Meme reddini nasıl çözebilirim acil yardım 😔

Hemen hemen bütün bebekler 3 ay civarı memede sıkıntı çıkarıyor. Biberondan, ondan bundan değil. Hatta annem hep der üç aylık olunca çıldırıyor bebekler , çıldırma zamanları o zamanlar diye . Uykuda uyanıkken, gezerken vs vs her yolu deneyin . Sonunda düzeliyor o süreç geçince. Benim bebeğim memeden kesiliyor diyip pes etmeyin anneler .

Biberonu çöpe atın vermeyin. Yerine kaşık biberon veya ayı kaç aylık bilmiyorum ama silikon uçlu alıştırma bardagini 4 aydan itibaren verebilirsiniz. Silikon meme ucu deneyebilirsiniz yada eds yöntemi. Sık sık meme teklif edin banyoda su altında ten tene temasla , arabada giderken ,anne karnı sesleri beyaz gürültü ile. Biberon verdiğiniz sürece emmez bebek. Biberonu emişiyle memede emme hareketi aynı değil. Emme refleksini bozuyor aktif emmesini engelliyor.
Maalesef ben meme reddini yenemedim umarım siz yenebilirsiniz 🙏
Bende şu an o durumdayım ve o kadar zor oluyor ki hadi evdeyken neyse ama dışarıdayken resmen eziyet oluyor onu temizlemesi kutusuna geri koyması bul tak arada oynuyor eliyle çıkartıyor. Umarım bizimki de unutur ısrarla denemeye devam o zaman
Benim oğlum 35 günlükken tek taraflı beslenmek istedi bir tarafı red etmeye başladı sonra ben zorladıkça 4 aylık civarı tamamen bırakmaya çalıştı . Bende o uykuya geçerken ağzdonda emzik oluyordu yanına uzanıyordum sonra emziği çıkarıp üzerine eğilip göğsümü veriyordum 9 aya kadar böyle besledim mamada kabul etmedi . Öyle büyüdü çok zordu çok
Bizdede aynı durum olmuştu 4. Ayda zirve yapmıştı bu durum ben uyku öncesinde pilates topunun üzerinde hafif hafif sallanarak verdiğimde memeyi kabul ediyordu 6 aya kadar uğraştım bu şekilde sonra bir anda red bitti
ay ben de ilk 10 gun onunla emzirdim mememi almadigi icin emzirme danismaniyla anca biraktik cok sukur zor zamanlardi…
Çok zor kızlar 😔 çok üzülüyorum.
Elbette her ne kadar en iyi beslenme yöntemi olsa da bazı şartlarda her bebek anne sütü almak zorunda değil,elbette her anne de emzirmek zorunda değil. Herkesin görüşüne saygı duyuyorum fakat 4,5 aydır hep koyun koyunaydık. Karnının doyması bir kenarda dursun.. en önemlisi ten temasımız olmasıydı. Kokumla uyurdu. Birbirimize çok uzak kaldık 😔 tedaviler,tahliller için saatlerce olan açlık durumlarım,serumlar,radyasyondur odur budur derken emzirmeme hiç müsade etmediler. Yeri geldi sütüm kesildi,yeri geldi sağıp da döktüm ilaçlı sütümü hastane odalarında yeter ki kesilmesin geri gitmesin diye 😔 oğlumdan ayrı kalmak bir yana,veremediğim sütünü dökmek bir yana. Ayrı ayrı çok üzüldüm. Eski akışı yok farkındayım. Belki o da etkiliyor meme reddini. Zaten sütümü çoğaltmaya da gayret ediyorum beslenme ile. Emziren anneler beni anlayacaktır hissettiğim boşluğu. Sizden dua istiyorum eski düzenime kavuşmak için 😔

Ağlamayı bi çözersem emzirme olayına geçicem ☹️ pozisyon aldığım an kıyamet kopuyor
İnşallah dondurebilirsin . Zor ama imkansız degil . Deneyin hep . Biberonu unutturun. Bu çok onemli. Birde sağımı bebek emiyor gibi 2 saatte bir gece gündüz yaparsanız sütünüzü arttırabilirsiniz. Emzirme sonrası sağım güzel arttırır.

Emzik alıyorsa benim yaptığım yöntem mi bi deneyin ben 35. Günden 9 aya kadar tek göğsümü öyle emzirdim. 9. Aydan sonra da 18 e kadar kendi emdi bırakmadı yani . Bıraksa benim çocuğum bırakırdı inan ki .

Bende şu an o durumdayım ve o kadar zor oluyor ki hadi evdeyken neyse ama dışarıdayken resmen eziyet oluyor onu temizlemesi kutusuna geri koyması bul tak arada oynuyor eliyle çıkartıyor. Umarım bizimki de unutur ısrarla denemeye devam o zaman
bana emzirme danismani bebegimi ayakta sallanarak kanguru pozisyonunda (tirmanma diye de geciyor) memeyi tutturmustu tutana kadar agladi ama o gun tuttu. silikon ucu da hayatimizdan o gun cikardik bir daha hic takmadik. farkli pozisyonlarda emzirmeyi deneyin benim hic aklima gelmeyen bir yontemdi

bana emzirme danismani bebegimi ayakta sallanarak kanguru pozisyonunda (tirmanma diye de geciyor) memeyi tutturmustu tutana kadar agladi ama o gun tuttu. silikon ucu da hayatimizdan o gun cikardik bir daha hic takmadik. farkli pozisyonlarda emzirmeyi deneyin benim hic aklima gelmeyen bir yontemdi
Çok teşekkür ederim onu da deneyeyim

Meme reddini yenmenin kuralı ancak 3 gün bebeğinle bı odada olmak sadece senin kokunu alicak vs o zaman size geri dönecektir ama sabır gerek ve size bakan biri başka türlü zor. Kaç aylık bebis?

Emzik alıyorsa benim yaptığım yöntem mi bi deneyin ben 35. Günden 9 aya kadar tek göğsümü öyle emzirdim. 9. Aydan sonra da 18 e kadar kendi emdi bırakmadı yani . Bıraksa benim çocuğum bırakırdı inan ki .
Emzikle hiç arası yok o da ayrı bi dert benim için. Beni emzik yapmıştı ama şimdi düştüğüm duruma bak

Bi yöntem görmüştüm videosunu görürsem paylaşırım burada . Çok ince bi hortum eczaneden temin ediliyor ve ucunda şırınga var . Sütü sağip siringaya dolduruyorsun önce. Hortumun ucunu memebasinin hemen üstüne gelecek şekilde sabitleyip bantliyorsun . Cocuk memede dururken siringadan hafif hafif sütü sıkıyorsun ve süt memeden yavaş yavaş akıp bebeğin ağzına doluyor . Bebek böylece hem emmeye başlıyor, hemde o emmeye devam ettikce memene uyarı vermis oluyor ve senin sut üretimin artıyor.

Malesef ben meme reddini yenemedim. Ebeler, emzirme danışmanlari aç kalsın ağlasın sadece meme ver alacak illa dediler. Ama ben ağlamasına dayanamadım. Sağıp biberonla vermeye devam ettim. 6ay dayanabildim bu şekilde.
Banyoda deneyin bir de.
Umarim siz başarırsınız

Sütun çok azsa mama akit siringadan , memeni emdikce sut üretiminde artacak zaten .yavaş yavaş siringayi ortadan kaldırırsın sonra.
Birde kuru dut veya kuru inciri kaynayıp suyunu iç. Bi gün birini diğer gün birini yap inanılmaz sut yapıyor. Pekmezi sulandırıp içince de çok sut yapıyor bu arada

Uykuya geçerken yatakta yanına uzanıp memeyi ağzına vermeyi denediniz mi
Hep öyle emerdi son zamanda
Sabahları da yanıma alır yatarak emzirirdim
şuan işe yaramıyor
Kendime biraz zaman verdim
Bu aşamasa süt arttırmaya çalışıyorum
Büyük ihtimalle sütüm azaldığı için istemiyor
Bu sabah emdi mesela ama akşama doğru sütüm yine bitti

Çok zor kızlar 😔 çok üzülüyorum.
Elbette her ne kadar en iyi beslenme yöntemi olsa da bazı şartlarda her bebek anne sütü almak zorunda değil,elbette her anne de emzirmek zorunda değil. Herkesin görüşüne saygı duyuyorum fakat 4,5 aydır hep koyun koyunaydık. Karnının doyması bir kenarda dursun.. en önemlisi ten temasımız olmasıydı. Kokumla uyurdu. Birbirimize çok uzak kaldık 😔 tedaviler,tahliller için saatlerce olan açlık durumlarım,serumlar,radyasyondur odur budur derken emzirmeme hiç müsade etmediler. Yeri geldi sütüm kesildi,yeri geldi sağıp da döktüm ilaçlı sütümü hastane odalarında yeter ki kesilmesin geri gitmesin diye 😔 oğlumdan ayrı kalmak bir yana,veremediğim sütünü dökmek bir yana. Ayrı ayrı çok üzüldüm. Eski akışı yok farkındayım. Belki o da etkiliyor meme reddini. Zaten sütümü çoğaltmaya da gayret ediyorum beslenme ile. Emziren anneler beni anlayacaktır hissettiğim boşluğu. Sizden dua istiyorum eski düzenime kavuşmak için 😔
İnşallah tez zamanda aşarsınız bende çok üzülüyorum kızım emmiyor diye mama veriyorum fakat emzirme duygusu daha bi başkaydı keşke diyorum sütüm çok olsa da mama yerine emmese bile anne sütü alsa.. benimde sütüm çok azaladı ama az da olsa alıyor buna şükrediyorum 🥲 çok geçmiş olsun 💐

Ağlamayı bi çözersem emzirme olayına geçicem ☹️ pozisyon aldığım an kıyamet kopuyor
Çocuğu yanlış tutuyor olabilirsin. Ben o hatayı da yapmıştım. Kafasını bilek veya elle desteklemek gerekirken ben dirseğin iç kısmına gelen kıvrımları sıkı sıkı tutup emzirmeye çalışıyordum bebek kucagimdan düşecek diye korkuyormusum meğer. Bide koltukta emziremiyordum , sandalyeye oturunca ediyordu. Koltuğun pufudik insanın içine gömüldüğü turdendi. Sandalye daha dik durmami sağlıyordu bebek daha rahat edip emiyordu.

Annem benim 4,5 aylıkken meme reddi yaşadığımı bir daha asla emmediğimi söyler, bebeğim 3 aylıkken başladı meme reddine. Emsin diye yatış pozisyonunda emzirmeye, benim üstümde yatarken emzirmeye vs çalıştım. Denemediğim pozisyon kalmadı nerdeyse. Aç kalsın emer dediler 8-9 saat emmemeye direndi bebe, sonuç yine biberon oldu. Sütümü sağıyordum çok az çıkıyordu, başta çok üzülüyordum ama sonra üzülmeyi bıraktım, dayadım mamayı ağzına, önemli olan doyması çünkü. Şu an emiyor arada ama burda annenin sabrından ziyade bebeğin isteği önemli. Her annenin sütü gelecek diye bir kural nasıl yoksa her bebeğin emmesiyle ilgili de yok. Memedeki süt bir bebeği nasıl büyütüyorsa biberondaki mamada büyütüyor. Kendinizi strese sokmamaya özen gösterin bu dönemde. Emerse emer emmezse emmez yapacak birşey yok, kötü bir durum da yok.

X