Meme büyütme estetiği sonrası yumuşaklık

amanyavasaheste

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2024
4
1
29
Herkese merhaba, meme büyütme ameliyatı sonrasında memeler ne zaman yumuşamaya başlıyor ve kas altı yapıldığı takdirde, gerçek memeye kıyasla ne kadar yumuşak oluyor?

Doktorum bana kas altı, 350 cc, pürüzlü, yuvarlak, mentor cohensive 1 implant önerdi.

Son düzenleme:
kimse yorum yazmamış.benim de pek bilgim yok ama geçen yarım kas altı protez kullanan birisini gördüm.10 yıllıkmış.dokundurdu göğsüne.dokununca semsert değildi,yapay bişeye dokunuyormuşum gibi gelmedi.orta yumuşaklıkta gayet güzeldi.cıvık mıvıkta değildi.

Herkese merhaba, meme büyütme ameliyatı sonrasında memeler ne zaman yumuşamaya başlıyor ve kas altı yapıldığı takdirde, gerçek memeye kıyasla ne kadar yumuşak oluyor?

Doktorum bana kas altı, 350 cc, pürüzlü, yuvarlak, mentor cohensive 1 implant öneriyor.
Merhaba. İlk operasyonumda mentor kullanildi. Bana cok sert geldi normal meme degil sanki yabanci bir cisme dokundugumu hissettirdi. Bir cok sikinti yaşadım ve motiva ergonomix ile revizyon oldum. Suan goruntu olarak da yumusaklik olarak da aynen dogal meme kivaminda. Motiva round da sert mesela. Hatta polytech diye bir marka var o mentor ve motiva round a gore bi tik daha yumusak. Fakat ergonomix meme dokusuna en yakin olani. Cohhessive 1 vardi bende de yani mentorun en yumusak olarak gecen modeli. Fakat bana yine de cok sert geldi ve %100 dolu olmadigi icin ic ve yan kisimlarda dalgalanmaya sebep oldu. Doktorunuza mutlaka dalgalanma olur mu die sorun cunku bunun deri kalitesiyle ilgisi varmis. Yani mentor herkesde dalgalanmaya sebep olmuyor ince derili kadinlarda bu belli oluyor ve gercekten cok cirkin bi goruntuye yol aciyor. Dokundugunuz zaman elinize yol yol iz gb geliyor.. mentor 4.ayda yumusamaya basladi ancak yine sertti ben alisamadim. Ergonomix operasyondan 1 ay sonrasinda yumusacikti :)

die
Motivanın da fda onayı yokmuş ama :KK43:
Motiva FDA onayini aldi eylulde duyurulucak die bliorm ben. 2020 de FDA onayi sureci baslatilmisti sanirim. CE onayi var. Ona bakarsaniz allergan da FDA onayi almisti bir donem fakat toplatildi piyasadan ve allergan kullanan hastalarda revizyon yapildi. Yabanci kaynaklardan arastirisaniz daha net bilgiye ulasabilirsiniz bu konuyla ilgili. Bizim sayfalarimizdan her kaynaga ulasilamiyor malesef. Cok ii arastirin derim. Cunku revizyon cok sikintili bi surec gercekten. Tam bitti derken tekrar albastan ayni seyleri yasamak hem zaman kaybi hem maddi kayip oluyor. Ben ilk operasyonda gorustugum ilk dr a ameliyat oldum baska dr dan fikir almadan basima gelmedik kalmadi. Bikac dr gorusu almak en dogrusu. Benim ilk dr da populer goz onunde bir dr du ve sadce mentorla calisiyordu ve ovdukce ovdu.dalgalanma kayma sertlik ve en onemlisi de kapsul kontraktoru olustu ve kotu huylu bir beze cikartildi. Kanser olmadigima sukrediyorum :KK43: revizyon yapan doktorum tek bir markaya bagli degildi sadece mentorla calismiyordu. İkincide bir prof tercih ettim basima yine is gelmesin diye. Mentorla calismayi son 7 yildir biraktigini soyledi. bir kac secenegim vardi ve hepsiyle ilgili bilgi aldim. Yasadigim sorunlari tekrar yasamamk icin en uygun markanin motiva olduguna karar verdik ve cok sukur yasamadim. Ama tekrar ayni surecten gecmek gercekten can sikiciydi. Suan cok mutluyum :) umarim gonlunuzce olur..

X