Meme de elen gelen kitle

mrsevcadisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2022
3
1
33
Merhaba 3 ay önce elime bir kitle geldi hemen ultroson çektirdim. 12 hizasında 7.5x4mm ve 12 hizasında 9x7mm boyutlarında hipeokoik solid lezyon saptanmıştır dendi ve 3 ay sonra kontrol istendi. Yeni çektirdiğim ultroson sonucunda biopsi kararı verildi ve biopsi oldum. Sebebi nedir neyden şüphelenildi gerekli miydi anlayamadım, sorularıma cevap bulamadım. Lütfen bana yardım edebilir misiniz.buna benzer durum yaşayan var mı? Biopsi sonucum henüz çıkmadı. Son çekildiğim ultroson şu şekilde

Sağ meme saat 6 areolaya 4cm mesafede 8.5x4mm boyutlu oval içerikli hafif lobule kontörlü hipoekoik lezyon izlendi
Sağ meme üst dış kadrandan saat 10 hizasında 30x20mm boyutlu oval şekilli kontürleri nispeten belirsiz heterojen hipeokoik alan ve saat 9 hizasında 19x10mm boyutlu oval şekilli belirsiz sınırlı hipoekoik solid kitle izlendi. Ayrıca bu düzeyde cilt altı yağ dokularında ekojenite artmışı ve lezyondan areolaya uzanım gösteren heterojen hipeokolil tubüler şekilli alanlar mevcuttur.
Ayrıca 2 adet kortikal kalınlığı artmış lenf nodu mevcuttur

Merhaba benim senin gibi ayni durumdayim. Sonucunuzu paylasabilirmisiniz? Cok korkuyom

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…