Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar!Tüm yazışmalara baktım da çoğumuz metionin fakir diyeti niye yaptığını tam kavrayamamış sanırım .Ben tam 1 yıl 3 gündür bu diyeti yapıyorum. Hiç aksatmadım bırakmadım. Çok agladım cok sinirlendim. Hele ki Sinan hoca, homosisteninim düşük oldugu halde 3 ayda bir yapilan kontrollerde gebelige izin vermedikçe çok isyan ettim. En sonunda izin verdi ve simdi 6 haftalık gebeyim. Şimdi yeni yasaklar var. Çıldıracağım sanıyorum ama şükrediyorum. Yerimde olmak isteyen anne adaylarını düşündükçe şükrediyorum!

Gözünüz aydın allahım sag saglim kucagınıza almayı nasip etsin inşallah..
Hamileliginizi ögrenir ögrenmez ne yaptınız?pıhtılaşmanız var mı? Varsa igne olayını falan nasıl halletiniz hangi ilaçları kullanıyorsunuz?sinan hoca neler söyledi c4 kompleman ve hemosisteininiz kaç acaba kusura bakmayın çok soru sordum yardımcı olursanız sevinirim:)

AMİN diyorum, Allah herkese sağlıklı ve vicdanlı evlat nasip etsin. Aslında benim asıl hastalığım RA. Bu nedenle gebelik öncesi hastalığımın kontrol altına alınması, ilaç bırakma, yeni başlama, olanları vücuttan atma vs. derken kendi doktorumun bana izin vermesi 2 yıl sürdü. Sonra Sinan hocaya yönlendirdi. Bende pıhtılaşma geni MTHFR 1298 homozigot çıktı. Onun dışında B12, folikasit vb. hatta homosistein değerim bile normal aralıktaydı. C4 komplemanım da normal aralıktaydı. Ama C3 düşüktü. (RA nedeniyle)
Malum bu değerler tek başına anlam ifade etmiyor, altta yatan hastalık öyküsüne göre size iyi olan bana kötü olabiliyor. Sinan Hoca normal aralıkta olmasına karşın (11.6) homosisteinin 10'un altında olmasını istiyorum dedi. 3 ay sıkı bir diyet yaptım (yalan değil, yanlışlıkla yaladığım tahini bile dilimden kağıt havluyla sildim o kadar disiplinliydim)ama ilginçtir ki 12.4'e çıktı. Anlam veremedim. Gebeliğe izin vermeden önce homosisteini 7'yekadar düşürdüm. En son testte yine yükselmişti (11.4) Evet 30 gr. yerine herhalde bi 40-50 gr et tüketmiştim o sıra. C4 en son (26.1).
Hamileliği öğrenir öğrenmez ne yaptım? Hıçkıra hıçkıra ağladım :) Şaka bir yana, akşam idrar testiyle öğrendim, ertesi gün kan testinde de onaylanınca eczaneden 0.4 Clexane'den 1 kutu aldım. (içinde 10 tane var ve 128 tl) Sinan hoca en son demişti; piyasada 0.2 yok, 0.4lükten al yarısı kadarını günde 1 defa vur, bana gel diye. Yani tekrar hocadan randevu alana kadar 3 defa vurmuş oldum. Benim kullandığım ilaçlar; kendi RA ilaçlarım, coraspirin, Bemiks c, folbiol ve artık clexane. Şimdi gebe olduğum için dozajları arttı ve değişti ; diyete devam, çay-kahve-bitki çayını da yasakladı. 4 hafta 4 günlük gittiğim için randevuya, "sack belli belirsiz görüldü " dendi. 3 hafta sonra yine gideceğim.

Çok sevindim adınıza inşallah herşey iyi olur bende de 2 genimde pıhtılaşma var hemosistein 16.2 c4 malesef ki 43 ikiside çok yüksek bende prednol bemiks c folbiol ve coraspin kullanıyorum bakalım hayırlısı 1 yılım doldu dogum yapalı bebegimi kaybettim.. hemosistein yüksek diye izin vermedi sinan hoca baya bildilendirdiniz çok teşekkür ederim

Peki şuan igneyi kaçlık vuruyorsunuz ve nereye vuruyorsunuz göbekten mi

Rica ederim, acil şifalar olsun.
Eğer komplemaniniz istedigi seviyede olursa homosistenini de bir kere düşürmüşlüğünüz varsa bence izin verecektir.
Dedim ya en son benimkisi 11 küsurdu.kesin izin vermeyecek diyordum. Bir de 1 yıl gel-git her seferinde hayır cevabı al...Izin verince şaşırdık biz eşimle. Ama diyete uydugumu ispatladım C3 düştü...Aslında ne yalan söyleyeyim degerlerimin cok daha iyi olduğu zaman izin vermemisti mesela, hoca sabrımızı mi deniyor diye bile düşündük.

merhabalar..ben de diyeti 4 ay çok dıkı yaptm 18 den 21 e çıktı diyetı bıraktım3 ayda 14 e düştü..benim inancım kalmadı siann hocaya..insanları 1 yıl 2 yıl bekletiyo doğru düzgün açıklama da yapmıyo..ben benım durumumda olup aynı genlerde pıhtılaşması olan bı sürü hamile iel tanıştım kimsenin homosisteinden de metionin diyetınden de haberi yok..sadece hacettepe ve hacettepe mezunu doktrlar biliyo..herkes aynı ilaöçları kullandırıyo sinan hoca..şu an hocanın homosisteini düşürüp hamileliğe izin verdiği iki hastası düşük yaptı malesef..bütün bunlar benim kafamda büyük bi soru işareti olarak kaldı..size verdiği iğne dpzu da düşük bence..hiç duymadım 0.2 kullanan..hayrılsıı ile kucağınıza alırsınız inşallah..zaten başka doktorunuz var sanırım..bziim durumuzda 2 doktorla devam etmek şart.

Kendi RA doktorumun tavsiyesiyle gittim Sinan hocaya. Kendi doktoruma güvenim tam, Sinan Hocanın herkese metionin fakiri diyet verdiği doğru ama sanmayın ki sadece kontroller bununla sınırlı kaldı. Kan değerlerim düşük diye talesemi var mı öğrenemek amacıyla hematolojiye gönderdi, rahim ağzı enfeksiyonu ve kanseri testleri yapıldı....Kısacası ne var ne yok herşey dörtbaşı mamur oldu. Hocyı savunduğumu sanmayın, arada benim de çok canımı sıkıyor, ama 18 yıldır hastayım ben. En çok, ilgilenmeyen, tamam ya bişi olmazcı doktorlardan çektim. O nedenle sık elemesini beğeniyorum. Clexane 0.2 alışımın sebebi de MTHFR 1298 geninin mutasyona uğraması. diğer gen mutasyonları daha tehlikeli. Düşüğe gelince de gebeliklerin %15i zaten kromozom bozuklukları nedeniyle zaten düşer. Bu doğal seleksiyonun bir parçası.
Ama yine de yüksek riskli gebelik yaşayan kimseye lütfen düşük demeyin, arkadaşınızın başına gelmişi dahi anlatmayın. İnsan korkuyor biliyor musunuz....

Bu korku hep olacak hepimizde.Allah korusun. Ben Sizi üzmek istemedim inşallah her şey yolunda gider sizin için de benim için de.. Hepimiz benzer acılar yaşadık tek dileğimiz tekrar aynı acılar yaşanmasın..Sinan hocaya hepimiz tavsiye üzerine başladık inşallah biz dw tavsiye edebiliriz bizim gibi çare arayanlara.

Benim felsefem şu oldu; evlat sahibi olmak için kolunu bacağını ver desen göbek ata ata verecekler var mı- var. E ben bir süre boğazımı tutamayacak mıyım? Tutacağım. İğne mi? Hiç korkum yok! Çay-kahve şimdi zorluyor ama 8 ay kaldı. Ne zamandır ucu açık bir zaman için hem de açlığa dayandın bu mu koyacak bana?!
Ben gereğini yapayım da, sonra "onu- bunu yapmadım acaba sorun çıkacak mı"diye korkmayayım. Allah kerim!

Ustümüze düşeni yapalım, Allah kerim diyorum.Peki sizin durum nasıl şimdi? Guvenim sarsıldı yazdınız, diyeti ilacları bırakmadınız degil mi?

Ustümüze düşeni yapalım, Allah kerim diyorum.Peki sizin durum nasıl şimdi? Guvenim sarsıldı yazdınız, diyeti ilacları bırakmadınız degil mi

Ustümüze düşeni yapalım, Allah kerim diyorum.Peki sizin durum nasıl şimdi? Guvenim sarsıldı yazdınız, diyeti ilacları bırakmadınız degil mi
geçen yıl mart ayında kürtaj oldum..kürtajdan 40 gün sonra homosistein 26 çıktı 1.5 ay sonra siann hocaya gittim 18 e düşmüştü..ben o ara başka bi özel doktora gitmiştim b12 ve folik asit alıyodum her gün .. siann hocaya gittiğimde 4 ay diyet ve herkese verilen ilaçları verdi.4 ay gözüm kapalı yaptım ağzıma sürmedim yasakları 18 den 21 e çıktı homosistein ,düzgün yapmamışın 3 ay sonra gel dedi. peki hocam bi şey sorucam dedim ,ben bu diyeti bilmeden önce 26 dan 18 e düşmüştü homosistein nasıl düştü o zaman da şimdi düşmedi dedim, geçiştirdi beni..homosisteini anlattı pıhtı atar bebeğin dna yapısını bozar dedi ,benım bebekteki anomaliyi homositein mi yaptı dedim..onun nedeni henüz bilinmiyo dedi..verdii cevaplar beni tatmin etmediği için bir de hocada doğum yapan eski hastalrıyla da konuştum onlar da diyeti bırakınca bu değeri düşürdükleri için ben de diyeti bıraktım..3 ayda 21 den 14 e düştü..her şeyi yiyorum içiyorum..prednolü coraspini bemiks c yi dediği gibi alıyorum ama diğer günler b12 ve folbiol alıyorum..benim genlerim faktör 5 leiden heterezigot ve mthfr 677 homozigot..mthfr geni b12 ve folik asit eksikliği yaparmış..bu arada tabi çok doktora gittim kimse homosistein için bekle demedi tam tersi kızdılar, düşerse zaten dğşer tek sebep homosistein değildir dedi ki iğneyle homosistein zaten düşer dediler..ben şu an korunuyorum tabiki çünkü sağolsun çok korkuttu sinan hoca..22 martta gata ya gidip baktrcam değerime ,düştüyse randevu alıp gidicem sinan hocaya..düşmediyse başka doktor buldum ona devam edicem.yeterince bekledım.bi şey olursa Allahtan artık.her bünye diyete aynı cevabı vermiyo.

Şu dediginize katılıyorum; diyetin ilk 3 ayı duşecegine yükseliyor.Bende de oyle oldu. Yabancı tıp makalelerinde okudum, kalp-damar ve dolaşım sorunlarinin sebebi ne kolestrol ne de genetik faktörler, hep bu homosisteinin yüksekliği imiş. Bunu okuyunca ve altta da benim bir sürü yan hastaliklarim olunca itaat ettim gitti!
Size de şifalar dilerim gelismeleri aktarın guzel haberlerle inşallah!

Acaba dogumdan ne kadar sonra bıraktırıyor hoca diyeti? Kendisine sormaya da cekiniyor insan...

Acaba dogumdan ne kadar sonra bıraktırıyor hoca diyeti? Kendisine sormaya da cekiniyor insan...
bıraktırmıyo..ikinci çocuğu düşünürsen diye tanıdığım var doğum yaptı diyeti hiç yapmadı 3 yıl oldu doğum yapalı öylesinme kontrole gitti homosistein 10 çıkmış,d,yet yapmadım hocam demiş hoca da demişti seni hamilelikteki ilaçlar korurumuş inanırsan tabi ..valla canım Allah yardım etsin diyet yapana

Nasıl biraktırmiyor? Yahu gebe olup da aşerdigini yiyemeyen bi gebe ben miyim? Haydi 8 ay kaldı, diye sabrederim ama dogum sonrasi beni kimse tutamazzzzzzz. Gebelikten sonra yiyip yiyp gebeş olmaya niyetliyim

Nasıl biraktırmiyor? Yahu gebe olup da aşerdigini yiyemeyen bi gebe ben miyim? Haydi 8 ay kaldı, diye sabrederim ama dogum sonrasi beni kimse tutamazzzzzzz. Gebelikten sonra yiyip yiyp gebeş olmaya niyetliyim
valla canım kimse diyet yapmamış ama sinan hoca ya da yapmadık dememişler kızıyo diyo?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…