mamanın tadı

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
dün bebişime ilk defa mama vermek zorunda kaldım , milupa conformil , yanlız mamanın tadı bana çok acı geldi acaba bu normal mi? anne sütünü bırakmasın diye mamaların tatsız olduğunu biliyorum ama bu tatsızlıktan öte acımsıydı , ben hiç beğenmedim zaten oğluş da beğenmedi :dilcikar: 120 cc içirdim zorla , yarım saat sonra hepsini kustu ilk defa böyle kustu yavrum ki çok kusan bir bebektir :çok üzgünüm: kendi bile korktu kusmasından :tomato:
acaba bizim mamada mı sorun var , bilgisi olan var mıdır?

canım bebeğin kac haftalık benim bebiş 3.5 haftalık bende bebişime bi kaç gün önce mama vermek zorunda kaldım milupa aptamil verdim bizimki diliğle dışarı attı yüzünü buruşturdu yemedi alışır dedim üsteledim kıyameti kopardı mamanın tadına baktım fena değildi işte acaba anne sütüne alıştıda tadınımı yadırgadı anlamadım rezene çayını içiyor ama onun tadı güzel

cnm bnde aptamil kullanıyorum ama tadında acılık yok kızımda içiyo comformilde kullandım onun tadıda aptamil gibi acımsı degildi acaba seninki hava almış bayatlamış olmasın

canım paketi yeni açtım , son kullanma tarihini de kontrol ettim annamadım ben bu işi :1shok:

canım bebeğin kac haftalık benim bebiş 3.5 haftalık bende bebişime bi kaç gün önce mama vermek zorunda kaldım milupa aptamil verdim bizimki diliğle dışarı attı yüzünü buruşturdu yemedi alışır dedim üsteledim kıyameti kopardı mamanın tadına baktım fena değildi işte acaba anne sütüne alıştıda tadınımı yadırgadı anlamadım rezene çayını içiyor ama onun tadı güzel

oğluşum 3 aylık rezeneyi severek içiyo ama daha önce hiç mama yememişti ondan mı kustu hepsini acaba :çok üzgünüm:

canım ben bebelac kullanmıştım bir paket.
Sonra milupa aptamil alayım o daha iyi gibi geldi bana.
Aldım faket kızım çok fazla kustu bende geri bebelaca döndüm.
bebeğine ağır gelmiş olabilir bu birincisi.
ikincisi de mamanın tadı hafif tatlımsı oluyo genelde o neden acıydı acabaa? Belki bozuktur.
ben bebelaca da aptamile de anne sütünede baktım.
Hatta aptamil en tatlı olanıydı.

Bende aptamil conformil kullanıyorum
kolay sindirim maması
tadının güzel olmadığını biliyorum fakat acımsı değil
sana öyle gelmiştir
mısır nişastası gibi kokuyor
baya kötü tadı

canım bende geçen gün ilk defa aptamil vereyim dedim sütüm azdı o gün ve tadı banada gayet kötü geldi hatta bozuk mu bu ya diye düşündüm ama sonra tekrar tekrar baktım ve bozuk değil sadece tadı kötü

bende kızıma bebelac veriyorum severek içiyor zaten aptamille aynı firmanın malıymış sadece fiyat farkı var buda insanları kandırmaca olsa gerek.

ben cevremde görüyorum yani bazı bebekler mama alınca kusuyo bilmiyorum sonradan alışırmı bence her bebeğin bünyesi farklı birine iyi gelen öbür bebeğe gelmeye biliyor.
Ah kızlar şu 6 - 7 ayı bi atlatsak bebişler herşey yiyip içmeye başlasa bu kadar çaresiz kalmayız heralde çünkü o zaman şeçeneyimiz çok olacakcokacimcoook

bende aptamil conformil kullanıyorumm
oğluşum öğle bi emiyoki
tabiki kusmaları var ama kilo alışları iyiyse
kusmaların sorun olmayacağını dr söylemişti
tatları iğrenç ama darkinlife nin dediği gibi mamaların içerisinde en tatlısı aptamilmiş

ben oğluma humana AR veriyorum. doktorun vermiş olduğu tıbbı amaçlı özel bir mama
bundan önce aptamil kullanıyordum. çeşitini bilmiyorum ama bir kutusu acayip acı gelmişti bana

niye acı acaba?ben ilk milupa kullanmıştım kızımda.sevmişti.hatta içip tekrar istiyordu.doktorumuz şekerli olduğu için anne sütünü bırakma ihtimalinden dolayı bebelac kullanmamızı önerdi.şu an bebelac içiyor.milupa kadar tatlı değil.o yüzden biraz nazlı içiyor.senin aldığın bozuk olabilir.kullanma derim ben.

bende kızıma bebelac veriyorum severek içiyor zaten aptamille aynı firmanın malıymış sadece fiyat farkı var buda insanları kandırmaca olsa gerek.

Canım genelde firmaların bu tarz iki çeşit ürünleri oluyor.pazarda daha fazla yer ve daha fazla müşteriye hitap etmek için sanırım.

anladığım kadarıyla milupanın tadı güzel ama conformilin tadı kötü , buda benim yanılmadığımı gösteriyo ama biraz abarttım sanırım ama bana acı gelmişti :KK43:
benim sütümün tadı bana çok güzel geliyo nedense , gerçi oğluş da çok beğeniyo baya tatlı ondan belki de mama acı gelmiştir.. off 6 aylık olsa da ek gıdalara başlasam , meyve püreleri hazırlasam oğluma , yoğurt yapsam :)))

comformil genelde gaz problemi olan bebeklerde daha cok kullanılıyor aptamıle gore bıraz daha tatsız.

bizde ilk baş aptamil kullandık ama her yedirmemde kusuyordu doktora sorduk mamayı sevmemis,midesi kaldırmıyordur dedi,herobabyi önerdi ve hala onu kullanıyoruz,öneririm

X