Köfteler Mercimek Köftesi (resimli)

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.988
46
cok kolay ve lezzetli bir tarif ..sicak yaz gunlerindede ideal)

oncelikle mercimegi yikayip 2 bardak sicak suyla bir tancereye koyalim ve suyunu cekip az bir suyu kalana kadar kaynatalim...ve tencereye 1 su bardagi ince bulguru ekleyip karistiralim ve ustune kapatalim bulgurun sismesi icin...

1 su bardagi ince bulgur
yarim su bardagi kirmizi mercimek
2 bardak sicak su
1 kuru sogan
2 sap taze sogan
bir tutam maydonoz
siviyag
1.5-2 kasik salca
tuz
karabiber
pulbiber
ve 5-6 marul yapragi

1 sogani ince ince kiyip yarim caybardagi kadar siviyag ile kavuralim..sonra salcayi ilave edip kavuralim en son olarakda baharatlar ve tuzu koyup az su koyup kaynatalim...sisen bulgur ve mercimek karisimina bu sosu ekleyelim iyice karistiralim...bu arada yesil sogan ve maydonozu kiyip bu karisima ekleyip yoguralim...servis tabaginin altina yikanmis marul yapraklarini dizelim ve ustune hazirladigimiz harctan kofteler yapip koyalim..ustune limon sikip yiyebilirsiniz..

Son düzenleme:
cok lezetli görünüyor
bende bu köftenin tarifini ariyordum cok makbule gecti:))
deneyecegim nsallah
emegine yüregine saglk

çok severim been bunu yaa ramazandan önce her daakka yapardık :)) ramazndan sonra devam yapmaya yaparsam eklerim resmini :))

ellerine sağlık cnm aynı yapıyoruz yalnız
mercimekle bulgurun ölçüsü benim aynı oluyo 1 e 1 yada 2 ye 2 ölçü oluyo
ellerine sağlık cnm
bu arada içine ben limon sıkıp sarımsak vede dereotuda koyuyorum
denemeni tavsiye ederim

[COLOR="Blue"]hayatım benimde kendi yaptığımın resmi vardı bende tarif açıcaktım yakın zamanlarda ama
sen açmışısın mercimek köftesini
eğer iznin olursa resim eklemek isterim
[/COLOR]

Bebişim seninkide enfes görünüyorrrr ellerine saglık..acıktırdınız valla yaaa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…