Melih Gökçek'ten Çanakkale depremi için olay iddia

Haarp'ın varlığını biliyorum uzun zamandır ama Çanakkale depreminin bu teknolojiyle yapılmadığını düşünüyorum, diğer mesajımda da belirttiğim gibi farz edelim haarpla yapılmış olsun, siz binalarınızı, yerleşim planlarınızı olası felaketlere göre düzenlerseniz 9 şiddetinde deprem oluşturulsa tek bir vatandaşın burnu bile kanamaz.
Japonya örneğini bu sebeple verdim, adamların binalarına hiçbirşey olmuyor, 2011'deki 9 şiddetindeki depremde deprem değil, deprem sonrası yaşanan tsunami daha etkili oldu ki onun bile etkilerini sildi adamlar.
Bugün Kandilli Rasathanesi'nin açıklamasına dair bir haber yapılmış, okumanızı isterim:https://www.kadinlarkulubu.com/foru...inden-son-dakika-buyuk-deprem-uyarisi.986756/

Deprem bu ülkenin gerçeğidir maalesef, bizim tarihsel depremlerimiz var, benim bildiklerim büyüklerimin anlattıkları 1939 Erzincan depremi, yer resmen yarılmıştı diye anlatırdı rahmetli dedem, 5 erkek kardeşin tek çiçeği kızkardeşini o depremde kucağında bebeğiyle kaybetmişler, yer yarılınca büyük halamız bebeğiyle içine düşmüş, geriye bir saçları kalmış, bana anlatılan bu.

Daha evvelki yazımda tarihi tam hatırlamamıştım 1500'lü yıllar demiştim, sonra baktım pekte yanlış hatırlamıyormuşum 1509 İstanbul depremini okuyun, depremler ama teknolojiyle ama doğal yollarla olacak, peki biz binalar, deprem bilinci, toplanma merkezleri, arama kurtarma ekiplerimizle hazır mıyız? Mesele bu.
depreme karşı yapılanma konusunda Alaha emanetiz o konuda sözüm yok.adapazarında okudum depremden 4-5 sene sonra.yurdumun yakınında savaştan çıkmış gibi hasarlı binayı makyajla sağlam gösterdiler.ayrıca şerefsiz ev sahipleri hasarlı kıytırık evlerini yamayıp öğrencilere kiraladığını duyuyorduk.

Haarp ı bilen çok insan vardır ama bu gibi komplo teorilerine bu kadar çok anlam yükleyip olayın üzerine yapıştırmak maalesef 3. Dünya ülkelerine özgü bir davranıştır...

Bilimden akıldan uzaklaştıkça daha nelerle ne kolay kandırılacağız kim bilir....endişeliyim hem de çok ülkem adına halkım adına....

depreme karşı yapılanma konusunda Alaha emanetiz o konuda sözüm yok.adapazarında okudum depremden 4-5 sene sonra.yurdumun yakınında savaştan çıkmış gibi hasarlı binayı makyajla sağlam gösterdiler.ayrıca şerefsiz ev sahipleri hasarlı kıytırık evlerini yamayıp öğrencilere kiraladığını duyuyorduk.

Heh işte benim asıl üstünde durduğum mesele bu, depremler olur teknolojik veya değil, mesele bizim binalarımızın hiçte güvenli olmaması biz bu kısmıyla alakadar olmalıyız, yoksa bir sorumlu bulup onu işaret etmek kolay, teknoloji deyip müteahhitlerin, yerel yönetimlerin, yapı denetimlerin, Büyükşehir belediyelerinin ve dahi bakanların, hükümetlerin ve tabii o binalara sahip insanların sorumlulukları yok sayılamaz, bende 99 depremi sonrası yanılmıyorsam 1 yıl kadar sonra Yalova'dan geçtim, gayette hasarlı binalar makyajlanmıştı, hatta hatırlıyorum, Yalova'dan çıkana kadar söylendim, ki bilirsiniz çıkışta Bursa istikametine doğru giderken sağda 99 depremini unutturmayacağız yazardı, o yazıyı görüpte daha çok söylenmiştim o hasarlı binaların 2 boya badana, birkaç yamayla tadilatını görünce.

Ders almıyoruz maalesef:KK43: bu arada fikirlerinizi sabırla benle paylaştığınız içinde teşekkür ederim.

X