Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba hanımlar.Konuya tesadüfen denk geldim.Bir gebelik kaybım olduğun için pıhtılaşma testleri yaptırmıştım 2-3değerdr pıhtılaşma çıktı hematolojiye yönlendirdi doktorum.Hematoloji doktorum değerlerimi çok önemsemedi gebeliğe engel değil dedi homosisteine bakalım dedi.8 falan çıkmıştı.Doktor düşük deyip folbiol ve benexol verdi.Anlamadığım burda herkes yüksek diye tedavi olmuş. Bana 8e düşük dedi://

geçmiş olsun..yanlış mı anladınız acaba?homosistein yükselince damar genişlemesi oluyo kan pıhtılaşıyo..ama size verdiği ilaçlar düşürüyo korkmayın..değeriniz çok güzel çıkmış.hamilelik önerdi mi size doktorunuz?

Yok yanlış anladığımı sanmıyorum çünkü homosistein düşük olabilir bi baktıralım dedi.belki laboratuarın referans değerleri farklıdır dicem ama üst değer 12 görünüyodu.gebeliğe engel bi durumunuz yok dedi.bizim eşimde sperm sorunu olduğu için olmuyor.bi kere oldu gelişmedi sperm kaynaklı dediler ama ben tedbir amaçlı pıhtılaşmaya da baktırdım

anladım inşallah isteyen herkesin kucağı dolar sağlıklı ve hayırlı bi şekilde

Merhaba arkadaşlar ben de 2 düşük yaşadım, pıhtılaşma mthfr677 ve 1298 heterozigot olduğunu öğrendim ve Sinan hocayla tedaviye başladım 1,5 yıl önce. Homosisteinim 12.3 tü ve C4 üm düşüktü. Diyete harfiyen uydum 10 kilo verdim nerdeyse ama bi türlü düşüremedim homosisteini. En son numune hastanesinde ölçtürdüm ve 9,6 çıktı sevinçle Sinan hocaya gittim ve hiç olmayacak birşey oldu ve homosistein 17 çıktı. 1 hafta arayla nasıl bu kadar değişebilirdi, hocanın yanına gitmeden bi de düzen labda baktırdım 10 çıktı. 3 ayrı lab 3 ayrı sonuç. Sinan hocaya 3 sonuçla gittik, laboratuvar da sorun olabilir mi dedik ama azarladı, açıklayıcı cevap veremedi, diyetine dikkat etmiyorsun kendini kandırmaya çalışıyorsun vs vs. Onu son görüşüm oldu. Değeri düşük görünce eşimle korunmayı bırakmıştık ve şansımıza o ay hamile kaldım. Şimdi 14 haftalık hamileyim, her gün hibor 3500, coraspin, prednol kullanıyorum. Folik asiti 12. Haftada bıraktırdı doktorum, dacavit ve Demir ilacı alıyorum, diyete inanmadığını söyledi doktorum ki kendisi de prof. Sırf homosistein için bekleyen arkadaşlarım bence bi başka hekimin de görüşünü alın, ben1,5 yıl bekledim ve sinanhocaya kalsa hala bekeyecektim.ben ve isteyen tüm arkadaşlar inşallah en kısa zamanda kucağımıza alırız bebeklerimizi. Sevgiyle kalın:)

yaa nasıl umut oldun anlatamam canım Allah razı olsun senden iyi ki yazdın.. o kadar kararsızım ki şu an sinan hoca ya devam etme konusunda ,kopamıyorum sanki kötü bi şey olacak gibi..myle güzel ifade etmişsin ki insana inanmıyo yaptım diyosun diyeti inanmıyo,açıklayıcı konuşmuyo içini rahatlatmıyo neyi niçin beklediğini bilmiyosun..o kadar çok doktora gittim ki diyeti duyan kızdı bile ne gerek var dedi niye bekliyosun dediler hep..bide 0.2 veriyo iğne dozunu.homosistein için beklettiği 2 hastası da düşük yapınca iyice soğudum hocadan.rabim sağ salim kucağına almayı nasip etsin evladını :)

Bu arada hangi doktora gidiyosun canım?

Düşük olması güzel zaten. Biz düşsün diye tedavi oluyoruz.Merak etme bize de diyetle düşürüp folbiol ve benexol veriliyor. Gayet güzel.
Benim doktorumun dediği şu:
folikasit, C Vitamini, B12 değerleri vs. normal aralıkta ve olması gerektiği gibi olsa da; kan pıhtılaşmasına sebep olan genler nedeniyle tam anne ve bebek arasında plasenta oluşurken ve hamilelik boyunca bu plasentada kan pıhtılaşması yaratabiliyor. Kan pıhtılaşınca bebeğin oksijen ve besini engelleniyor (Allah korusun hepimizi).
Senin yediğinden içtiğinden aldığın metionin maddesi bu pıhtılaşmayı katolize ediyor yani hızlandırıyor. Homosistein değeri budur. Metionini kısıtlı tutalım,(diyetle), pıhtılaşmayı kontrol altına alalım. Ama bu arada ihtiyacın olan folikasiti, C vitaminini, B12 Vitaminini de tablet olarak takviye edelim. Tamamen biyo-kimya, tamamen bilimsel ve mantıklı.
Diyet yapmaktan imanım gevredi ama ben kumar oynayamam doğrusu, paşa paşa devam!

Merhabalar. İki ay öncesi homosistein ile ilgili yazmıştım baya nasıl düşer diye. Benim de düşügum kurtajmvardı.. O değer de 40 çıktı. Diyeti yaptım bende bir de netten araştırdım b12 b6 ve folik asit içeren ilaç buldum. Bu değeri düşürmede etkili bence. Tekrar ölçüm yapıldı değerim normal arasıLikta çıktı. Su sira çok dikkat edemiyorum ama ilacı kullanıyorum hala. Tekrar kan verdim

Sinan hoca ya gitme imkanım olmadığı için gün gün hangi vitamin alınır bilemedm. Benim ilacın içinde hepsi var. Günlük yemekle beraber içiyorum bir tane

Sinan hoca ya gitme imkanım olmadığı için gün gün hangi vitamin alınır bilemedm. Benim ilacın içinde hepsi var. Günlük yemekle beraber içiyorum bir tane
Dozaj kilona ve kendi kan değerlerine göre belirlenir, herhangi bir hekim dahi vitamin dozaji için öneri verebilir.

yok canım Ankara da değilim ben. niye Sinan hoca ile devam etmiyorsun ki
çok pimpirikli bi doktor şu an gitsem izin vereceği de kesin değil yine bi şey bulur bekle der kesin..bekleyecek psikolojim kalmadı sayesınde. ..en iyisi rahat bi doktora gitmek..sorunumu biliyorum tedaviyi de biliyorum..herkes de ona gidecek diye bi şey yok.böyle karar aldım hayırlı diyorum..içim rahat.

benim anlamadığımkısım diyette balık fındık fıstık falan yasak. Diyelim ki hamile kaldım diyette hiç düzgün bir şey yok. Çocuk nasıl beslenecek. Biz vitamini sürekli hap ile mi alacağız

benim anlamadığımkısım diyette balık fındık fıstık falan yasak. Diyelim ki hamile kaldım diyette hiç düzgün bir şey yok. Çocuk nasıl beslenecek. Biz vitamini sürekli hap ile mi alacağız
Bende sinan hocanın hastasıydım ben de sinan hocayı bıraktım diyeti de yapmıyorum artık..evet diyette dogru düzgün birşey yok saglıklı yiyecekler yasak hamile kalınca tabiki de bebegin saglıgı için herşeyi yiycem ilaç da biryere kadar sadece bebegin ilaçla beslenecegini düşünmüyorum.mesajınızı görünce bende cevap yazmak istedim

sağol canım. inşallah en kısa zamanda hamile kalırız sağlıkla ve sağlıklı bebeklere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…