için bir marka veremem evde bir sürü var herhangibiri olur bence önemli olan cildinize uygun tamamen kirlerden arındıracak bir temizleyici seçmeniz.
Yıkamadan sonra yüzümün tamamına (burun kenarları hariç) Acnelyse sürdüm. Siz dilerseniz sadece izinizin olduğu yere sürün. Ben yüzümün tamamı çillerle kaplı olduğu için öyle yapmadım. Kremi yüzümün her yerine sürdüm. Dikkat etmeniz gereken şey Acnelyse'yi çok az kullanmanız belki mercimek tanesinden biraz daha büyük olabilir çünkü fazla sürdüğünüzde kimyasal yanık yapma olasılığı yüksek.
Gece yatmadan sürdünüz sabah ilk iş yüzünüzü yıkamak, kremden tamamen arındırmak olmalı. Çünkü kış bile olsa güneş ışığı ile cildiniz temas ettiğinde lekelerinizden kurtulmayı bırakın daha fazla leke sahibi olursunuz Allah korusun. Sonrasında eğer dışarı çıkacaksam 50 faktör güneş koruyucu sürdüm ama evde oturacaksam Hametan ya da Bepanthen artık evde ne varsa onu sürdüm. Acnelyse cildin üst tabakasını tahriş ettiği için nemlendirici sürmeden olmuyor maalesef. Ben birde yüzümün her yerine sürdüğüm için ağız kenarlarında gerginlik hissi yaratmıştı o yüzden hametan gibi iyileştirici özellikte bir krem kullanmadan olmaz.
Bir önemli nokta daha var her gece sürmeyin yoksa üçüncü veya dördüncü gün kıpkırmızı suratla uyanırsınız.
Ben iki gece üst üste sürüp bir hafta boyunca hiç sürmedim. Sürmediğim günlerde sadece nemlendirici kullandım. Çillerim tamamen kaybolunca da Acnelyse'yi bıraktım. Bazen ara ara güneş etkisinden dolayı çillerim beliriyor malum genetik olunca onu da kontrol altına almak için güneş koruyucu sürüyorum.
İşte bu kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…