Merhaba pcos var kilo var yardımınıza ihtiyacım var lütfen cevap verir misiniz ?

Aysegl34

Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2022
119
7
26
Pcosum var kilom var pcos sadece ulstrasonda gözüküyor hormanlarim normal
Adet düzensizliğim var ama ilaçsız adet olamiyorum
Bir ay klomen+çatlatma iğnesi kullandım
İkinci ay femara+çatlatma iğnesi kullandim
Yumurta çatladı fakat gebelik oluşmadı
Doktor kilo verirsen sen %99 hamile kalırsın diyor
Ama ben kilo vermekte güçlük çekiyorum bu kiloda hamile kalmak istiyorum doktor zayifla öyle gel dedi ama ben şimdi istiyorum başka doktora da gitmek istemiyorum benzer şeyler söyler diye
Evde femara var bu ay da kendim kullansam acaba bı zararı olur mu kullanan var mı tek o fayda eder mi

Pcosum var kilom var pcos sadece ulstrasonda gözüküyor hormanlarim normal
Adet düzensizliğim var ama ilaçsız adet olamiyorum
Bir ay klomen+çatlatma iğnesi kullandım
İkinci ay femara+çatlatma iğnesi kullandim
Yumurta çatladı fakat gebelik oluşmadı
Doktor kilo verirsen sen %99 hamile kalırsın diyor
Ama ben kilo vermekte güçlük çekiyorum bu kiloda hamile kalmak istiyorum doktor zayifla öyle gel dedi ama ben şimdi istiyorum başka doktora da gitmek istemiyorum benzer şeyler söyler diye
Evde femara var bu ay da kendim kullansam acaba bı zararı olur mu kullanan var mı tek o fayda eder mi
bende de pcos var. ve ben de bebek istiyorum. bu süreçte çok araştırma yaptım. mesela diyorsun ki doktor zayıflamam gerektiğini söyledi ardından diyorsun ki evde femara var onu mu kullansam. yani içten içe zayıflamak istemiyorsun. ama sorun şu ki pcoslularda düşük riski fazla. sağlıklı olman lazım. sağlıklı beslenmen gerekiyor. bunu sadece çocuk olsun diye değil. sağlıklı bir gebelik için de yapman lazım. bence artık güzel bi beslenme programına geç. yine istersen doktora git ilaç kullan. ama sağlıklı olman gerektiğini unutma.

evde deneyemezsin. zaten pcos olduğun için yumurtaların doktor kontrolünde bile kiste dönüşme riski var. fazla kilo hem gebe kalmayı, hem de gebelik süreci ve doğumu tehlikeye sokan bir durum. ve evet gittiğin tüm doktorlar sana bunu söyleyecek. çünkü doğru olan bu. sağlıklı olup sağlıklı bir gebelik yaşamak varken, neden inatla sağlıksız bir sekilde gebe kalmaya çalışıyorsunuz? zaten pcos olduğunuz için ona yönelik beslenmeniz sart. madem bu kadar çocuk istiyorsunuz kilo vermek neden bu kadar zor geliyor size? kaldı ki kendi sağlığınız için de çok önemliyken bu konu?

X