Merak ediyorum kizlar fikirler verin..

Keratinle saclarina bakim yaptir yada keratinle düzlestir. makyaj olarakda farla gözlerine firca kullanip eyeliner cek bi allik bi parlatici... oje süremiosun ama manikür ve pedikürsüz kalma tirnaklarin bakimli olsun.

Cok tesekkurler canlar gercekten oneriler fikirler cok guzel degerlendirip yapicam insallah. :KK200:

Manikur pedikur konusunda dedginiz gibi bakimli olsun yaptircam,ojeyi sirf regl iken kullanabilirim anca.. saka gibi ama hic yaptirmadim daha once..

Gayretli olup sac makyaj konusunda fikirlerinizi deniycem. Bende zaten ahim sahim makyaj demiyorum hani hos duran ufak tuyolar fln alicam uygulicam. Evde olsun disarda olsun ikisi icin makyaj onerisi istedim. Evde saclarim onemli sadece. Disarda ortuluyum. Tskler.:oops:

Makyajla guzel olunuyo diye bi sey yok ki evin icinde cogu kadin makyajsiz. Profesyonel makyaj haric zaten cok degisen bi sey yok guzelsen guzelsin degilsen degil

Olurmu kiz. Cok guzelim demem hcbirzaman ama ufak makyajda dokunuslarda insanin yuzu cok degisebiliyor ki.. bakimli hos gozukmek onemli olan..

Hayattaki makyaj anlayışım göz kalemi ve ruj.. Zaten eşin seni öpemez ki makyajlıyken. Gerek yok yani o kadarına. Önemli olan gözler ve dudaklar bence..
Fondoten, allık falan makyaj değil maske tamamen :) Doğal ol.. Hem mini hem de rahat bi elbise ya da şortlu takım giy tamamdır yani, bide parfüm mis :KK14:

Hayattaki makyaj anlayışım göz kalemi ve ruj.. Zaten eşin seni öpemez ki makyajlıyken. Gerek yok yani o kadarına. Önemli olan gözler ve dudaklar bence..
Fondoten, allık falan makyaj değil maske tamamen :) Doğal ol.. Hem mini hem de rahat bi elbise ya da şortlu takım giy tamamdır yani, bide parfüm mis :KK14:
Tskler cnm. Evet fondoten kullanmam zaten.

Güzel olmak veya güzel görünmek için makyaja veya ojeye gerek yok bence illa. Eger disarda ozel bisey yoksa veya evdeysek ve o gun farkli bir gun degilse ne makyaj yaparim ne sac yaparim nede oje surerim. Ama bakimli olmakta fayda var tabiki onu aksatmamak gerek bence. Saçın temiz olsun,taralı olsun. Ne biliyim tirnaga onem veriyorsan manikur yaptir. Bence doğal ve bakımlıyken de gayet güzel gorunebilirsin esine.

Gozlerine kalici kalem -eyeliner yaptirabilirsin.
Yalniz uc kurusa yapan yerlere asla guvenme boyle bir sey icin sonuc cok kotu olabilir. Cok guzel isler yapan profesyonel yerler var, bir bakmani tavsiye ederim.

Tskler canlar.

Kalici eyelenir gusle engel olmayan varmidir bi bakicam..sanmiyorumda..

Esim beni evde-dışarıda makyajlı görmek istese çok üzülürdüm. Sizin adınıza da üzüldüm. Allah kolaylık versin...

Selamun aleykum hayirli geceler kizlar.
Sizlere sorum olacak yani sizlerden fikir istiyorum..
Biz kizlar sevdigine, kocasina,sevgilisine nasil hergun veya cogu zaman guzel gorunebilir?
Ha onemli olan burda bende yapiyorum bazen makyaj fln ama soyle soyleyim..gun icinde bi iki defa abdest alip sonra farz olan namazlarimi kiliyorum kilmaya calisiyorum ve bazen makyaj yapip esime guzel gorunmek istiyorum ama abdestide bozmayim namazimida kilmam gerekiyo fln diye aklimda hep..
Yani bi makyaj dgl mesela cok istiyorum manikur french tirnak yaptirmak yapmak ama abdeste olmuyo iste.. disarda tesettrluyum ama evde acik..bazen saclari fon cekerim bazen maşa.. ama zor geliyo iste butun bunlari yaparken abdestimi tekrar almam gerekince fln. Yani oyuzdende suslenmeyi erteliyorum cogu zaman. Sadece namazlar bitince yapmakta olmuyo biliyosunuz.
Okuyup zaman ayirip fikirlerini verenlere simdiden tsk ederim kizlar. Cansiniz. Umarim anlatabilmisimdir. :KK200::oops:
Namazın bittikten sonra yap.Sürekli abdestli mi dolaşıyorsun.Oje çıkarmka 2 dakkalık iş.Ya da adetliyken yap.24 saat süslü bakımlı durulmaz.Ya da yatsı erken okunuyor.Ytsızdan sonra sür sürüştür.

Boyle seylwri okudukca esim beni bosasa yeri heralde diyorum bazen. :KK70: evde gun boyu pijama tayt sort allah ne verdiyse sac bas hep daginik. Hatta bazen bi yere cikmis olurum esim gelince uzerimi degistirmedisem. Seni boyle gorunce bana fenalik geliyo nasil rahat ediyosun degistirsene canim der. Ikimizde rahat rahat giyinirotururuz ohh mis :)

Eve girdiğim gibi üzerimde ne var ne yoksa çıkarır kirliye atarım, takı saat ıvır zıvır çıkarırım, makyajımı siler, duş alır, ev kıyafetimi giyerim. Bi insan evde neden makyaj yapar ya da yapma isteği duyar ki? Bir süre sonra eşiniz makyajlı görüntünüze alışır, makyajsız bakımsız görünürsünüz gözüne. Makyaj yaptığınızda da fark görmemeye başlar zamanla dikkatini ve ilgisini çekemezsiniz. Doğal ve temiz olmak her zaman yeterlidir ev içinde. Saçınıza da sürekli işlem uygulamayın yıpratırsınız.

canım manikürünü pedikürünü yaptırıp ojeleri silebilirsin hem bakımlı olursun hem de abdestine engel olmaz. akşamları yatmadan cildine bakım yapsan makyaja gerek kalmaz zaten. saçlarında her zaman temiz oluyordur namaz kıldığına göre tertemiz olup açık bıraktıktan sonra güzel bir örgü yapsan ya da bir taç yapsan bunlar seni motive eder bence

Selamun aleykum hayirli geceler kizlar.
Sizlere sorum olacak yani sizlerden fikir istiyorum..
Biz kizlar sevdigine, kocasina,sevgilisine nasil hergun veya cogu zaman guzel gorunebilir?
Ha onemli olan burda bende yapiyorum bazen makyaj fln ama soyle soyleyim..gun icinde bi iki defa abdest alip sonra farz olan namazlarimi kiliyorum kilmaya calisiyorum ve bazen makyaj yapip esime guzel gorunmek istiyorum ama abdestide bozmayim namazimida kilmam gerekiyo fln diye aklimda hep..
Yani bi makyaj dgl mesela cok istiyorum manikur french tirnak yaptirmak yapmak ama abdeste olmuyo iste.. disarda tesettrluyum ama evde acik..bazen saclari fon cekerim bazen maşa.. ama zor geliyo iste butun bunlari yaparken abdestimi tekrar almam gerekince fln. Yani oyuzdende suslenmeyi erteliyorum cogu zaman. Sadece namazlar bitince yapmakta olmuyo biliyosunuz.
Okuyup zaman ayirip fikirlerini verenlere simdiden tsk ederim kizlar. Cansiniz. Umarim anlatabilmisimdir. :KK200::oops:
Bence regl olduğun zamanlar oje sür tırnaklarına bakim yaptır. normal zamanlarda saçına kalıcı fön ya da maşa yaptrabikirsin bir arkadaşımın 1 yıl boyunca durmuştu o şekilde banyo yapsanda geçmiyordu. güzel koku sürünün kalıcı makyajda var tabi biraz pahalı olabilir. eşiniz gelince güzel şeyler giyinin yani makyajdan daha çok sizin güzel sozlerinjze giyinisinize fln dikkat eder sanırım ama göz kalemi çekmek de güzel gösterir.

Esim beni makyajliyken opmuyor, ben de boynuna falan sarilamiyorum yapis yapis, o yuzden makyajliysam da siliyorum onunla vakit gecirecegimizde.
Cok beyaz oldugum icin aydinlaticili nemlendirici hafif bir allik suruyorum.

Guzel gorunmek icin makyaja gerek oldugunu dusunmuyorum. Ayrica evde cok sikir sikir gezmeyi de anlamiyorum, ev sikligi diye birsey vardir, bence kafidir.

Basit dahinik hatta kalem sokusturulmus bir ev topuzu, bi tayt uzerine bol bir tisort, ev botlari, kasiniz biyiginiz her an alinmis olsun, ellerinize sik sik nemlendirici surun, oje suremezseniz bile manikurunuzu aksatmayin ve parlatici torpuler kullanin, bence hem dogal hem de hos gorunursunuz. Abartmaya gerek yok.

Cok isterseniz yuzunune renkli nemlendiricileri ya da bb kremleri tavsiye ederim. Gayet guzel is gorurler

Bazen nefret etsem de çok özeniyorum böyle namaz kılanlara. Şimdi ertesi gün kafasında geceden beri kusuyorum. Bu konuyu görünce çok imrendim. Bilmiyorum kafam çok karışık. Allah yardımcınız olsun. Boşverin makyajı falan kalbiniz güzel olsun. Malum, öyle insanlardan kalmadı.

Erkekler pek makyajı sevmiyor bence saçların güzel bir model olup dikkat çekici şeyler giyersen,esin makyaj ya da french aramaz bence.abdest alırken de saçının bozulacağını sanmıyorum.

X