Memurlara verilen refakatçi izni

itsmylife_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2015
1.775
3.822
Hanımlar merhaba.
Bir operasyon geçirmem gerekiyor. Dizimden ve 6 hafta üzerine basmayacagim. 2 ayda anca koltuk değneği ile yürüyebilecek duruma geleceğim. Bir de küçük kızım var. Yani bakima muhtaç bir durumda olacağız maalesef.
Sorum şu. Annem memur. Memurlara 3 aylık refakatçi izni hakkından faydalanabilmek için yukarıda saydıklarım geçerli mi?
(Özel hastanede olacağım. Özel/devlet farkediyor mu bilmiyorum o yüzden detay veriyorum)

Refakatçi raporunda "hayati tehlikesi vardır" ve " yakın ve yoğun bakıma muhtaçtır" gibi ifadeler olması şart bunları sağlayabilirseniz alır babam için 3+3 ay kullandım oradan biliyorum

Sizin durumunuza verilmez sanmıyorum. Bir arkadaşımın annesi kanserdi ona rağmen alamadı başka kardeşi var diye. Sizin durumunuza kurul ne der bilmiyorum ama bence vermezler annenize bu izni

Raporda hayatı tehlikesi vardır ve refakat edilmezse hayatı tehlikesi bulunur bu 2 cümlenin yazması gerekiyor yani biraz zor. Cümle tam olarak böyle olmayabilir ama anlamı tam olarak buna çıkan 2 cümlenin de bulunmasını istiyorlar. Doktorunuza sorun eğer ki sağlık kurulu bunları yazarsa izin alabilirsiniz.

Sizin durumunuza verilmez sanmıyorum. Bir arkadaşımın annesi kanserdi ona rağmen alamadı başka kardeşi var diye. Sizin durumunuza kurul ne der bilmiyorum ama bence vermezler annenize bu izni
Aslında başka kardeşinin olması vermemek için sebep değil. Tabi kardeşi de memur ve o kullandıysa kullanamıyor. Yoksa isterse 5 kardeşi daha olsun sorun olmuyor önemli olan sağlık kurulunun rapora hayatı tehlikesi vardır ve refakat edilmezse hayatı tehlikesi bulunuyor cümlelerini eklemesi.

Aslında başka kardeşinin olması vermemek için sebep değil. Tabi kardeşi de memur ve o kullandıysa kullanamıyor. Yoksa isterse 5 kardeşi daha olsun sorun olmuyor önemli olan sağlık kurulunun rapora hayatı tehlikesi vardır ve refakat edilmezse hayatı tehlikesi bulunuyor cümlelerini eklemesi.
Diğer kardesi kamuda değil diye biliyorum ama vermediler arkadaşıma hayatı tehlikesi olmayabilir belki ama durumu ağırdı yani bakıma muhtaçtı annesi çok zor günler geçirdi arkadaşım

Sonra da annesini kaybetti zaten 6 ayda falan

Diğer kardesi kamuda değil diye biliyorum ama vermediler arkadaşıma hayatı tehlikesi olmayabilir belki ama durumu ağırdı yani bakıma muhtaçtı annesi çok zor günler geçirdi arkadaşım
Anladım aslında alabilmesi lazım ya sağlık kurulu gıcıklık yapıp bu beyanları yazmamış ya da kurumu kız bilgisiz diye kandırmış. Öyle kötü kalpli insanlar var ki hiç şaşırmıyorum 😶

Ama dediğiniz de haklısınız bu konuda böyle bir rapor alıp refakat izni kullanılması için hastanenin yalan söylemesi gerekiyor çünkü refakat edilmezse hayatı tehlikesi olmuyor

Görümcemin eşi kullandı ikisi de memur ama sadece hastanede yattığı süre için kullanabildi refakatçi iznini çıkınca hastanede yatması direk bitiyor üstelik görümcem 2. Evre kanser olmasına rağmen alınamadı bu yani şöyle hastanede 1 hafta yatacaksanız bu sürede verirler ama taburcu olunca vermezler böyle bir izin

Hanımlar merhaba.
Bir operasyon geçirmem gerekiyor. Dizimden ve 6 hafta üzerine basmayacagim. 2 ayda anca koltuk değneği ile yürüyebilecek duruma geleceğim. Bir de küçük kızım var. Yani bakima muhtaç bir durumda olacağız maalesef.
Sorum şu. Annem memur. Memurlara 3 aylık refakatçi izni hakkından faydalanabilmek için yukarıda saydıklarım geçerli mi?
(Özel hastanede olacağım. Özel/devlet farkediyor mu bilmiyorum o yüzden detay veriyorum)
1 ay kadar alır sanırım benim kuzenim ve yengem 1 ay aldılar ayak kırılması sebebiyle

X