Meme reddi

Hala aynıyız daha da şiddetlendi . Çünkü saatlerce göğsümde süt kalıyor sagmak zorundayım azalıyor. Sizin nasıl şuan

Neden böyle oluyo peki bi bilgin var mı bu konuda? Bırakmak istemiyorum ben Biberona alışmasından mı ki
bilemiyorum bazi bebekler bu donemis astiktan sonra memeye donuyor bazilari donmuyor ne yazik ki benimki donmedi ben artik biberon veriyorum sutumu ve mamayi. emzirermeyi bir bag olarak iliskilendirebilen bir anne degilim sutumu ilk 6 ay alsin da nasil aldigi benim icin cok da buyuk problem degil. ama siz diyorsaniz ki ben birakmak istemiyorum o zaman sabirli olup bu donemin ustesinden gelmeye calisin

Bir gazdan sebep olabilir
İkincisi ise biberon.
Ben acemi anne olarak ilk 3 ay gaz sancısı girdiğinde memeyi istemediğini anlamamıştım.
3. Aydan sonra 5 aya kadar gayet güzel happuru happuru emdi. Sonra sütün yetmiyorcu tayfa bana biberon verdirmeye mecbur bıraktı. Ben de saf gibi kabul ettim ilk aylarda ki gibi 1 kilo 2 kilo almasını bekliyorum ama artık o kadar kilo almıyor diye kafama takıp verdim. Sonra başladı mı meme reddi. Ben stres oldukça çocuk daha stres oldu. Ayakta gezerken yA da oturtuyormuş gibi yaptığımda aldığını farkettim. 1 ay biraz sıkıntı çektim ama sonra düzeldi. Zaten büyüdükçe memeye daha bağımlı oluyorlar. Sıkıntı etmeyin. Su sesi açın o an sakin olmasını sağlayın. Sizde sakin olun. Önce koklatın o kısmı. Pes etmeyin. Geçici bir durum emin olun.

Sizin adınıza sevindim düzelmesi çok mutlu etmiştir eminim . Ben bir kere tutsa hep tutacak zannedip ümitlenip boşluga düşüyorum Ne zaman memeye bağımlı oluyorlar. 6 aylık olacagız bizim yaramaz daha da istemiyor birde sürekli uyurken veya sıkıntılı gazı varken müslin örtüsünü emiyor acaba bu da mı bir sebep memeyi reddetmekte. Şuan napsam tutmak istemiyor çığlık atıp benim sesimi bastırıyor

Hehe şu an tutmuyor çünkü koca bir dana oldu ayını çok hatırlıyorum fakat sürekli mememi kendi açıp emmek istiyordu. Artık yeteeeer diyordum. Ama öyle bir ağlama krizlerine giriyordu ki. O an ben çok stres oluyordum. Ayakta böyle zıplaya zıplaya oyun yapıyormuş gibiyken veriyordum. Belki bu yöntem yanlış olabilir ama emzik veriyordum ağzından çekerken memeyi veriyordum. Ama bu süreç bende uzun sürmedi. Birde siz stres olmayın sakin olun lütfen.

Emziği bnde deneyeyim belki işe yarar. yapmadığım tek şey plates topunda emzirmek olmazsa son çare onu alacagım sahada yapacak birşey kalmıyor. Çok imreniyorum etradımdakiler memelerini açıp direk emzirip koyuyorlar bebeklerini ben ayakta hoplaya zıplaya bagıra çagıra kavga kıyamet

Biz gezerek emdiğimizde aşıyoruz bu durumu yoksa ayaklarını vura vura kaçıyor. Bir ihtimal de pamukçuk idi arkadaşlar bebeğin ağız içini kontrol edin belki pamukçuk vardır ve emmek acı veriyordur.

Evet çok doğru aslında. Ben maalesef baştan beri biberon da kullandığım için.. neyse bakalm ilerleyen zamanlarda

Evet çok doğru aslında. Ben maalesef baştan beri biberon da kullandığım için.. neyse bakalm ilerleyen zamanlarda
Sizin bebeğiniz kaç aylık . Ben hep emzirdim zorda olsa red olana kadar ama hiç bir şekilde aramızda bir bağ olmadı hâlâ da yok . Hiç bir zaman memeci olmadı hiç bir zaman anneci olmadı . Aramızda bag oluşur diye ben emzirmekte israr ediyorum ama hala beni annesi olarak gördüğünü düşünmüyorum

Biz gezerek emdiğimizde aşıyoruz bu durumu yoksa ayaklarını vura vura kaçıyor. Bir ihtimal de pamukçuk idi arkadaşlar bebeğin ağız içini kontrol edin belki pamukçuk vardır ve emmek acı veriyordur.
Diş kaşıntısından da şüpheleniyorum sanki meme emerken daha çok böyle kulaklaırnı kaşıyor sıkıntıya giriryor

Hala aynıyız daha da şiddetlendi . Çünkü saatlerce göğsümde süt kalıyor sagmak zorundayım azalıyor. Sizin nasıl şuan
Benim çok şukur 2 gundur düzeldi ama bu durum 10 gun surmustu artık ne yaparım dıye dusunuyordum gece saat kurup kalkıp emzırıuodum ne emerse kardır diye ve emzırırken sessiz ve hep aynı yerde emzirdim dikkatini dagıtmasın dıye çok sukur 2 gundur daha ıyıyız

Aynı yerde emzirmek daha mı iyi olur acaba

Merhaba bende en başından beri meme reddi yaşıyorum 3 aylık bebeğim mama veriyorum ama gün içerisinde meme de alıyordu hatta bir öğün meme bir öğün mama olarak ilerliyorduk birkaç gün çok sık meme veremedim benim hatam o zaman da bıraktı, ama en başından beri ne zaman kucağıma yatsa ağlıyor mama da versem sanırım ilk zamanlarda çok zorladık ordan bir huy olarak kaldı şimdi memeyi görünce bile ağlayacak nerdeyse dudağına bile değse tiksiniyormuş gibi yapıyor asla almıyor krize girer gibi ağlıyor ne yapacağım kafayı yicem

Sütünüz varsa sagip verin ya da gece emzırın uyku arasında belkı tekrar o kokuyu alınca alışır

Sütünüz varsa sagip verin ya da gece emzırın uyku arasında belkı tekrar o kokuyu alınca alışır
İnşallah ama sütüm de yok denecek şekilde sağdım baktım çok moralim bozuldu, göğüslerimde bir tuhaf oldu aşırı derece de sarktı yumuşadı sıktığımda derim buruşuyo normal değil böyle olması acaba süt kesildiği için mi böyle oldu

Yaaa emzirme aralıgı çok açılmış sütünüz o yüzden azalmış . Sağım yapabiliyorsanjz sagım yapın sürekli bol su için sık beslenin mutlaka artacaktır. Eskisi gibi olmuyor azalınca ama geri biraz da olsa artış oluyor . Benim oğlum da midesi bulanıyor ögürüyor bunun bilimsel bir nedeni olmalı memeye gelince öhü öhü yapıyor öksürüyor sürekli ama bi şeklde ya tutturuyorum ya pes edip sağıyorum bnde . Çok yorucu . Benim oğlum baharatlı sogan sarımsak gibi şeyler de sevmiyor daha çok reddediyor o zamnlar

Göğsüm yumuşadı memeyi ağzına götürüp tutturamıyorum bile ağlamasını azaltıp götürsem bu sefer de meme ağzından kayıyor elimle desteklesem de dedim süt olmadığı için mi yumuşadı acaba derim kırışıyor resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…