Merhaba Yardımcı olabilen varmı ?

AnnesininxBali

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2023
206
72
26
Merhaba arkadaşlar geçen ay Şubat 3 ünde adet oldum bu ay 1 gün gecikti halbuki 5 gün öncesi kasıklarımda kramplar vardı şuan adete yönelik hiç bir belirtim yok
Sadece bacaklarım ağrıyor daha önce hiç böyle olmazdı diz üstünde ağrı var halsizlik mevcut. Gebelik planlıyoruz korunmuyorum.
Bundan 5 ay önce kimyasal gebelik yaşadım düşük ile sonuçlandı herşey Rabbimden ama insan da umutlanıyor.
Aranızda hiç belirti görmeden gebe kalan varmı ?
Ve Gebelik için 1 gün adet gecikmesi normal mi HCG baktirmali miyim

Merhaba arkadaşlar geçen ay Şubat 3 ünde adet oldum bu ay 1 gün gecikti halbuki 5 gün öncesi kasıklarımda kramplar vardı şuan adete yönelik hiç bir belirtim yok
Sadece bacaklarım ağrıyor daha önce hiç böyle olmazdı diz üstünde ağrı var halsizlik mevcut. Gebelik planlıyoruz korunmuyorum.
Bundan 5 ay önce kimyasal gebelik yaşadım düşük ile sonuçlandı herşey Rabbimden ama insan da umutlanıyor.
Öncelikle hayirli geceler umarim tez zamanda evlat sahibi olursunz ama 1 gün gecikme çok az bi kac gün bekleyin ve ona göre degerlendirin test yapmaniz için henüz erken

Öncelikle hayirli geceler umarim tez zamanda evlat sahibi olursunz ama 1 gün gecikme çok az bi kac gün bekleyin ve ona göre degerlendirin test yapmaniz için henüz erken
Teşekkürler yorumunuz için
Bende aynı şeyi düşünüyorum ama yine sormak istedim bundan 1 hafta önce pembe lekeler geldi daha sonra sarı bir akıntım oldu afedersiniz
O yüzden suphe ettim acaba varmı diye ama hiç belirtim yok nasip kismet

Bnim hiç belirtim yoktu kan verin kesin sonuç için 🥰
Bir hafta önce pembe bir leke geldi peçeteye ama nokta nokta şeklinde daha sonra kesildi , dün de sarı bir akıntım oldu bende şüphe ettim ama dediğim gbi 5 gün önce kasıklarım da kramplar vardı şuan hiç adet olmucak gibiyim sanki yaşadığım kimyasal gebelik düşük sonrası biraz moralim bozuk ufacık şeyden umutlanir oldum nasip kısmet

Bir hafta önce pembe bir leke geldi peçeteye ama nokta nokta şeklinde daha sonra kesildi , dün de sarı bir akıntım oldu bende şüphe ettim ama dediğim gbi 5 gün önce kasıklarım da kramplar vardı şuan hiç adet olmucak gibiyim sanki yaşadığım kimyasal gebelik düşük sonrası biraz moralim bozuk ufacık şeyden umutlanir oldum nasip kısmet
Rabbim nasip etsin inşallah canım

Adetin üzerinden 10 gün geçtikten sonra hcg baktırırsan daha garanti olur. 1 günlük gecikmede çıkmayabilir.

Canım merhaba ben adete 6 gün kala öğrendim gebeliği erken döllenmeydi ve kasık bel ağrım çoktu sende kasık ağrısı yasamissin zaten belirtin olmuş. Ayrıca adetin gecikmiş bir günde olsa eğer geç yumurtlamadiysan idrar testinde de çıkar. Bence önce idrar testi yap çünkü 4 gün geciktikten sonra idrar yaptirdigimda çok yüksek bir beta HCG olmuştu bende şuan 3 buçuk ayligiz sukrolsun sağlıkla ilerliyoruz. Evde idrar testi yaparsan güvenilir bir marka ile kanı da haftaya felan verirsin varsa bebiş. İnşallah vardır 🤲🤗 bebişin seninledir. Ayrıca ben kimyasaldan hemen sonraki ay hamile kaldım.

Canım merhaba ben adete 6 gün kala öğrendim gebeliği erken döllenmeydi ve kasık bel ağrım çoktu sende kasık ağrısı yasamissin zaten belirtin olmuş. Ayrıca adetin gecikmiş bir günde olsa eğer geç yumurtlamadiysan idrar testinde de çıkar. Bence önce idrar testi yap çünkü 4 gün geciktikten sonra idrar yaptirdigimda çok yüksek bir beta HCG olmuştu bende şuan 3 buçuk ayligiz sukrolsun sağlıkla ilerliyoruz. Evde idrar testi yaparsan güvenilir bir marka ile kanı da haftaya felan verirsin varsa bebiş. İnşallah vardır 🤲🤗 bebişin seninledir. Ayrıca ben kimyasaldan hemen sonraki ay hamile kaldım.
Kimyasal gebelik yaşadığımı anlaması için doktorum 1 buçuk ay bekledi HCG çok yavas yükseliyordu en son 400 gördüm ve kanama ile sonuçlandı 40 gün kanamam oldu bu yaşadığım 3 ay sürdü ve üstünden iki ay geçti iki defa adet gördüm bu Şubat ayı 3 ünde olmam gerekirdi ama gelmedi dediğim gibi benimkisi bir şüpheden ibaret ama içim içimi de yiyor çünkü istiyoruz , İnşallah sağlıklı bir şekilde bebişini kucagni alırsin :)

Ben de en son kimyasal geçirdim. Ve 2 hafta kanamam oldu bitmicek sandım ve doktora gittiğimde bir sıkıntı olmadığını söylediler. 10 aydır evliyim ve evlendiğimiz günden beri deniyoruz. Adetim 15 gün gecikti ve adetimin geciktiğinden beri çok şiddetli bel ağrım var adet olcak gibi ama ne bir kanama ne bir işaret. Kasık ağrım da ara ara bıçak saplanıyor gibi yokluyor ama şiddetli bir ağrı yok belim dışında. Bel ağrısı bu kadar olur mu erken hamilelik belirtilerinde? Arada şiddetleniyor kopçak gibi… bir de dudağımda uçuk çıktı. Vücudumda bir şeyler oluyor evlendiğimden beri. İsyan etmek istemiyorum ama evlendiimden beri garip şeyler oluyor ve sürekli de doktora gitmek istemiyorum. Bir şey de çıkmıyor… Pkos var bende ama yediklerime dikkat ettiimden yıllardır kist vs yok. Zaten son geçen ay gittim uzun süren adetim bitince bir şey görmediler. Böyle bel ağrısı çeken var mı erken belirtilerde? 🥺

Bir de sürekli hararet var aşırı su içesim geliyor. Ve sabahları yataktan ağır kalkıyorum resmen… Gözlerim açılmıyor. Normalde hemen uyanan bir tipim. B vitamini, d vitamini ve magnezyum-çinko da kullanıyorum ama hiç iyi hissetmiyorum.

Aynı durumdayım ve evlenmemle başladı bu tuhaf dengesizlikler. Sanırım doğurganlık durumuna girince vücut kendini hazırlıyor bir şekilde. Daha önce olmayan tüm belirtileri yaşıyorum adetlerimde sanki hamileymişim gibi her ay mide bulantıları, aşırı gerginlik duygusallık, şiddetli ağrılar, bulantılar, göğüslerimde şişlik ve ağrı:) şimdi de kimyasal geçirdim geçen ay 15 gün adet oldum resmen ve bu ay da adetim gecikti. Yani çok yanıltıyor hormonlar oyun oynuyor benimle resmen:))) umarım bir an önce kesin istediğimiz sonuçları görürüz🙏🏼🙄🥰

Aynı durumdayım ve evlenmemle başladı bu tuhaf dengesizlikler. Sanırım doğurganlık durumuna girince vücut kendini hazırlıyor bir şekilde. Daha önce olmayan tüm belirtileri yaşıyorum adetlerimde sanki hamileymişim gibi her ay mide bulantıları, aşırı gerginlik duygusallık, şiddetli ağrılar, bulantılar, göğüslerimde şişlik ve ağrı:) şimdi de kimyasal geçirdim geçen ay 15 gün adet oldum resmen ve bu ay da adetim gecikti. Yani çok yanıltıyor hormonlar oyun oynuyor benimle resmen:))) umarım bir an önce kesin istediğimiz sonuçları görürüz🙏🏼🙄🥰
Gebeymişim bende 5+2 öğrendim darısı inşallah senin başına 🤲🌸

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🙏🏼🥰 isteyen herkes bu güzel haberi alır inş. Ben de istiyorum🥹 Bekliyorum bakiim bu sefer ne olacak merakla bekliyorum🙄 daha da olmassam yine doktor yolu görüncek.
Bak canım inan ki beraberliğin de acaba hamile kalır mıyım diye kafanda tutuyorsa inan olmuyor ben kimyasal gebelik geçirdikten sonra artık salmıştım 6 ay boyunca hiç tutmadı hiç düşünmedim olur veya olmaz her ayı geçirdim bir baktım olmuş gerçekten stres çok önemli bu durumlarda inşallah sende hayırlı haber alıp burda bizimle paylaşırsın:)

Bir de alt karın bölgem adet olcakmışım gibi şiş. Böyle olmuş muydu sizde?
Alt karın bölgem şişlik daha sonra kasık bölgemde ara sıra kramp tarzi oluyordu ve sırt ağrım adete yönelik tıpa tıp belirtiler yaşadım adet oldum diye üzülme çünkü son adet görüyoruz bende yeni öğrendim Şubat 3 adet oldum megersem gebeymişim :))

X