Mutfak Püf Noktaları Maydonozlar nce nce doruyamyorum ltfen yardm kzlar

Pelin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
187
0
arkadaslar maydonozları ınce ufak ukak doğruyamıyorum sebebı ne anlamadım elıme cok cokta almıyorum tahtada kesıyorum böle ınce ınce olmuyor bır sıgara böreği sarıdıcam mesala ıcınde bellı oluyor kocaman ınce ınce ıstıyorum varmı puf noktasını bılen lutfen yazsın sewgılera.s.

canım bıcağın keskin oldumu ince doğrayabiirsin.yavaş doğra.yada robottan geçir.

İki tarafında tutma kısmı olan bıçaklardan edinin. Şekli geniş U'ya benziyor.

bıçak keskin olmasına dikkat ediyorum.

en ucundan kesmeye çalışıyorum

doğradıktan sonra da bıçağı sapından değil de metal kısmından iki elimin baş ve işaret parmaklarıyla tutuyorum sağ sol sanki gondol gibi birkaç kere geçiyorum üstünden daha da inceliyor; tv de görmüştüm. doğrama tahtasının üstünde tabi. soğanı da öyle yapıyorum.

Merhaba arkadaslar, eger maydonuzu cok kücük kesmek istiyorsaniz.Kücük robotunuzda yoksa...Pratik olarak.Bir su bardagina saplari kesilmis biraz maydonuzu koyun sonra makasla didikleyerek icinde kesin devamli karistira karistira makasla istediginiz kücüklükte olana kadar kesersiniz.Ben cok kücük istedigim zaman mesela corba ve börek ici gibi böyle yapiyorum.

bende önce tahtada doğruyorum sonra doğradıklarımı tekrar elimle sıkıştırıp bir kez daha kıyıyorum.küçücük oluor

yıkanmış maydonozları su bardagının içine koyup makasla kesebilirsiniz bence en pratik ve temiz yol bu:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…