Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tabi doktora gitcem o takip edip igne verecek ben korkarım öyle rastgele ilaç kullanmaktan
Aynen hormon ılacı ya doktor kontrolunde kullan bakalım nolucak bu ay zaten dr dedı bana bende pko var yani 3 aylık tedavıyı bı gorelım nasl sonuc vercek ona gore devm edıcez 6 aya kadr kullanılabılıyomus klomen

Bana bu ay klomen verdi 3 gun sonra gel dedi. Ben 2 gun sonra gittm yani reglimin 11. Gunu. Yumurtalarin gelismis catlarlar dedi ve uliski gunu onerdi baska da gel demedi
Banada aynısını yapıyo da merak ettım sistem oyle mı dıye 16 hazıranda test yap dedı eger negatıf olursa ve adet olmazsan tarlusal ıc adetın 3.gunu gel dedı

Anladım canım üzüldüm.. inşallah öteki ay olur 4-5 gündür süren mide bulantım var ve 1 hafta önce de memede hassasiyet , zonklama, meme ucunda da karıncalanma hissettim...memede zonklama , emzirirken meme sütle dolmaya başladığında olurdu, en son kızımı emzirdiğim dönemde yaşadım bunu, arkasından da mide bulantılarım başladı birkaç gün sonra, o zaman iyice şüphelendim acaba mı diye..sürekli uyuma isteğim de var..o şekilde canım, inşallah kan değerim de iyi çıkar, 7 haziranda vereceğim kan tahlilini, öyle planladım. Eşime de yaptığım testlerden hiç bahsetmedim, bat 3 haziran, o günkü testte belirginlik net gözükürse söyleyeceğim

Vallahi yazarsan güzel olur alırım eczaneden
Bunu veren doktor , tüp bebekte vs de çok başarılı ve verdiği takviyeler vs ile çok güzel rahat bir hamilelik geçirmiştim, kızımın doğum doktoru...Dene bence kuzum, biraz pahalı 80 tl civarıydı ama değer tabii güzel haberlerini bekliyorum...

Eklentiler

• 75A879C4-3C06-4630-B2BD-87A4D660C4F9.jpeg
    167,2 KB · Görüntüleme: 64
Aynen hormon ılacı ya doktor kontrolunde kullan bakalım nolucak bu ay zaten dr dedı bana bende pko var yani 3 aylık tedavıyı bı gorelım nasl sonuc vercek ona gore devm edıcez 6 aya kadr kullanılabılıyomus klomen
Ben 35 yaşındayım 10 aydır deniyorum tık yok eğer biraz daha olmazsa tüp Bebek düşünüyorum

6 hazirana daha çok var yalnız, hemen ümitsizliğe kapılma ...benim 29’unda yaptığım test negatifti, sonraki günde silik çizgiyi gördüm..

Ben 35 yaşındayım 10 aydır deniyorum tık yok eğer biraz daha olmazsa tüp Bebek düşünüyorum
Millet 35 ‘ten sonra doğuruyor zaten, tıp da çok gelişti, yaşın geç bir yaş değil, 1 sene doluncaya kadar dene , sonra da tüp bebeği düşün derim...stres de etkiliyor bence gebe kalmayı..

Çok sağol canım bu yumurta kalitesini mi artıyor ? Yani hangi amacla verdi doktor?

6 hazirana daha çok var yalnız, hemen ümitsizliğe kapılma ...benim 29’unda yaptığım test negatifti, sonraki günde silik çizgiyi gördüm..
Yaaa gerçekten mi bende şimdiden umudu kestim benimde kızım da belitim Adete 5 kala kahverengi lekelenme olmuştu onu bekliyorum ama tık yok dediğin gibi ne güzeli beklemek biraz daha çok sağol

YYa
Millet 35 ‘ten sonra doğuruyor zaten, tıp da çok gelişti, yaşın geç bir yaş değil, 1 sene doluncaya kadar dene , sonra da tüp bebeği düşün derim...stres de etkiliyor bence gebe kalmayı..
Yaa ben 2 yıl korundum kızımı emziriyordum keşke korunmasaymisim zaten olmayacakmış benim kızımda hemen olmadı 1 sene içinde oldu ben zor gebe kalan biriyim.. hiç bir sağlık sorunu yok bizde ama olmuyor belki dediğin gibi stres etkiliyor

Selam kizlar bende 2. dusunuyorim bu ay 7. Ayimiz bat 6 hazira hic belirtim yok oglumda adete 1 hafta kala kasik agrim olmustu bide icimden bi ses hamile oldgumu soluyodu. Ama yinede umudum var 2 gebelik farkli olur belirtisi belki die

Tabii ki . Bide dün minnak kurabiyelere sordum 28nde değerlendirmen gerekiyodu dedi
Bunlar benim geçen ayki testleri reglinin 14 günü pik oldu bugün 12. Günüm bende minnakkurebiye ye bugunki testimi attım testlere devam et henüz yumurtlama değil ama sen genede değerlendir dedi eşimi ikna edebilirsem 5 gün üst üste değerlendircem bugun başlarım hayırlısıyla

Eklentiler

• 177186.jpg
    25,4 KB · Görüntüleme: 28
5 gun ust uste sperm kalitesini dusurmez mi. Brnim doktor 2 gun deneyip bir gun ara verin demisti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…