Merhaba kızlar kayınvalide sorusu soracağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kvnizin sizin bedduanızla kanser olduğunu düşünmüyorsunuz herhalde. O kadar şuursuz olamazsınız yani.

Hastalık kesinlikle bir şeylerin sonucu,cezası değildir. Melek gibi insanlar da hastalanıp ölüyor,el kadar bebeler anasız babasız kalıyor. Onlar kimin bedduasını almıştır sizce? Kvniz zamanında saçmasapan konuştu diye siz de kötüyle kötü olmak zorunda değilsiniz.

Allah şifasını versin inşallah. Kavganızı sonraya saklayın.

Yorumlarsa herkez meleğe bürünmüş kimse başına gelmeden anlayamaz hamileliğimde 9 ay boyunca bir kere bile aramadı evlermiz on dakika kızıyla bir olup bişeye kinlenip küsüyorlar kocam her işten geldiğinde kendine yemek hazırlardı hergün yorgun yorgun bir anne olarak evladına bar insanın ciğeri acır hastaneye düştüğümde geldi saolsun arkamdanda dalga geçiyormus bacakları 5 kiloluk su bidonu olmus diye zevkleniyormus ve yorumlarda hala bana kinli diyorlar benim en kötü günlerimdi nasıl unutayım
Benim kv oğlumun doğumuna gelmedi. Gelmemesi yetmiyormuş gibi arkadan arkadan konuşup durdu. Doğurduğu da aynı kaynanama benziyor diye dalga geçiyor (keşke benzese dünya güzeli bir kadın kaynanası ama o beğenmiyor) Tam 9 senedir hem de. Hiç ilgilendirmiyor beni istediğini konuşsun kendi kendine. 9 senedir torununu görmeyen,tanımak dahi istemeyen bir kadına benim söyleyebileceğim bir şey yok. Allah varsa günahı affetsin bana ne.

Kanser olunca ne oluyor yaptıkları mı siliniyor otomatik ? Hasta oldu diye millet unutmak zorunda mı yediği kazıkları. Kötü insanların hepsi gebersin gitsin
Sevinmek zorunda mısın? Biri hastalıkla boğuşurken bunu düşünüyorsan sen de iyi insan değilsin. Herkes hak ettiğini bulur demek başka. Unutmamak başka. Affetmemek başka. Acıya ancak kötüler sevinir.

Sevinmek zorunda mısın? Biri hastalıkla boğuşurken bunu düşünüyorsan sen de iyi insan değilsin. Herkes hak ettiğini bulur demek başka. Unutmamak başka. Affetmemek başka. Acıya ancak kötüler sevinir.
Öyle bir sevinirim kiiiii 💃🏼💃🏼💃🏼💃🏼 sen de ayak yapma burada Erdemli rolleri filan aynen

Biliyorum herkezin imtihanı baska ama evlendiğim günden beride o benim psikolojimi bozuyor yuvamla uğraşıyor beduuamız tuttu diye seviniyor hastanede 3 hafta kaldım neler çektğimi bilemezsiniz şişlikten gözlerimi açamıyordum patlıcam diye korkuyordum artık bacakları 5 kiloluk su bidonu olmus diye dalga geçiyormus siz başınıza gelmediği için bilemezsiniz

47 yaşındayım, bu yaşa otlayarak gelmedim, hepimizin hayat tecrübeleri var, yaşamış olduğu kötü şeyler var, kötüyle kötü olursak onlardan ne farkımız kalır. O yüzden bu bilemezsiniz kısımlarını geçelim, kv niz kötü biri diye sizin de kötü olmanıza gerek yok , hasta bir insana oh olsun tarzında nispet yapmak benim asla normal göreceğim bir davranış olamaz, dediğim gibi görüşmezsiniz, ilgilenmezsiniz hakkınızdır ama süslenip püslenip nispet yapmak Allah korusun ....

Karmadan korktugum icin kanser olan birine sevinemem. Erdem falan degil yani. Kanser oldugu icin sevinebilecegim bir tek kisi var bu ulkede. Onun disinda bana ne yapilirsa yapilsin birine kanser oldu diye sevinemem. Donup beni bulmasindan cok korkarim. Allah'a havale edip, sifalanmasini isterim. Cunku kanser gercekten cok cok kotu bir hastalik. Onunla bogusurken bir de ben basit nispetlerle birinin moralini bozup dolayli olarak sagligini kotu etkilemek istemezdim.

Ay olay ne ? konu silinmiş 😃
Tam hatırlamıyorum ama galiba konu sahibi hamileymiş, düşük yapmış. Hala hastanede yatarken kaynanası arkasından "beddualarımız tuttu, şimdi ben oğlumu da alıp pikniğe gidip onun tansiyonunu çıkartmasını da bilirdim" gibi bir sürü şey söylemiş. Sonra da kaynanası kanser olmuş. Sizce hasta ziyaretine gitmeli miyim diye sordu

Tam hatırlamıyorum ama galiba konu sahibi hamileymiş, düşük yapmış. Hala hastanede yatarken kaynanası arkasından "beddualarımız tuttu, şimdi ben oğlumu da alıp pikniğe gidip onun tansiyonunu çıkartmasını da bilirdim" gibi bir sürü şey söylemiş. Sonra da kaynanası kanser olmuş. Sizce hasta ziyaretine gitmeli miyim diye sordu
Allah yanına bırakmamış daha beddua da artık edilmez kadına.. ayıp etmiş terbiyesiz ne diyelim yine kimse kalbini kötü tutmasın Allah şifasını versin düşmanıma istemem adı bile kötü. Konu sahibi Allah’a bıraksın kalbini iyi tutsun. Ben olsam eşimin hatrına bi geçmiş olsun derim 5 dakika Dan fazla durmazdım ama. Üstüne düşen bukadar bence

Allah yanına bırakmamış daha beddua da artık edilmez kadına.. ayıp etmiş terbiyesiz ne diyelim yine kimse kalbini kötü tutmasın Allah şifasını versin düşmanıma istemem adı bile kötü. Konu sahibi Allah’a bıraksın kalbini iyi tutsun. Ben olsam eşimin hatrına bi geçmiş olsun derim 5 dakika Dan fazla durmazdım ama. Üstüne düşen bukadar bence
Bence böyle insanlara iyilik merhamet yaramaz. Tüm içtenliğinle geçmiş olsuna git, yok bana şöyle baktı şunu dedi ama şunu demek istedi diye bir şey uydurur yine demediğini bırakmaz arkandan. Ne ekersen onu biçersin. En iyisi pikniğe gitmek:KK70:

Bence böyle insanlara iyilik merhamet yaramaz. Tüm içtenliğinle geçmiş olsuna git, yok bana şöyle baktı şunu dedi ama şunu demek istedi diye bir şey uydurur yine demediğini bırakmaz arkandan. Ne ekersen onu biçersin. En iyisi pikniğe gitmek:KK70:
Biz öyle diyoruz ama sonuçta eşinin annesi walla konu sahibi o şekilde cevabini verse bile eşi şuan gitmez biyere anneyi kaybetme korkusu taşıyordur şuan. Bizimde hastamız var o hasta olan kişi de bana kötü şeyler etti. Şuan en çok ben ona motive oluyorum ben kötülere ayak uydurursam benim ne farkım kalır ki ondan .. 🥹 ama normal şartlarda evet cevap öyle değil böyle verilir haklısın yoksa.

Ben sevinmiyorum, ayak yapmıyorum. Sen iyi insan değilsin diye herkes kötü değil üzgünüm😃

herkes hayatı sizin pratik ettiğiniz gibi etmek zorunda olmadığı gibi herkes sizinle aynı fikirleri de paylaşmak zorunda değildir.
faşizmin en temel tanımında kendinden olmayanı kabul etmemek vardır. dolayısıyla düşünce şemanız hakkında özeleştiri vermenizde yarar var çünkü bu düşünce yapısı zaten dirtekt olarak sizi kötü yapıyor.

herkes hayatı sizin pratik ettiğiniz gibi etmek zorunda olmadığı gibi herkes sizinle aynı fikirleri de paylaşmak zorunda değildir.
faşizmin en temel tanımında kendinden olmayanı kabul etmemek vardır. dolayısıyla düşünce şemanız hakkında özeleştiri vermenizde yarar var çünkü bu düşünce yapısı zaten dirtekt olarak sizi kötü yapıyor.
Bana katılmadığı için ayak yapıyorsunnnn diyen karşı taraf yalnız 😃

Bana katılmadığı için ayak yapıyorsunnnn diyen karşı taraf yalnız 😃

söylediği tam olarak o değildi. burada erdemli görünmeye çalıştığını düşündüğünü beyan etmiş. kaldı ki bu tavırlar bana da burada bir avuç kadın varken erdem satmaya çalışmak gibi geliyor. kime neyi kanıtlıyoruz?
tamam en erdemli de siz olun. buyrun. ama en erdemli sizsiniz diye de burada başka insanları yargılama, düşüncelerinden ötürü ayıplama ya da iyi-kötü olarak isimlendirip had bildirme hakkının sizde olduğu yanılgısına kapılacaksanız pek de erdemli değilsinizdir.

söylediği tam olarak o değildi. burada erdemli görünmeye çalıştığını düşündüğünü beyan etmiş. kaldı ki bu tavırlar bana da burada bir avuç kadın varken erdem satmaya çalışmak gibi geliyor. kime neyi kanıtlıyoruz?
tamam en erdemli de siz olun. buyrun. ama en erdemli sizsiniz diye de burada başka insanları yargılama, düşüncelerinden ötürü ayıplama ya da iyi-kötü olarak isimlendirip had bildirme hakkının sizde olduğu yanılgısına kapılacaksanız pek de erdemli değilsinizdir.
Erdemli olmak kanıtlanması gereken bir davranış mı size göre? Düşüncemi belirttim. Kötüler gebersin gitsin diyen birine böyle düşünüyorsan sen de kötü birisin dedim. Ayrıca düşüncemden ötürü sen ve diğer kişi tamam kanka sen çok iyisin diye düşüncemi ayıplamaya öncelikle sizler yöneldiniz 😃 Burada düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Kimse kimseyi tanımadığına göre kimse kimseye bir şeyi kanıtlamıyor.

Erdemli olmak kanıtlanması gereken bir davranış mı size göre? Düşüncemi belirttim. Kötüler gebersin gitsin diyen birine böyle düşünüyorsan sen de kötü birisin dedim. Ayrıca düşüncemden ötürü sen ve diğer kişi tamam kanka sen çok iyisin diye düşüncemi ayıplamaya öncelikle sizler yöneldiniz 😃 Burada düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Kimse kimseyi tanımadığına göre kimse kimseye bir şeyi kanıtlamıyor.

erdemli olmak, elbette ki kanıtlanması gereken bir durum. zira erdem denilen şey, başkalarının sizin üstünüze takdiridir.
Sen iyi insan değilsin diye herkes kötü değil üzgünüm
şu tartışmak değildir. bu birisini konumlandırmaktır, had bildirmeye yeltenmektir. dolayısıyla sizin yaptığınız şey, düşüncelerinizi paylaşmak kadar masumane değildir. soruda sorulan duruma yanıt vermeyi geçtiniz, siz artık burada erdem satmanın derdindesiniz.
açıkçası kendimi kanıtlamak zorunda hissetmediğim ya da üyeyi tartışmaya değer görmediğim durumlarda "yazmayın bana" refleksini vermeyi tercih ediyorum. kendinizi kanıtlamaya ihtiyacınız yoksa tavsiye ediyorum.

ben konuya kendi vereceğim refleksi yazmıştım ama kendi fikrimi yazayım: herkes affedici olmak zorunda değildir. affetmek, aynı hatalara bizi tekrar düşüreceği gibi özesaygımızın buhar olup gitmesine de sebep olabilir. ayrıca yanlışlarını affettiğimiz insanlar için de bazen hatalarını tekrarlamaları için uygun zemini hazırlar.
gerek popüler psikolojide gerekse bazı dinlerde affetmenin yüceliğinden bahsedilir ama bunun insan psikolojisi açısından baskı unsuru haline geldiğini düşünüyorum. olmuyorsa olmuyordur. kininizi diri tutmak size iyi gelecekse öyle yaşayın.

kıssadan hisse; yazmayın bana!

Eşim için gider sadece geçmiş olsun der. Başkada laf etmeden evime dönerdim. Eşimle bunun için bile aramı bozmayı göze almazdım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X