Mcrogynon Doğum Kontrol Hapı Kullanıyorum Hamile Olabilir miyim?

dilegno

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2011
50
7
ben microgynon adında doğum kontrol hapı kullanıyordum yalnız çok fazla mide bulantısı baş ağrısı ve göğüs ağrısı yaptı.yarım bırakıcam bu hapı hamile kalmam dimi

yarım bırakırsan başka birşey kullanmazsan korunmak için;hamile kalırsın cnm. insan bazen 1-2 gün hapı unuttuğu zamn bile hamile kalabiliyor.dikkat derim

bünyeden bünyeye değişir canım ama hamile kalmak öyle kolay değil korkma..4 aydır hüç korunmuyorum ama hamile kalabilmiş değilim..ovulasyon günlerinde dikkatli ilişkiye girersen bişeycik olmaz..

canım bende kullandım hapın yan etkisi oluyor göğüs ağrısı, mide bulantısı, hatta bazen kusma baş ağrısı uyku bende hamile kaldığımı felan sanmıştım ama yan etkilermiş haberin olsun

cnm bence böyle bi tehlikeye atma kendini.bünyeden bünyeye değişiyirosa ve seninki de benmki gbi bir bünyeyse ben hapı bıraktıktan sonraki ay hamile kaldım. yumurtlama gününü bilsen de çok bişey değişmyebilr çünkü adeten 1 hafta sonra yumurtlama zamanı oluyor.yumurtlamadan sonra hiç ilişkiye girmyecek misin yani korunmak için.ayrıca özellikle kız bebkleri yumurtlamya kadar olan sürede girilen ilişkilerde oluyr.çünkü kız bebk kromozomu taşıyan sperm uzun süre haytta kalır.yani sen yumurtlamaya kadar birlikte olup da canlı kalan bir sperm yumurtanı dölleyebilr. şunu da eklmek isterim ki cenaze dolyısıyle 2-3 gün hapı unutmuş ve hamile kalmış olan bir yakınım var. sonuç olarak microgynonu bıraktıysan başka bir yöntem kullnmadığın sürece her zamn hamile kalma riskin vardır.o bir hormon hapı. yinede sen bilirsin ben bir sağlıkçı olarak bu kadar bilgilendirebilirim

ben microgynon adında doğum kontrol hapı kullanıyordum yalnız çok fazla mide bulantısı baş ağrısı ve göğüs ağrısı yaptı.yarım bırakıcam bu hapı hamile kalmam dimi

doğum kontrol hapı kullanırken kutuyu bitirmeden bıraktığında o ay hormon dengesizliği yüzünden adet tarihleri şaşıyor. kutu bittikten sonra bırakmayı öneriyor doktorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…