Memede basit kist ne demek🥹

irem4006

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2008
3.786
2.819
Bugün ogleden sonra uzanırken gogsumde bır sıslık farkettım.
Cok korktum tekrar elleyemedım bıle
Aglaya zırlaya devlet hastanesıne gıttım
İşim ilk defa rast gitti saat 3 benı doktor hemen aldı
Ultrasonda hemen cektıler
Ama nasıl ağlıyorum 😥😥

Ultrason sonucu :sag memede bölgesel adenoızis alanı be içerisinde ince cidarlı bilobule yapıda 12*17 mm boyutlarında basit kist izlenmektedir

Bunu gordum bikac saat sonra agrı olmaya basladı
Gogus ucumun ustunden oval ıcerıde kocaman sert bır sıslık yan duruyor gıbı ıcerı dogru sert şiş

Daha önceki günler cıksa farkedılırdı sanki bugun bırden ortaya cıktı

Ultrason doktoru bu bıkac gunde bırden uzulup yada sınırlendınmı dedi baya sordu . Ben zaten hep sınırlıyım dedım

Doktor cıkmıstı bune şimdi 😥😥😥

Ben panık atak anksıyete hastasıyım cok korktum
Allah acil şifa bekleyen herkesin yardımcısı olsun 🥺

Geçmiş olsun Allah korktuğunuza uğratmasın

Son düzenleme:
İçin rahat olsun kansere dönüşme ihtimali olmayan kistler bunlar.
Çok ağrı yapar ise aldırırsın.
Zaten meme de ağrı yapan kistten doktorlar asla korkmaz.
Birden cıktı içi sert ama şiş gibi agrıyo gıbı ama agrımıyo gıbıde . Bilmiyorum psıkolojıkmı agrıyor . Ultrasondakı doktorda korkma dedı acıklama yapmadı .Doktora gosteremedım yarın gıdıcem . Cok sglun inşallah öyledir

Memede kist genelde olur küçük küçük çoğu kişi farketmez bile için rahat olsun
Bu baya ıkı parmakla dokununca parmagın ortasına kadar baya buyuk bısey ıcten sert ve sıs içeri dogru büyük . Gercekten sankı bebek emzırıyodunda gogsun bı yerı tıkanmıstscolmıs gıbı en kucuk cocugum 10 yasında . Yarın gostercem cok sglun

E
Bugün ogleden sonra uzanırken gogsumde bır sıslık farkettım.
Cok korktum tekrar elleyemedım bıle
Aglaya zırlaya devlet hastanesıne gıttım
İşim ilk defa rast gitti saat 3 benı doktor hemen aldı
Ultrasonda hemen cektıler
Ama nasıl ağlıyorum 😥😥

Ultrason sonucu :sag memede bölgesel adenoızis alanı be içerisinde ince cidarlı bilobule yapıda 12*17 mm boyutlarında basit kist izlenmektedir

Bunu gordum bikac saat sonra agrı olmaya basladı
Gogus ucumun ustunden oval ıcerıde kocaman sert bır sıslık yan duruyor gıbı ıcerı dogru sert şiş

Daha önceki günler cıksa farkedılırdı sanki bugun bırden ortaya cıktı

Ultrason doktoru bu bıkac gunde bırden uzulup yada sınırlendınmı dedi baya sordu . Ben zaten hep sınırlıyım dedım

Doktor cıkmıstı bune şimdi 😥😥😥

Ben panık atak anksıyete hastasıyım cok korktum
Allah acil şifa bekleyen herkesin yardımcısı olsun 🥺
Endişe etme, çok ağrı yaparsa aldırırsın..

Birden cıktı içi sert ama şiş gibi agrıyo gıbı ama agrımıyo gıbıde . Bilmiyorum psıkolojıkmı agrıyor . Ultrasondakı doktorda korkma dedı acıklama yapmadı .Doktora gosteremedım yarın gıdıcem . Cok sglun inşallah öyledir
Doktor önemli bişey olsa seni hastaneden bırakırmıydı sanıyorsun.
Kanser olan gogus kistlelerini ultrasonda anlıyorlar ama hiçbiri soylemez. Durumun ciddiyeti karsisinda sizi hemen gerekli birimlere yönlendiriyorlar. Ki sizin kist basit kist ortada sorun yok.

Biraz mantıklı ve sakin olun.
Panik atak hastası olmanız, ortada olan bariz basit bir kist için telaşa girmenize gerek yok.

Birden cikabilir gayet normal, ben birden bire % 700 ölüm riski ile yaşadığımı ve iç organ hasarına başladı… rahatsızlığımı sakinlik ve olgunluk en önemlisi tekamülün farkında olarak hayatıma devam ediyorum.
Telaşa girsenizde kendinizi yerden yere atsanızda hayat planınıza müdahale edemezsiniz.

Stres insana her hastalığa davetiye çıkarır.
İyice düşünün hangi konu sizi üzüp kist oluşturdu ise o konuyu hayatınızdan çıkarın.

Geçmiş olsun.
Okadar acil olsa doktorlar göndermezdi eve.
Stress yapma sabırlı ol.

Doktor önemli bişey olsa seni hastaneden bırakırmıydı sanıyorsun.
Kanser olan gogus kistlelerini ultrasonda anlıyorlar ama hiçbiri soylemez. Durumun ciddiyeti karsisinda sizi hemen gerekli birimlere yönlendiriyorlar. Ki sizin kist basit kist ortada sorun yok.

Biraz mantıklı ve sakin olun.
Panik atak hastası olmanız, ortada olan bariz basit bir kist için telaşa girmenize gerek yok.

Birden cikabilir gayet normal, ben birden bire % 700 ölüm riski ile yaşadığımı ve iç organ hasarına başladı… rahatsızlığımı sakinlik ve olgunluk en önemlisi tekamülün farkında olarak hayatıma devam ediyorum.
Telaşa girsenizde kendinizi yerden yere atsanızda hayat planınıza müdahale edemezsiniz.

Stres insana her hastalığa davetiye çıkarır.
İyice düşünün hangi konu sizi üzüp kist oluşturdu ise o konuyu hayatınızdan çıkarın.
Cok gecmış olsun siz güçlü bir ınsansınız
Ben cok aciz hissediyorum hemen senaryolar üretıyorum
Cıkıs saatlerıydı pek bısey demedı
Doktorda cıkmıstı . Devlet hastanesı sonucta saat 3 te doktorlar cıktı gıttı . Allahtan hepsı cok ıyı davrandı randevum olmamasına ragmen baktıkar ultrasonu 3 ay sonraya verıyorlarmıs hemen onuda cektıler.

Sadece sabah kızıma perdeyı cıkar deım .yatagın ustunde kalkıp perdeyı cekıstırıken kafa ustu arkasına dogru boylu boyunca düştü . Ben şok oldum cok korktum
Az daha ılerı düşşe kafa aşagı yere gelırdı gozlerı fılan tuhaflastı . Hep oluyor dedı gozu kararmıs
Sabah onu hemen o hastaneye goturmustum
Ogleden sonrada bunu farkettım 🥺

Cok kontrolcuyum bunu bı doktora gostereyım hemen gıdıp psıkıyatırdan ne ılac varsa ıstıcem . Dedıgınız gıbı ben naparsam yapayım hayat ılerlıyor hersey olabılır. Ben daha guclu olmak zorundayım
Sizede acil şifalar diliyorum

Cok gecmış olsun siz güçlü bir ınsansınız
Ben cok aciz hissediyorum hemen senaryolar üretıyorum
Cıkıs saatlerıydı pek bısey demedı
Doktorda cıkmıstı . Devlet hastanesı sonucta saat 3 te doktorlar cıktı gıttı . Allahtan hepsı cok ıyı davrandı randevum olmamasına ragmen baktıkar ultrasonu 3 ay sonraya verıyorlarmıs hemen onuda cektıler.

Sadece sabah kızıma perdeyı cıkar deım .yatagın ustunde kalkıp perdeyı cekıstırıken kafa ustu arkasına dogru boylu boyunca düştü . Ben şok oldum cok korktum
Az daha ılerı düşşe kafa aşagı yere gelırdı gozlerı fılan tuhaflastı . Hep oluyor dedı gozu kararmıs
Sabah onu hemen o hastaneye goturmustum
Ogleden sonrada bunu farkettım 🥺

Cok kontrolcuyum bunu bı doktora gostereyım hemen gıdıp psıkıyatırdan ne ılac varsa ıstıcem . Dedıgınız gıbı ben naparsam yapayım hayat ılerlıyor hersey olabılır. Ben daha guclu olmak zorundayım
Sizede acil şifalar diliyorum
Yok yok cocugun düştü diye olmamıştır.
Bülent Demircioğlunu takip et. Canli yayınlarını izle. Bulursun neyin tetikledigini.

Çok teşekkür ediyorum.❤️
Valla ben hayatımı hiç bir şey yokmuş gibi yaşıyorum. Çok zevkli.😂

Geçmiş olsun.
Okadar acil olsa doktorlar göndermezdi eve.
Stress yapma sabırlı ol.
Devlet hastanesı doktorlar cıkmıstı bıle 😕 gosteremedım ama sımdı okuyorum heryerde normal bısey galıba. Kocaman bırden cıkan bırsey olunca cok korktum haklısınız

Yok yok cocugun düştü diye olmamıştır.
Bülent Demircioğlunu takip et. Canli yayınlarını izle. Bulursun neyin tetikledigini.

Çok teşekkür ediyorum.❤️
Valla ben hayatımı hiç bir şey yokmuş gibi yaşıyorum. Çok zevkli.😂
Benım esim oyle .
Bende tam tersi herseyle kavga edıyorum.
Okadar sacma seylerı takıyorumkı
Mesela en basıtı Dün bir kitabı aldıktan sonra baya farkla aldıgımı farkedıp nasıl kazıklandım dıye sınırden delırıyorum .
Bugun esıme bagırdım cagırdım senın sakınlıgın yuzunden ben hasta olucam dıye
Ama oyle olmak gerekıyor aslında🥺
O masallah 15 yıllık evlıyız hıc hasta oldugunu gormedım
Bende hergun bı doktordayım . İzlicem cok tesekkur ederım

Benım esim oyle .
Bende tam tersi herseyle kavga edıyorum.
Okadar sacma seylerı takıyorumkı
Mesela en basıtı Dün bir kitabı aldıktan sonra baya farkla aldıgımı farkedıp nasıl kazıklandım dıye sınırden delırıyorum .
Bugun esıme bagırdım cagırdım senın sakınlıgın yuzunden ben hasta olucam dıye
Ama oyle olmak gerekıyor aslında🥺
O masallah 15 yıllık evlıyız hıc hasta oldugunu gormedım
Bende hergun bı doktordayım . İzlicem cok tesekkur ederım
Aman boşver herşey olacağına varıyor.
Kazıklanma konuları en hassas noktam benimde, o konuda bende cok fenayımdır.
İnstagramdan takip et izle çok yararlı…

Geçmiş olsun.

Benimde yıllardır kistciklerim var, her regl dönemi az veya çok kendilerini belli ediyorlar ağrı ile 😁 bazen hafif bi dokunma canımı yakarken bazen farketmiyorum bile. 40tan önce mamografiye sokmamıştı dr, önemli olmadığı için 40 olunca gel demişti.

Geçmiş olsun.

Benimde yıllardır kistciklerim var, her regl dönemi az veya çok kendilerini belli ediyorlar ağrı ile 😁 bazen hafif bi dokunma canımı yakarken bazen farketmiyorum bile. 40tan önce mamografiye sokmamıştı dr, önemli olmadığı için 40 olunca gel demişti.
Benımkı baya cevız buyuklugunde yatay ve sert bır sıslık olustu ıcerden .

Merhabalar öncelikle panik yapmayın çünkü sizi olumsuz etkileyecek bir durum yok ortada. Her iki göğsümde de onlarca kitle mevcut hepsi çok şükür ki basit kistler yani zararsız. Zaman zaman ağrı yapıyor zaman zaman hiç varlıklarını hissetmiyorum. Hatta bir tanesinin boyu çok büyüdüğü ve ağrı yapıp beni rahatsız ettiği için ameliyatla aldırdım. Her 6 ayda bir meme usg için kontrole gidiyorum. Herhangi bir büyüme ve şekil bozukluğu var mı kontrol ediliyor. Ve her gittiğimde birkaç tane daha yeni kitle tespit ediliyor. Meme yapım bu şekildeymiş bununla yaşamayı öğrenmeliyim. Siz de panik olmayın lütfen stres yapılacak bir durum yok. Kontrollerinizi ihmal etmeyin senede 1 ya da 2. Geçmiş olsun