Aile Planlaması Mesıgyna (aylık ıgne )kullananlar acıl yardım lütfen

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sevcan_201

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
267
1
arkadaslar 11 aylık oglum var ve garantılı koruma yontemı olsun dıye aylık ıgneye karar verdım fakat kullanan arkadaslarda ne gıbı yan etkıler oldu bılgılendırırsenız sevınırım benım ıcın en onemlı seyde kılo yaptımı ve adet duzenınız degıstımı hıc adet olmzsam dıye korkuyorum yardım lutfen

Kullanımı çok rahat bir korunma yöntemi.Fakat bırakıldığında adet düzensizlikleri olduğu,aşırı kanama yaptığı söyleniyor.İkinci bir çocuğu düşüneceğiniz zamanda 6 ay önceden bırakmanız gerekiyor.Ben hala kullanıyorum.Bir sorun yok şimdilik.

bir bucuk sene kullandım çok ama çok menun kaldım. ilk üç ay ara kanamalarım oldu daha sonra hemen geçti. bir bucuk sene sonra bıraktım kanama filan yapmadı bebek düşündüğümüz için bıraktık.

Bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim arkadaslar elvina peki kilo aldinmi canim bide doktormu onerdi yoksa kendinmi karar verip yaptirdin.bide igneyi nerde vurduruyorsunuz detayli bilgilnedirirsen cok sevinirim canim

Kullanımı çok rahat bir korunma yöntemi.Fakat bırakıldığında adet düzensizlikleri olduğu,aşırı kanama yaptığı söyleniyor.İkinci bir çocuğu düşüneceğiniz zamanda 6 ay önceden bırakmanız gerekiyor.Ben hala kullanıyorum.Bir sorun yok şimdilik.

CANIM CEVAP YAZIP BILGILENDIRDIGIN ICIN COK SAOL DEMEKKI YAN ETKI KISIYE GOREDE DEGISIYOR SEN DAHA BIRAKMAMISIN ANLADIGIM KADARIYLA ELVINA SORUN YASAMAMIS BIRAKINCA BELKI SENDE YASAMAZSIN :1hug:

Bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim arkadaslar elvina peki kilo aldinmi canim bide doktormu onerdi yoksa kendinmi karar verip yaptirdin.bide igneyi nerde vurduruyorsunuz detayli bilgilnedirirsen cok sevinirim canim

doktora başvurmadım evlenmeme bir ay kala kendim karar verdim sağlık ocağına gittim
eczaneden almamı söyledir vurdular. kilo almadım hiç kişiden kişiye değişirmi bilmiyorum ama

bende kullandım ölüyordum kan kaybından
evlenmeden önce ilk iğnemi oldum.sonra ikinci ve 3 cü bu süre zarfında nemi oldu kilo aldım.zaten 8 gün süren reglim 1 ay içinde 8 gün regli 2 gün temiz sonra yine 8 gün regli olmak üzere ayda 3 kere adet gördüm iki ayım böyle geçti sonra nemi oldu kansızlıktan ölmek üzereyken doktora gittim ve bu iğneyi hemen bırakmamı söyledi.istersem hap kullanabileceğimi söyledi bana uygun bir hap yazacaktı bende hep bıraktım korunmayı evlliğimin ilk iki ayı böyle geçmişti.çoçuk yaptım şimdi ria var 4.5 senedir

X