merhabalar hamilemiyim sizce ? yardım

hicbirseymi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2011
2.175
121
:nazar: buraya yeni üye oldum öncelikle herkese çok selamlar...
ve tabiki bende anne olmak istiyorum
olası adet tarihim 6 yada 7 eylül bugünde henüz ayın beşi ama çok sabırsızlanıyorum test yapmak için acaba bu aralar yapsam test doğru sonuç verirmi belirti olarakda göğslerimde şişkinlik ve aşırı ağrı midemde aşırı bir şişlik hissi ve dolayısıyla nefes almada güçlük ara ara hafif mide bulantıları var ama aşırı değil birde baş ağrılarım var bunlar adet belirtisimi gebelik belirtisimi nasıl ayırt edebilirim yardımcı olursanız çok sewinirim
:-)49: anne adaylarına allah yardmcınız olsn inş.)

Son düzenleme:
benimde adetim 12sinde bende çok heyecanlıyım . belirtim sadece göğüs uclarım kırmızımsı bir renk aldı. İnşallah hamişizdir. kendini alttan muayene ettinmi hiç. senin adetin yakın olduğu için soruyorum. :26: ben kontrol ettim yumuşak gibiydi rahim ağzınıda hissetmedim ama adete 1-2 gün kala rahim aşağıya indiği için ben daha anlayamam. birde bu ay 2 kere minibüse bindim daha önce hiç olmadığı için söylüyorum ikisindede biner binmez sanki minibüs dönmeye başladı oğlumda yanımdaydı ve ayakta zor duruyordum sanki minibüsle birlikte dünyam dönüyordu. aksilik kimsede yer vermedi.oğlumda bana güvenerek beni tutuyordu. bebeğim bilse o an yaşadıklarımı. belki kuruntu ediyorum ama hiç öyle olmazdı. normalde hiç başdönmesi yaşamıyorum. başka belirtim yok. sen ne zamandır korunmuyorsun.

hayır alttan bakmadım nasıl yapılacağını bilmiyorum :kk77:
ben hap falan hiç kullanmadım bir kimyasal kullanmadan korunduk, be bu yumurtlama döneminde korunmadık sadece 27 yaşındayım ve bir senelik ewliyim ilk hamilelik denemem olacak o sebepten pek bilgi sahibi değilim ve çok heyecanlıyım:KK49:

Arkadaşlar,Allahım gönlünüze göre versin inşallah...İnşallah tez zamanda bebeklerinize kavuşursunuz.
Sizin yaşadıklarınızı yaşadım, çok iyi anlıyorum sizi.
Nacizane tavsiyem gecikmeniz olmadan test yapmamanız.Pozitif de çıksa negatif de çıksa asla emin olamazsınız, kafanız daha da karışır ve belirsizlikten başka birşey elde edemezsiniz.
Ayrıca bulantı, midede ekşime,yanma, şişkinlik, göğüslerde koyulaşma belirtileri gebeliğin ileri dönem şikayetleridir 8. haftadan sonra ortaya çıkarlar genellikle, ki bu 1 ay gibi bir gecikmeye tekabül eder.
Eğer regl olacak gibi ağrılarınız varsa ve sökülmüyorsanız, kasık ağrılarınız varsa, uykuya eğiliminiz artmışsa, yorgun ve halsizseniz bunlar ilk belirtiler olabilir.
Bulantı, baş dönmesi hamileliğin ilk dönemlerinde yaşanmaz, psikolojiktir.

Arkadaşlar,Allahım gönlünüze göre versin inşallah...İnşallah tez zamanda bebeklerinize kavuşursunuz.
Sizin yaşadıklarınızı yaşadım, çok iyi anlıyorum sizi.
Nacizane tavsiyem gecikmeniz olmadan test yapmamanız.Pozitif de çıksa negatif de çıksa asla emin olamazsınız, kafanız daha da karışır ve belirsizlikten başka birşey elde edemezsiniz.
Ayrıca bulantı, midede ekşime,yanma, şişkinlik, göğüslerde koyulaşma belirtileri gebeliğin ileri dönem şikayetleridir 8. haftadan sonra ortaya çıkarlar genellikle, ki bu 1 ay gibi bir gecikmeye tekabül eder.
Eğer regl olacak gibi ağrılarınız varsa ve sökülmüyorsanız, kasık ağrılarınız varsa, uykuya eğiliminiz artmışsa, yorgun ve halsizseniz bunlar ilk belirtiler olabilir.
Bulantı, baş dönmesi hamileliğin ilk dönemlerinde yaşanmaz, psikolojiktir.

regl olacak gibi ağrılarım var fakat o belirtileri gebelik belirtilerinden ayırabilecekmiyiz? :KK25:

X