meraktan ölücem

semramsu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
43
1
kasımın 27 hastalandım .2 hafta sonra agzıma acı su gelmeye başladı,karnımın sol tarafında sancılar,uyku düzensizligi,sinir,bel agrım bu gün hastalanmam gerekiyodu ama bisey yok.idrarım kahve rengi geliyor .cok umutluyum .sizce hamile olabilirmiyim

peki hiç düzensizliğin varmı normalde. idrarım kahverengi geliyo demişsin bu başka bişi olabilir yoksa kahverengi leke tarzı bişiyler mi geliyo bence bi kaç gün bekledikten sonra bi test yapsan iyi olur

eğer düzensizliğin yoksa, bikaç gün daha bekleyip test yap bakalım. inşallah hamişsindir :)

canım regli olduktan iki hafta sonra mı bu belirtiler olmaya başladı. Eğer öyleyse çok erken belirtiler için canım. Zaten reglşden saydığımızda 2. hafta senin yumurtlaman gereken dönem daha bebek olışmaz ancak denersiniz tutarsa da ancak yumurtlama günüden yani, denmeye başladığınız zamndan iki hafta sonra başka bir deyişle diğer regli dönemine çok yakın zamanlarda belirtiler yavaş yavaş çıkar. Yani 27 kasım 20 aralık gibi felan ancak başlar. O yüzden ona göre bir tahmin yürütme ama inşallah hamilesindir..

canım umarım hamilesindir ama bu belirtiler hamilelik degil de reflu gibi geldı bana. mide sol tarafta agrı yapar gece uyutmaz.. kalp krizi gibi hissedersin ve tabi agzına acı su gelmesi de reflu nun belirtisi..

MRB bana yardımcı olun acil...
6 aylık evliyim çok düzenli bir adetim var ama ilk defa 3 gün geçikti.karnımda sancılar,mide bulantılarım var ve sık sık idrara çıkıyorum hamile olabilir miyim ?

bence de böbrek veya reflü olabilir cnm.hay Allah inş. hamilesindir ama enfeksiyon olma olasılığı daha yüksek gibi.bende de reflü var ondan sölüyorum.umarım yanılırım.

Güzelim gebelik haftası tıbben standardı sağlamak için son adet tarihinden itibaren sayılır ama gebelik yüzde doksan son adet gününden 14 gün sonra oluşur. Çünkü ancak o tarihte yumurtlar kadınlar. Yani aslında 2 haftalık hamileyken aslında daha gebelik oluşmamıştır. O nedenle adet tarihinden 2 hafta sonra herhangi bir belirti olmaz. Belirtinin oluşması için, gebeliğin oluşması ve en azından vücudunun farkedebileceği düzeyde hormon salgılanabilecek kadar ilerlemiş olması lazım. Ki bu da ennnnn erken son adet tarihinden 4 hafta sonrasına filan denk gelir. Yani adet olman gereken günlere.
Belirtilerin büyük ihtimalle psikolojik. Daha dün kontrolüm vardı, doktor söyledi psikoloji o kadar etkili ki kendini gebe zannedebilirsin ya da çok gebe kalmayı isterken stresten yumurtlamanı aksatabilirsin dedi. Sebepsiz kısırlık vakalarının %80'i psikolojik kökenli dedi. Yani demek istediğim psikoloji çok güçlü bir etken bu belirtileri oluşturabilecek kadar güçlü.
ıdrar meselesi ise önemli, kahverengi idrar ihmale gelmez, enfeksiyon olabilir, böbrek sorunu olabilir, taş, kum olabilir. Hemen bugün doktora git bence.
Hamilelik konusunda ise bu kadar düşünme. Tecrübeyle sabit, beklemediğinde daha kolay oluyor. Bunu gün saymaktan, olacak mı diye düşünmekten vazgçeebildiği ilk ay hamile kalmış bir kadın oalrak söylüyorum. Çok isterken hamile kalmak çok zorlaşıyor.

ben reflusun demedim ama reflü olabilir dedim. reflü mide kapakcıgının tam olarak kapanmamasından kaynaklanan bir hastalık.. midede kaynama olur bulantı gibi gelir, soyledigin gibi agzına acı su gelir ( cunku midendekiler geri gelir.. ) miden rahatsız oldugu icin mide yerinde yanı karnının sol tarafında agrı batma gibi hisler olur.. ciddi bir hastalık degil ama sadece belirtilerin bende bunu cagırıstırdı. ama en guzeli tabiiki doktora gorunmen.. vakit kaybetmeden git bence !

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…