Memeden ayırmak istiyorum.

Mmkra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2024
15
23
30
Hanımlar 20 aylık kızım var. Eşimden ayrılma süreci yaşıyorum anne evine geri döndüm. Yeni bir düzen kurmaya çalışıyorum ve kızım bana çok düşkün, doğduğundan beri baba sevgisi yok hep anne kız birlikteydik. Memeye çok düşkün. Emmeden uyumuyor asla. Geceleri uyanıp emiyor tekrar uyuyor. Bazen memeyi çekince uyanıyor sinirleniyor. Zaten psikolojik anlamda bitmiş durumdayım. Birde kızımın bu durumu beni çok yoruyor. Nasıl memeden kesebilirim? Bu dönemde kesmem doğru mu? Öneriniz var mı? Yakında işe başlayacağım ama Bi kaç saat bile benden ayrı kalsa yıkıyor ortalığı. Tecrübeli annelerimizden öneri istiyorum.

Memeden onu korkutmadan kesin. Önce gündüz sonra gece kesmeye başlayın bir iki gece uykusuz kalacaksınız ama kararlı olun. Çocuğu annenize birakip markete gidin yavaş yavaş da süreyi uzatın giderken de anne geri gelecek diyin. Ödülle gelmeyin (çikolata ,sut...)geldiğinizde sarılıp öpün ki ayrılık korkusu yaşamasın.

Teşekkür ederim. Anneme bırakıp süreklimarkete pazara gidiyorum alışsın diye ama ben gelene kadar yıkıyor ortalığı valla 😔

X