Melih Gökçek'ten Çanakkale depremi için olay iddia

nameaver

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Mart 2016
11.345
49.013
Melih Gökçek'ten Çanakkale depremi için olay iddia
Çanakkale'de yaşanan deprem fırtınasını değerlendiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten ilginç iddia: "Şu anda Türkiye'ye vurulmak istenen darbe, İstanbul civarında bir depremle Türkiye'yi ekonomik çöküntüye uğratmak."
SONRA OKU

07 Şubat 2017Hürriyet Haber
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Çanakkale'de yaşanan depremlerin hükümete karşı darbe yapmak için ‘dış güçler’ tarafından ‘yapıldığını’ iddia etti. Gökçek, Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere yetkilileri de Ege Denizi’ne ‘önlem’ almaya çağırdı.

‘ARAŞTIRDIM BİR GEMİ VARMIŞ’

Gökçek twitter hesabından şunları yazdı: “Çanakkale’de bugün ciddi bir deprem oldu. Araştırdım. Civarda sismik araştırma yapan bir gemi varmış. Bu geminin ne araştırdığı ve hangi ülkeye ait olduğu acilen çözülmeli. Ben kim ne derse desin olası bir depremin suni olarak yapılacağından endişe taşıyorum. Mutlaka araştırılmalı ve kamuoyuna açıklanmalı. Tesla’yı öğrenirseniz ne demek istediğimiz çok daha iyi anlayacaksınız. Hatırlarsanız, TV’lerde Ağustos’ta deprem olacağını FETO’nun ağzından vermiştim. Amaç o tarihte olacak bir depremle Mehdiliğini ilandı. Olayı ifşa etmemiz o tarihte oyunu bozdu. Şu anda Türkiye’ye vurulmak istenen darbe, İstanbul civarında bir depremle Türkiye’yi ekonomik çöküntüye uğratmak. Bazıları olayı alaya alsa da önemsiyorum. İstanbul, Marmara ve Çanakkale civarında tüm denizaltılar ve büyük teçhizatlı gemiler kontrol altında tutulmalı.”

http://mobil.hurriyet.com.tr/melih-gokcektencanakkale-depremi-icin-olay-iddia-40357894

Olabilir neden olmasın Van depreminin altındaki gerçeği bilmeyenler inanmaz tabi ki ben her şeyi beklerim bu şer ittifaklarından.

Şu görsele bir bakın, kırmızı alan deprem kuşağındaki ülkeleri gösteriyor, Türkiye, İran, Japonya gibi ülkeler deprem kuşağında olan ve sık sık deprem yaşanan yerlerdir.

Ayrıca Japonya'da bizden daha çok deprem oluyor ve bu depremlerin şiddetleri kuvvetlidir, onların burnu bile kanamıyor, farz edelim Başkan haklı, o zaman şunun cevabını istiyorum, ülkemiz deprem ülkesi bu bir gerçek, diyelim ki deprem ülkesi değiliz de haarp teknolojisi kullanılarak deprem yapılıyor, binaları neden depreme dayanıklı yapılmıyor?

Geçen ay İstanbul'da 56 daireli bina deprem olmadan çöktü insanlar öldü, onu da mı haarp yaptı? 2 yıl evvel Ankara'da 4 katlı bina bir gecekondunun üzerine yıkıldı onu da mı haarp yaptı? Yine 2 sene evvel aşırı yağıştan 2 bina arasındaki istinat duvarı çöktü, bu da mı Tesla'nın marifeti?
Bunlar gibi nice durduk yere çöken bina, istinat duvarı haberleri mevcut.

Ayrıca 99 depremini yaşadık, deprem sonrası Yalova'dan geçtim, hasarlı binalara nasıl makyajlama yaptıklarını görmesem Tesla'ya bende kızarım ama gördüm yahu gördüm.
İnşaatın bol olduğu bir bölgedeyim, o inşaatların doğru dürüst denetlenmediğini, temellerin kontrol edilmediğini de gözlerimle görüyorum, Tesla'ya, haarp'a, ona buna sorumluluğu yüklemek kolaydır, gerçek şu ki bu ülke insanlarının can ve mal güvenliği size emanettir, onları korumak, güvenli binalarda oturtmak sizlerin sorumluluğudur.

Deprem öldürmez bina öldürür.
http://htemlak.haberturk.com/bolgeler/haber/1041324-tokinin-yaptigi-cami-5-yilda-harabeye-dondu
http://www.f5haber.com/emlak-dream/toki-insaatinda-istinat-duvari-coktu-13-arac-haberi-4980920/

haarp diye amerika yapımı ne olduğunu araştıranı enseledikleri. amerikada bulunan stadyum büyüklüğünde alana yayılmış bir cihaz var. araştırın lütfen.

haarp diye amerika yapımı ne olduğunu araştıranı enseledikleri. amerikada bulunan stadyum büyüklüğünde alana yayılmış bir cihaz var. araştırın lütfen.

Evet var ama bu Çanakkale'de yaşanan depremi haarp'la yaptıklarını göstermez, velev ki komplo teorisi doğru olsun ve haarp kullanılmış olsun, Japonya'daki depremlerin büyüklüğü 7'nin altında değildir, 2011'de en büyük depremini yaşadı Japonya, 9 şiddetinde yaşanan depremle, depremden ziyade tsunami yüzünden Fukuşima nükleer santrali hasar gördü, 15 bin civarı insan öldü, 1999'da yaşadığımız 7,5 şiddetinde depremde bizim 20 bine yakın insanımız öldü, bizde yüzbinlerce bina ağır hasar gördü veya yıkıldı, 99 depreminin üzerinden neredeyse 20 yıl geçti, bugün aynı şiddette bir deprem olsa yine binalar yıkılır ölenlerimiz en az 50-60 bini bulur, Japonya'ysa 9 şiddetindeki depremin üstünden sadece 5-6 yıl geçmesine rağmen Fukuşima'daki sızıntıların etkilerini dahi silmiş durumda, araştırın nükleer sızıntı yaşanan topraklar dahi kaldırıldı, yerine yeni topraklar kondu, radyasyon seviyesi aşağı çekildi, adamlar arı gibi çalışıyor, peki geçen 20 yıla yakın sürede biz ders aldık mı?
Sanmam, deprem dahi olmadan kendiliğinden yıkılan bina haberleri okuyoruz hala, birde deprem olsa taş taş üstünde kalmayacak demek ki.

Yani teknoloji birilerinin ülkemizde deprem yapıyor iddiaları falan bir yana, biz önlem aldık mı? Deprem olurken ben binama güveniyorum deyip çayımızı yudumlamaya devam mı ederiz yoksa pencereden kapıdan nasıl çıkacağız diye panik mi yaşarız?

Son düzenleme:
o kadar gizli ki herkes biliyor.. evet çok kaliteli genlere sahip, huzur ve barış timsali bir ülkeyiz.. bize düşman olmayacaklar da kime olacaklar sende haklısın..
Çanakkale'deki deprem sonrası bu haberi bekliyordum, bizde büyük bir deprem olacak çünkü, herkes bunu bal gibi biliyor, deprem kuşağında olan bir ülkeyiz ve 99'da yaşanan depremde neler olduğunu da gördük, e İstanbul desen şehrin tarihçesinde depremler mevcut, 1500 'lü yıllardaydı yanılmıyorsam, tam hatırlıyorsanız düzeltme yaparsınız, İstanbul'da çok büyük deprem olmuş, tsunami de olmuş diye hafızamda kaldı, binalar yıkılmış, o zaman da haarp mı vardı?
İstanbul 200-250 yıllık periyotlarda çok büyük depremler yaşıyor, eh sanırım bu periyot şaşmazsa yakın gelecekte İstanbul depremi olacak, binalar yıkılacak, binalar çürüktü demeyiz biz, eleştirmeyi sevmeyiz.

Bu haarp hikayesi de sıktı, Amerika bölgedeki en güçlü müttefikinin ayağını kaydırmak için uğraşıyor yersen. Amerika bütün bu bölgede ılımlı islamcıları destekler,tas Afganistan'ın Sovyet işgalinden başlayarak, komunizm karşıtı propoganda da milliyetcı ve muhafazakar yapıları destekler, ince planları sonucu zaten bölgede İslamcılık almış başını gidiyor, Türkiye de de hükümet oldular, bundan daha iyi Amerika'nın oyunu mu olur. 100 tır domates satıp bir tane mr cihazı alamıyorsun, ülkeye olan olmuş zaten.harrpla deprem yatıracaklarmış, henüz teknoloji o raddeye gelmedi korkmayın :)
Yalnız hayatımda gördüğüm en uyanık yönetim, hiç bir şeyin müessibi onlar değil, hep "dış mihrak", hep ötekiler, hep kötüler, sorumluluk onlarda değilse, düzeltmeye neden talipler anlamış da değilim.

Batı öğ, batı kaka deyip sismik harita için batıdan mühendisler ve gemiler çağırmak çok tatlı (!) bir davranış.. ne yazık ki özgürlükler ülkesi olduğumuz için hak edilen sıfatı yapıştıramıyorum ama anladın sen Mune :) elinde hiçbir şeyi olmadığı halde bu kadar paranoya yapan başka bir ülke var mı bilemiyorum.. hayır yani beklenen büyük depreme karşı 20 senede bir çivi mi çakıldı da bilmiyoruz? kentsel dönüşüm diye müteahhitlerin ellerine bırakılan yığınla bina var, sinekten yağ çıkarabilirlerse ne ala, yoksa ellerini bile sürmüyorlar.. haha emin ol yıkılan binaların altında kalanlara kader, yıkılmayan binalara da "başarı" gözüyle bakacaklar.. az önce çok şahane bir paylaşım gördüm, şuraya yapıştırayım çok hoşuma gitti..

Son düzenleme:
1999 depremini de FETO'ya atfetmis.. Tabi canim, o yapmistir. Kac yildir beklenen olasi bir Istanbul depremini de dis mihraklar yapacak..
Bunlarin hepsinde ayni taktik. En cok da kendi secmenlerinin akli ile alay ediyorlar yazik.. Hele bir tanesi "bir bakara makara salliyorum tamam" deyip kahkahalarla guluyordu. Ne hale geldi guzelim ulke.

Bu dış mihraklar deprem yapmayı bırak üstüne bir de depremden sonra toplanacağımız afet toplanma merkezlerini imara açıp gökdelenler, avm ler dikmiş diyorlar.. Doğru mu acaba?

bilinen haarp Mune amerika dahil derin dış güçlerin elinde ne bilmediğimiz gizli silahlar olabilir.insanları kışkırttıkları alenen bilinen faaliyetleri.bunun harici tüm dünyanın düzenini mevsimleri yerlebir etme tehlikesi nedeni ile küçük bir alanda etki edebilecek planlı azar azar felaket tetikleyici aletler kullandıklarını düşünüyorum.

Haarp'ın varlığını biliyorum uzun zamandır ama Çanakkale depreminin bu teknolojiyle yapılmadığını düşünüyorum, diğer mesajımda da belirttiğim gibi farz edelim haarpla yapılmış olsun, siz binalarınızı, yerleşim planlarınızı olası felaketlere göre düzenlerseniz 9 şiddetinde deprem oluşturulsa tek bir vatandaşın burnu bile kanamaz.
Japonya örneğini bu sebeple verdim, adamların binalarına hiçbirşey olmuyor, 2011'deki 9 şiddetindeki depremde deprem değil, deprem sonrası yaşanan tsunami daha etkili oldu ki onun bile etkilerini sildi adamlar.
Bugün Kandilli Rasathanesi'nin açıklamasına dair bir haber yapılmış, okumanızı isterim:https://www.kadinlarkulubu.com/foru...inden-son-dakika-buyuk-deprem-uyarisi.986756/

Deprem bu ülkenin gerçeğidir maalesef, bizim tarihsel depremlerimiz var, benim bildiklerim büyüklerimin anlattıkları 1939 Erzincan depremi, yer resmen yarılmıştı diye anlatırdı rahmetli dedem, 5 erkek kardeşin tek çiçeği kızkardeşini o depremde kucağında bebeğiyle kaybetmişler, yer yarılınca büyük halamız bebeğiyle içine düşmüş, geriye bir saçları kalmış, bana anlatılan bu.

Daha evvelki yazımda tarihi tam hatırlamamıştım 1500'lü yıllar demiştim, sonra baktım pekte yanlış hatırlamıyormuşum 1509 İstanbul depremini okuyun, depremler ama teknolojiyle ama doğal yollarla olacak, peki biz binalar, deprem bilinci, toplanma merkezleri, arama kurtarma ekiplerimizle hazır mıyız? Mesele bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…