Meme muayenesi ve usg

birsorumvr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2024
7
2
37
Merhaba kızlar 10 gün önce genel cerrahi uzmanına göğsümdeki acıma hissi ve sızlama şikayeti ile gitmiştim bi kaç aydır sikayetlerim vardı ama önemsemedim baktım gecmiyor Dr gittim muayene esnasında ele gelen kitle var dedi hatta bı kaç taneymis yarın usg randevum var korkmalimiyim sizce 10 gündür içim içimi yiyor ailemde meme kanseri geçmişi yok butun felaket senaryolarını yazdım ya önemsiz diyip gönderip araştırmadan takip edelim derlerse neler yapmalıyım bana bı akıl verin okuduğum tüm hikayelerin baslangici hep böyle olmuş zararsız kist diyip gönderip sonraki takiplerinde kanser olduğu anlaşılan çok hikaye okudum yaşım 37 benim gibi olup akıl verecekler arkadaslarim yazın lütfen

Akrabamda da kist çıktı. İyi huylu çıktı. Enfeksiyon da gelişmiş. Antibiyotik kullandı ve indi sonra. Arada kontrole gidiyor. Sizin yaşlardaydı ilk gittiğinde. 40 olunca mamografi de çektirdi. Arada genel cerrahiye gidiyor.

Akrabamda da kist çıktı. İyi huylu çıktı. Enfeksiyon da gelişmiş. Antibiyotik kullandı ve indi sonra. Arada kontrole gidiyor. Sizin yaşlardaydı ilk gittiğinde. 40 olunca mamografi de çektirdi. Arada genel cerrahiye gidiyor.
İyi huylu olduğu nasıl anlaşıldı peki biyopsi mı yapıldı

Ben de daha bugün kontrole gittim yaşım 28, 3-4 senedir düzenli gidiyorum, ben de ilk memede sızı sikayetiyle başladım. Usg de bende zararsız kistler çıktı senelerdir aynılar bazıları absorbe oldu hatta. Hem radyolog hem cerrah çok önemsiz kistler dedi. Tabi ki gözden kaçan hikayeler vardır ama benim duyduğum çoğu hastalik öyküsü usg ile başlıyor, gerekirse dr ister ki elle bile anliyorlar kitleyi. İçinizi ferah tutun memede sizi, ağrı olması demek illa kötü bişe anlamına gelmiyor, bende de oluyor arada ama dediğim gibi 4 senedir aynı duran kistler. Elle muayenede dr bişe demedi mi? Amcam da genel cerrah küçükken ve hala beze çıkınca biyerimde gösteririm hep anlar tabiki bir makina değil ama bi fikir beliriyor elle muayenede de.

Ben de daha bugün kontrole gittim yaşım 28, 3-4 senedir düzenli gidiyorum, ben de ilk memede sızı sikayetiyle başladım. Usg de bende zararsız kistler çıktı senelerdir aynılar bazıları absorbe oldu hatta. Hem radyolog hem cerrah çok önemsiz kistler dedi. Tabi ki gözden kaçan hikayeler vardır ama benim duyduğum çoğu hastalik öyküsü usg ile başlıyor, gerekirse dr ister ki elle bile anliyorlar kitleyi. İçinizi ferah tutun memede sizi, ağrı olması demek illa kötü bişe anlamına gelmiyor, bende de oluyor arada ama dediğim gibi 4 senedir aynı duran kistler. Elle muayenede dr bişe demedi mi? Amcam da genel cerrah küçükken ve hala beze çıkınca biyerimde gösteririm hep anlar tabiki bir makina değil ama bi fikir beliriyor elle muayenede de.
Elle muayene esnasında sekreterine biseyler söyledi tıp dilinde anlamadım birden fazla olduğunu söyledi koltuk altima kadar baktı burada bişey yok bu iyi bişey dedi onun dışında muayene ederken birşey demedi ama gayet ciddiydi yani o yüzden korkuyorum bugün saat 15.20 de usg ye giricem belli olur herşey

Elle muayene esnasında sekreterine biseyler söyledi tıp dilinde anlamadım birden fazla olduğunu söyledi koltuk altima kadar baktı burada bişey yok bu iyi bişey dedi onun dışında muayene ederken birşey demedi ama gayet ciddiydi yani o yüzden korkuyorum bugün saat 15.20 de usg ye giricem belli olur herşey
hayirlisiyla guzel haber alirsiniz insallah. 🙏🏻

Genel cerrah ultrasonla bakmadı anladığım kadarıyla. Benim doktorum hem kendi bakmışto hem de ikinci görüş olarak radyolog baktı ultrasonda. 6 ay sonra da kontrol etti ve küçülmüştü. Emzirmeye bağlıydı benim. Sizin de iyi çıkar umarım, hemen endişelenmemeye çalışın.

Merhaba bende emzirme dönemindeyim benimde 8mm komplike kist vardı içeriği yoğun kistmiş. Ben de 2 ay sonra kontrol için gideceğim. Küçüldüğünde tekrar kontrol devam ediyor mu artık gerek yok dediler mi?

Genelde meme dokunuz yağlı değilse ele gelen kitleler hissedilir ben de aynı durumla gitmiştim fibrokistik yapılı meme dokum varmış bu yüzden meme dokusundaki normal yapılar elime geliyormuş kontrol tabi ki çok önemli içiniz rahat olsun eminim sıkıntı çıkmayacaktir 🙏🏻

X