Meme Asimetrisi Düzeltme ve Meme Toparlama Ameliyatım

mformomdata

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
1.152
1.125
Yarın meme asimetrisi ve toparlama ameliyatım olacak. Ben de gün gün süreç hakkında yazmaya karar verdim.
İki meme arasında 2 cup, 4 cm fark var. Biri 80D diğerine 80C hafif büyük oluyor şimdilik.
Doktorumla büyük olanı küçültüp eşitleme yapmayı planladık ve aynı zamanda emzirme sonrası sarkmaları toparlayacak. Küçük olanda sadece toparlama olacak yani.
Biraz gerginim 2 kızım var ve sürecim onların bakımını engeller diye tedirgin oluyorum. Bakalım neler olacak ve iyileşme sürecin nasıl geçecek.

Son düzenleme:
Yarın meme asimetrisi ve toparlama ameliyatım olacak. Ben de gün gün süreç hakkında yazmaya karar verdim. İki meme arasında 2 cup, 4 cm fark var. Doktorumla büyük olanı küçültüp eşitleme yapmayı planladık ve aynı zamanda emzirme sonrası sarkmaları toparlayacak, küçük olanda sadece toparlama olacak yani.
Biraz gerginim 2 kızım var ve sürecim onların bakımını engeller diye tedirgin oluyorum. Bakalım neler olacak ve iyileşme sürecin nasıl geçecek.
Şimdiden geçmiş olsun, inşallah kolayca atlatır sonuç sizi mutlu eder ve iyi olur umarım🌸

Ameliyatımı oldum 6 saat kadar oldu çok şükür. Şimdilik gayet iyiyim ağrım yok. 4 saat kaldırmadılar ayağa. Yemeğimi yedikten sonra kalktım ayaktayken de sorun olmadı. Şimdilik birinde dren takılı biraz onu hissediyorum, dren takılı olmayan da hiç bişey hissetmiyorum. Fırsat buldukça yazmaya devam edeceğim.

Bugün 2. Günüm, hastaneden çıktım çok şiddetli bi ağrım olmadı hele dren çıkarılınca birden daha rahat hissettim diyebilirim ara ara dikişlerim çekiliyor gibi hissediyorum bazen de içten içe hafif yanma batma hissi o kadar.Böyle sifona ya da sıvı sabuna basarken o bası hissi biraz yanmaya sebep oluyor ama dayanılmayacak gibi değil.Gece pek rahat uyuyamadım düz yatmak çok zor gerçekten yan taraftan yastıkla destekleyince bi 2 saat kadar dalabilmişim. Bu arada doktorum korse giydirmedi bana kom barbara sütyen aldırdı 6 hafta bunu takacaksın dedi sonra istediğim her sütyeni takabilirmişim. Banyoyu 3. Gün yapabileceğimi söyledi batikonlamam yeterliymiş sonrasında.
Denize 3 hafta sonra girebilirmişim. 6 hafta sonra da egzersiz de dahil her şeyi rahat yapabilirmişim. Şimdilik kişisel bakımlarını kendin gör ama çok ev işi tarzı şeyler yapma bir 6 hafta kadar dikkat et cengaverliğe gerek yok dedi🤣 Bu arada sıcakta terleyince dikişler daha zor iyileşir de şehir efsanesiymiş duyurulur dışarı da çıkabilirmişim yani ki bunu Ağustosta Mersin sıcağı için söyledi😝

Siz böyle motive edici msjlar atınca korkularım azaliyor çok istiyorum ameliyatı inşallah bir an önce bende yaptırırım benimki katın germe ile birlikte olacağı için biraz daha zor olacak sanki

Siz böyle motive edici msjlar atınca korkularım azaliyor çok istiyorum ameliyatı inşallah bir an önce bende yaptırırım benimki katın germe ile birlikte olacağı için biraz daha zor olacak sanki
Katın germe hakkında bi fikrim yok ama meme ameliyatından hiç korkmayın sizinki küçültme de değil dikleştirme olacakmış muhtemelen doku değil deri alınacak sadece bu da benden de rahat olacağınız anlamına gelir🥰

Bugün 3. Günüm. Yanma batma hissi düne göre daha az bugün hatta sol göğsümde neredeyse hiç bir his yok olumsuz anlamda, sağda bazen alt dikişlerin çekildiğini hissediyorum ama ağrı gibi değil de ben varım der gibi bir çekilme, hatta ağrı kesiciye bile gerek yok gibi ama daha önceki sezeryan ameliyatlarımda ağrı kesiciyi ağrınız çok olmasada için demişti doktorum çünkü vücut az ağrıya karşı bile kendini korumak için ödem tutar demişti o yüzden kontrole kadar içeceğim.
Düz yatmak en nefret ettiğim şey sezeryandan da biliyorum ve o zaman bi yöntem bulmuştum yine onu yaparak uyuyorum. Flamingo gibi bir ayağınızın tabanını diğer bacağınızın diz kısmına dayarsanız bel boşluğu biraz kapanıyor ve bel ağrısı azalıyor tavsiye ederim. 🦩😆
Gayet konforlu bi ameliyat açıkcası iş yapabileceğim güne gelirsem oldu bu iş diyeceğim çünkü şu an heryeri bi fıçı fıçı temizleyesim geliyor ama durduruyor kendimi 🤣

herşeyin yolunda olması çok güzel sevindim sizin adınıza 🥰darısıda yaptırmak isteyen herkesin başına bende sizin kadar şanslı olurum inşallah 🙏

Bugün 4. Günüm sabaha sırt ağrısıyla uyandım düz yatmak bu ameliyatın en zor yanı bence, eskaza sol tarafıma döndüm gibi oldu uyku sersemi bi dikiş çekilmesi hissi uykumu açtı diyebilirim. Onun dışında bi ağrım yok. Ağrı kesiciyi içmeyi unutmuşum bile o denli rahat hissediyorum çok şükür.
Bugün banyo günümdü ve ilk defa sütyensiz göğüslerimi gördüm. Altta bi kesi yok meme başı çevresi ve aşağıya inen bi çizgi var, lolipop şekli bir kesi yani. Dikişler biraz büzük büzük gibi ama düzeleceğini düşünüyorum. Boyutuna gelince sağ sanki hafif daha büyük gibi gözüktü gözüme ama orada çok işlem yapıldı belki ödemi daha fazladır diye düşündüm. Şimdiliki halleri bile güzel geldi bana, yıllarca bir büyük bi küçük göğüs gezmiş biri olarak en azından boyutlarının bu denli birbirine yakın olması bile çok keyif verici.
Banyoya girerken sütyeni makinaya attım kısa programa ve banyodan çıkana kadar bitti astık batikon sürüp kuruyana kadar o da kurudu yedeğe gerek olmadığına karar verdim sürekli takabileceğim türde bi sütyen değil çünkü havalar sıcakken bi taneyle idare edebilirim bence. Sonra istediğim türden sütyenler alacağım kendime. 🥰

Bugün 8. Günüm ve hiç ameliyat olmamışım gibi ağrı sızı hiçbir şey yok. Cumartesi doktor kontrolüm vardı bu cuma günü bantları ve dikişlerini alacağını söyledi onu bekliyorum. Farkında olmadan uyurken yana yatıyorum bazen ama onda da ağrı sızı hissetmiyorum artık ama yine de düze dönüyorum nolur nolmaz diye. Dün 2 çamaşır makinası kıyafet katladım herhangi bir sorun yaşamadım. Kısacası oldukça konforlu bi ameliyat olacakların korkacağı bişey yok.
Göğsümde ödem var hala uca doğru olan kısmı hala sert bakalım ne zaman inecek. Burada bi kaç kişi de okumuştum ödem göbeğime indi diye aynen benim göbek de ekstra çıkık 7 aylık var yani🤪 bi de sizde oldu mu acayip bi iştah artışı var sürekli bişiler yemek istiyorum ağzım boş durmasın yani, o da bu ameliyata dahil mi acaba ki🤪🤪🤪

X