Mantar enfeksiyonu ACİL BAKIN

Goookceeeee

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2023
66
32
24
Sanırım mantar oldum kaşıntı koku ve beyaz/krem peynirimsi akıntım var. 4 ay önce doğum yaptım bebeğimle ilgilenmekten hastaneye gidemedim yaklaşık 2 haftadır enfeksiyonun vardı zaten. bugün kesik akıntıda çok hafif yeşil noktalar gördüm ama 1 kere gördüm bidaha olmadı geri kalanlar hep dediğim gibiydi. Bende jinekolağa randevu aldım ama doğumum normal oldu ve çok sıkıntılıydı bu yüzden vajinal muayeneden çok korkuyorum panik atağım tutuyor. İnternette vajinal muayne olacağı yazıyordu daha önce mantar enfeksiyonu olanlar teşhisiniz nasıl konuldu? Kartal lütfü Kırdara gidicem yarın

Maalesef vajinal muayene ile konuyor teşhisi. Eğer hiçbir şekilde yaptıramam diyorsanız da söylediğiniz akıntıların fotoğrafını çekin, doktora gidince gösterirsiniz. Ona göre de muhtemelen fitil verir zaten. Ama fitilde kullanamayacak kadar hassas durumdaysanız ilaç isteyin mutlaka emzirmeye etkisi yoksa tabi. Allah şifa versin

Sürüntü örneği alınıyor ve acımıyor, yine de korkuyorsanız doktorunuza söyleyin. İhmal etmeyin.

Ya hayır vajinal muayneye gerek yok mantarın en belirgin özelliği kaşıntı yapmasıdır, fazla temiz insanlarda olur üstelik, ayrıca yakın zamanda antibiyotik kullandıysanız o da mantar yapar trovogen alıp kullanın doktora gidince de izah edin hap ve fitil verir zaten geçmiş olsun

Sürüntü örneği alınıyor ve acımıyor, yine de korkuyorsanız doktorunuza söyleyin. İhmal etmeyin.
Canım zaten acısında değilim o hal beni mahvediyor. Doğum yapacağım zaman 4 gün boyunca o muayne sandalyesinden kalkmadım diyebilirim o yüzden kötü etkilendim. Muayne gününü yanlış almışım hastanenin içindeki aile hekimliğine gittim antibiyotik ve toz bi ilaç verdi idrarda kan çıktığını söyledi ama regl olmuştum o gün sanırım o yüzdenmiş. 2 hafta sonra tekrar gelmemi söyledi.

Çok teşekkür ederim randevu gününü yanlış almılım o yüzden jinekolağa giremedim. Hastanenin içindeki aile hekimine gittim o da antibiyotik ve toz ilaç verdi. Şimdilik onu kullanıyorum. Kadın olmak gerçekten çok zor resmen doğumdan sonra travma kaldı o muayne sandalyesi bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…