Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Kızlar 2 saattir geçmeyen bir ağrım var. Sağ göğüsümün altı dikişin olduğu yerde.. dikiş acısı değil ama batma gibi sert bi cisimle darbe yemiş gibi bir ağrı dönerken kolumu kaldırırken derin nefes alırken bile ağrı oluyor.. 1 buçuk ay oldu böyle bir ağrının sebebi ne olabilir? Ya da zorlamadan olduysa olumsuz bir etki eder mi?
Üşütmüş olabilir misin? Nefes alırken oluyorsa eğer aklıma öyle geldi

CANIM o fotoğraf 2010 daha bu yıl yeniledi bile silikonlarını güncel fotoğraflarına bakarsan ben çöl beğeniyorum ama küçük değil kesinlikle

Dr de sorun yok ben boyut ıcın son konusmayı yapöadö dahama dr mın dedigi 325-350 gibi takacak
Boyut konusunda yani cc olarak hastanın karar vermesi bence pek doğru sonuç vermiyor çünkü doktor başka değişkenleri de hesap ederek yapıyor bu işlemi o yüzden doktora cc ile gitmek pek doğru bir karar değil sen nasıl bir şey istediğini dekolteyi, dikliği, yuvarlağı gibi şeyleri tarif edersen doktor ameliyatta uygun olanı koyacaktır mesela biz 345 konuşmuştuk ama ameliyatta küçük gelmiş 390 koymuş ve şu an hiçte büyük değil ortalama bir meme
yani herkesin vücudunda farklı cc ler farklı sonuçlar veriyor doktora isteklerini söyle ve gerisini ona bırak

Alıntı devamı ..
Protezin özensiz yerleştirilmesi
Meme protezleri etrafında kapsül oluşmasının ikinci nedeni protezi yerleştiriken yabancı cisimler ile temas ettirmektir. Bunun en sık yaşanan örneği ameliyat eldivenlerinin pudrasıdır. Mikropsuz olmasına karşın protezin etrafına yapışır ise vücut pudrayı ve bununla birlikte bütün protezi kapsül ile sarabilir. Silikon protezler memeye yerleştirilirken kutusundan çıkartıldıktan sonra başka cisimlere (ameliyat masasının örtüsü, hastanın derisi vs) temas ettirilmeden hemen meme içindeki boşluğa yerleştirilmelidir.

Mikropların protezli bölgeye ulaşması
Kapsül oluşmasının bir başka nedeni de enfeksiyon yani iltahapalanmadır. İltahaplanmanın ateşlenme ve akıntı ile birlikte ciddi bir şekilde olması gerekmez. Çok az sayıdaki mikrobun bir şekilde proteze yapışması yeterlidir. Bu da ameliyat eldivenindeki bir delinme, ameliyat masasındaki mikropsuzluğa yani steriliteye yeterince özen göstermeme veya aletleri uygun şekilde steril edememe, oda havasında mevcut olan mikropların bir şekilde ameliyat bölgesine düşmesi gibi nedenlerden ileri gelebilir. Normal şartlarda vücut az miktardaki mikropları ortadan kaldırabilmektedir. Ancak ortamda silikon gibi bir maddenin bulunması bu mikropların küçük bir alanda da olsa üremesine ve dışardan farkedilemeyen ölçüde hafif bir enfeksiyonun ortaya çıkmasına neden olabilir. Hastanın ve doktorun farkedemiyeceği ölçüdeki bu küçük iltahap zamanla vücudun kapsül oluşturmasına neden olabilir.

Tedavi
Meme protezi etrafında kapsül oluşması yeni üretilen protezlerde giderek az görülmektedir. Çünki yeni protezlerin saflık ve sağlamlığı her yıl artmaktadır (kaliteli ve onaylanmış protezlerde). Ayrıca meme protezi ile ilgilenen hekimler de bu konuda daha deneyimli ve dikkatli hale gelmişlerdir. Ancak bütün dikkat ve özene ve en kaliteli protezlerin kullanılmasına karşın seyrek olarak bir süre sonra bir veya iki protez etrafında kapsül oluşumu görülebilir. Eğer oluşan kapsül memeyi dışardan farkedilecek kadar sertleştirmiyorsa ve ciddi bir ağrıya veya şekil bozukluğuna yol açmıyor ise hemen tedavi edilmesi gerekmez.

Memede ciddi şekil bozukluğu, sertlik ve ağrı yapan kapsüller ameliyat ile tedavi edilmektedir. Kapsül olan meme tekrar açılır ve içindeki silikon ve etrafındaki kapsül alınır. Kapsül temizlendikten sonra eğer sağlam ise tekrar ayni protez memeye konulabileceği gibi tercihen yeni bir protez konulabilir.

Kapsül nasıl önlenir?
Kapsül oluşumunu önlemenin en etkili yolu saflığı güvenilir kaynaklarca onaylanmış kaliteli protezler kullanmaktır. Günümüzde silikonun denetimini yapan en güvenilir kuruluş Amerikan Gıda ve İlaç Denetim Kurulu yani kısa adı ile FDA dir. FDA onaylı protez üreten firmalar protezlerine kapsül oluşumu veya delinmeye karşı ömür boyu değiştirme garantisi de vermektedirler.

Yani şimdi bu yazıdan yola çıkarsak kapsül oluşan kişiye ücretsiz protez değişimi mi yapılıyor,

Hareket ederken daha çok artıyor ağrı kesici içtim ama geçmedi.. şimdi işe gidiyorum gececiyim sabaha kadar böyle çalışıcam bi de :KK43:
CANIM benim eskiden üşütünce senin dediğin yerlerde batma gibi bir his olurdu. Nefes alırken de batardı bence öyle bir şeydir muhtemelen imkanın varsa doktoruna sor
istersen bi kas gevşetici iç tatlım

X