Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

aynı dertten bendede var 4 yıldır geçmiyo ne geçmez şey anlamadım gitmediğim dr kalmadı artık bıktım bende.ilaç adını verirseniz en azında doktorumuza danışırız belki bizede iyi gelir darısı geçmeyenleirn başına :)

kızlar ben de bu derdi 1 senedir çekiyorum,ne ilaçlar,antibiyotikler ,fitiller kullandım bana mısn demedi..geçiyor,10 gün sonra tekrar başlıyor...sebebi ne acaba bunun?
bir de soğan suyunun bu hastalığa birebir olduğunu duydum.siz ne dersinz?

kızlar bende akıntı oluyor cok fazla diyemem ama oluyor ayrıca yanma var hafıf ve beyaz kucuk bır nokta var xcok korktum gorunce mantar mıdır sızce bu

seinfeld ben aldım gynoflor ve numismed kullanıyorum geçerse çok dua edicem sana:) bu arada ben bu illetten kurtulabilirsem nasıl kurtulduğumu buraya mutlaka yazıcam diğer arkadaşlar da nolur yazsın, çok önemli bi problem...

Kızlar birkaç gün önce kaşıntı ve peynir kesiği gibi akıntı geldi hayatımda ilk defa. ben de doktordan randevu aldım ama bu cuma gidicem daha.Fakat kaşıntı tamamen kesildi, akıntı da kesik kesik değil ama var halen, kokusuz ve beyaz.Bu mantar mı değil mi kafam karıştı

bianka slm
belirtilere göre mantar olma ihtimali yüksek. dün aynı belirtiler bende de vardı. ben 1 lt suya 8-10 adet defne yaprağı atıp biraz kaynattım. günde 2-3 kez de bölgeyi o suyla yıkadım. şükür şimdi rahatım hafifledi hatta kalmadı gibi bişey şikayetim.kaşıntıya falan bi anda alıyor defne suyu arkadaşlar deneyin ben çok rahatladım...çünkü defne yaprağının antiseptik özelliği varmış...

teşekkür ederim munire, ben de kafama göre ilaç almak istemedim başıma ilk defa geliyor çünkü tam da bebek sahibi olmak isterken, işe bak.eyvahedigeldismile

Vajinal mantar kabusunuz olmasın!

Vajinal mantar sorunu kadınların sıkça karşılaştıkları sorunların başında geliyor. ışte kolayca uygulanabilecek doğal çözümler…

Vajinal mantar enfeksiyonuna neden olan “candida 3ns” mantarları aslında her kadının vajinasında doğal olarak varajina florası sağlıklı olduğu sürece de herhangi bir probleme yol açmıyorlar. Ancak zayıflayan bağışıklık sistemi, antibiyotik kullanımı veya doğum kontrol hapları kullanımı gibi nedenler vajina florasını bozabiliyor, bunun sonucunda da 3 hücreleri aktif hale gelip çoğalmaya başlıyor. ılaç /isiyle yakınmalar büyük bir oranda gideriliyor. Ayrıca latif yöntemler de tedaviye yardımcı olabiliyor.

Aromaterapi: Enfeksiyonun ilk dönemlerinde, aroma arıyla yapacağınız oturma banyosu yakınmalarınızın hafiflemesini sağlayabiliyor: 1 yemek kaşığı ölüdeniz tuzu ile e lavanta karışımından oluşan 5 damla yağı kaynar suya edin. ısterseniz suyun içine, kabuğunu soyduğunuz 1 diş sarımsak da atabilirsiniz. Ardından suyun üzerine doğru çömelerek buharın vajinal bölgenize ulaşmasını sağlayın.

Şifalı bitkiler: Büyük bir pamuk parçasını, hazırlamış olduğunuz papatya çayına daldırın. Ardından vajinal bölgenizi bu pamukla, sabah ve akşam olmak üzere, günde 2kez önden arkaya doğru yavaşça silin. Aynı işlemi isterseniz defne yaprağıyla da yapabilirsiniz: Bir miktar defne yaprağını dalları ve yemişleriyle birlikte 1 litre suda kaynattıktan sonra süzün. Vajinal bölgenizi bu suyla günde 2 kez yıkayın.
Demirhindi çayı da vajinal mantara karşı etkili olabiliyor: Bir fincan kaynar suyun içine 1 çay kaşığı demirhindi katıp çayın demlenmesi için kısa bir süre bekleyin. Çayı süzdükten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez için.

teşekkür ederim prensesim hihoyyyt
buralarda defne yaprağı nerden bulurum bilmiyorum ama papatya çayı içiyorum sık sık, bari bir işe yarasın içtiğim çay.
cuma doktor ne diyecek ama bakalım önce.
opuyorumnanaktan

canim benimm defne yapragi orda vardir snairim yabanci yemek kanallarinda sanki baliklara koyuyolardi tabi yanlis gormediysem gulum bi arastiryinede tatlim

kızlar inanmazsınız belki ben bu baş belasından kurtulursam 100 tl adak adamıştım o kadar bıkmıştım ve kötü hikayeleri okudukça dünyam kararıyordu. Rabbime şükür tekrar yazıyorum GYNOFLOR mantar ilacı değil o bölgeyi eski florasına kavuşturan içinde yararlı bakteriler barındıran bir ilaç.NUMIS MED de aynen.kısacası onları havasız bırakıp öldürmek gibi bişiii.Allah herkese acil şifalar versin.çok zor biliyorum.

xxmilagros cnm devam et inş düzeleceksin.ınsan hastayken hiç iyileşmeyecek sanıyor, iyiyken de hiç hastalanmayacak sanıyor.ben bu paraziti yenicem de ve sabırla devam et.

Canım devam ediyorum gynoflor kullandım bitti numis mede devam ediyorum . keşke geçse de tamamen kurtulsam .Benim de adağım var. Cidden iyileşemiyecekmişim gibi gelio Allahtan senin gibi kurtulabilenler yazıo da biraz moralim düzelio. Çok teşekkür ederim saol.Buraya yazarım gelişmeleri...

ben de kurtulamayacağım hissine kapılmıştım ama sizi okuyunca rahatlıyorum
Gynoflor ve numis mede devam ediyorum bir de tek kullanımlık bi fitil ile iki kutu funit verdi doktor eşimle ikimize anda kullandık bunları.Travacort da krem verdi.3 ay her adet bitiminde tekrarlayacakmışım bu tedaviyi.

seinfeld senin gynoflor bittikten sonra hemen akıntın geçmiş miydi? Benim ilaç bitti sabah akşam bir tablet kullandım ama akıntım hala devam ediyor. Normal mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…