Menenjit aşısı hakkında!!!

cemree67

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2021
184
63
Merhaba,
Bebeğim dün 3. Ayın girdi bu ayda yapılan devlet aşı takviminde olmayan rota ve menenjit aşıları var. Biraz araştırdığımda iki tür menenjit aşısı olduğunu ( nimenrix ve bexsero) nimenrix 12. Ayda bexsero ise 3-5-13. Ayda vuruluyo diye okudum fakat çocuk doktorları nimenrix aşısınında 3-5-13 aylarda yaptır diyo erken koruma olsun diye yaptıranınız var mı ağır aşı olduğundan ateş yapar diye korkuyorum bide aynı anda ağır olmaz mı ikisi 😟😔

Ben son dozlar hariç birer ay arayla yaptırmıştım, doktoru o şekilde planlamıştı. Ateş bebekten bebeğe değişiyor, bizimkinde sorun olmamıştı ama ateşlenen bebekler de vardı bizim ay grubunda. Sadece nimenrixte aşı yeri sertleşmişti sanki.

Ben yaptırdım bebeğime.Bizde hiç ateş yapmadı.

Ben dün rota ve bexsero 1.doz yaptıtdım geceye kadar herşey normalde gece 2 bucukta 38.6 oldu calpol verdim düştü şuan 37 derece ☹️ Normal mi sizce
Çooook normal.Ben de sizin gibi asi gunleri depresyona giriodum resmen.Atesi çıkıo cikicak diye.Doktorum hiç korkma asi ateşinden hatta 38.5 e kadar verme bile calpol diodu.Ama gel de anneye anlat.Lutfen benim yaptığım yanlısı yapmayın,kendinize eziyet etmeyin.Bu ateş asida çok normal.Ve doktorumun söylediğini soyluyorum rahatlayın diye."Asi ateşinden korkmayın hicbisey olmaz"❤️

Çooook normal.Ben de sizin gibi asi gunleri depresyona giriodum resmen.Atesi çıkıo cikicak diye.Doktorum hiç korkma asi ateşinden hatta 38.5 e kadar verme bile calpol diodu.Ama gel de anneye anlat.Lutfen benim yaptığım yanlısı yapmayın,kendinize eziyet etmeyin.Bu ateş asida çok normal.Ve doktorumun söylediğini soyluyorum rahatlayın diye."Asi ateşinden korkmayın hicbisey olmaz"❤️
Yaaaa çok teşekkür ederim canım ya ❤️vallahi rahatladım evet aslında başka bi rahatsızlığı ypksa verilmemeli ilaç bizimki 38 i geçtiği için verdim inşallah bugün çıkmaz bi daha 🤲🏻

Ben dün rota ve bexsero 1.doz yaptıtdım geceye kadar herşey normalde gece 2 bucukta 38.6 oldu calpol verdim düştü şuan 37 derece ☹️ Normal mi sizce
Çok normal bexsero en çok ateş yapmasıyla bilinen bir aşı zaten. Bizide sarsıp etkilemişti ama sonrasında şükür geçti gitti. Normal zamandada ateşten korkmayın ateş güzel bişey vücudu savaşıyor izin verin savaşsın. Ben 39 u geçmeden ateş düşürücü vermeöeye çalışıyorum. Ilık banyo, soyma , oda havalandırma, bol su ile kendi savaşsın diye izin veriyorum. Bir de calpol ler için açtıktan bir ay sonra etken maddesi gidiyor. Bu sebeple ben hep tarih atarım üzerine. 1 ay sonrasındada kullanmam❤️ Şimdiden bebeğinizin bağışıklığı çok kuvvetli olsun inşallah.🙏

Çok normal bexsero en çok ateş yapmasıyla bilinen bir aşı zaten. Bizide sarsıp etkilemişti ama sonrasında şükür geçti gitti. Normal zamandada ateşten korkmayın ateş güzel bişey vücudu savaşıyor izin verin savaşsın. Ben 39 u geçmeden ateş düşürücü vermeöeye çalışıyorum. Ilık banyo, soyma , oda havalandırma, bol su ile kendi savaşsın diye izin veriyorum. Bir de calpol ler için açtıktan bir ay sonra etken maddesi gidiyor. Bu sebeple ben hep tarih atarım üzerine. 1 ay sonrasındada kullanmam❤️ Şimdiden bebeğinizin bağışıklığı çok kuvvetli olsun inşallah.🙏
Çok teşekkür ederim bebeğim 3 aylık olduğu için su veremiyom bol emzirmeye çalışıyorum bide menenjit aşısı sonra banyo yaptırılıyp mu bilmediğim için yıkamadım o yüzden bide aşı yeri kızarık ve biraz sert su değmesin dedim calpol alalı 15 inde 1 ay olcak bunu bilmiyodum ya etkisi mi azalıyomuş

Çok teşekkür ederim bebeğim 3 aylık olduğu için su veremiyom bol emzirmeye çalışıyorum bide menenjit aşısı sonra banyo yaptırılıyp mu bilmediğim için yıkamadım o yüzden bide aşı yeri kızarık ve biraz sert su değmesin dedim calpol alalı 15 inde 1 ay olcak bunu bilmiyodum ya etkisi mi azalıyomuş
Alalı 1 ay olcak ama dün açtım bende 38 i görmeden vermiyorum ilaç

Siz bol bol emzirin emzirmek hem acısını da alır sakinleştirir. Evet araştırıp doktorunuza sorun içerisindeki etken madde açıldıktan 15 gün sonra azalmaya başlıyormuş Bende açtıktan sonra hep tarih atar oldum eskiden üstündeki son kullanma tarihi kadar kullanırdım bunu bir kaç doktordan sa duyduktan sonra dikkat etmeye başladım. Sütünüz bol olsun. 🙏

Calpolun etkisi 1 aylıksa daha küçük şişede yapsınlar bu ne yaa yazık günah azıcık 1 şey kullanıp koca şişeyi attırıyorlar israf yaaa. Bu arada bende menenjit aşısı konusunda kararsız kaldım yaptırsam mı yaptırmasam mı diye rotayı yaptırdık bitti şükür.

X