Mama vermelimiyiz?

zehranur_35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
9
0
Sevgili arkadaşlar ,benim bebişim 29 aralıkta dünyayaya geldi.1 hafta öncesine kadar emmeyle ilgili pek sorun yaşamadık.Fakat 1 haftadır gece belli saatte ağlamaya başlıyor,mama verene kadarda susmuyor.Mama verince uyuyor.Ama sonraki zamanlarda tekrar emiyor.Bu kadar mama vermenin zararı olurmu?Memeyi bırakır mı?Siz böyle durumlar yaşıyormusunuz?Bu konuda benimle konuşursanız sevinirim.

ayyy yavrucum beniiim ilk kez benimle aynı gün doğmuş birini duydum sevindim sankilimmm

daha çok küçük ama emmiyorsa doktoruna danışarak verebilirsin bence. bebişi aç bırakamayacağına göre

inşallah hep beraber sağlıklı mutlu ve huzurlu olursunuz

sadece geceleri veriyosan emmeyi bırakmaz canım ..hem karnı doyuyoki bebişin uykuya dalıyo.. ben diğer çocuklarıma vermedim ama bu bebeğime sadce akşamları vermeyi düşünüyorum.. sağlıkla büyüt bebeğini canım

zehranur'cum neden mama veriyorsun erken mi doğdu bebişin?benim bebeğim5aralıkta doğdu.sadece emiyor.extra hiç bişey vermiyorum.bildiğm kadarıyla alışmaz. gündüzleri mama vermediğin sürece...ama mamanın farkına varırsa emmeyi bırakabilirde.
sen yinede bi doktoruna danış derim

teşekkür ederim arkadaşlar yorumlar için.mintacım bebişim erken doğmadı ama çok iştahlı sanırım benim sütümde tam olarak doyurmuyor ondan mamaya ihtiyaç duyuyor.

Selam canım bende 9 ocakta doğum yaptım ve aynı durum bende de söz konusu delircek gibi oluyorum çok üzülüyorum yetmiyor tek anne sütüyle doymuyor ve bende mama veriyorum bir haftadır mamayı yiyince oğlum bir güzel uyku çekiyor ve ağlamıyor çünkü karnı doyuyor bence mama ver açlıktan ağlamasın yavrucak kıyamam.

benimde gündüz sütüm iyi ama geceleri azalıyo onun için bende geceleri mama vermeye başladım mamayı yeyince deliksiz uyku uyumaya başladı kızım onun için bende sadece geceleri mama veriyorum artıkk.

selam canım ben de 6 şubatta doğum yaptım, sütüm yeterli olmadığı için ve bebişim tutmayı tam beceremediği için ilk günler çığlık çığlığa ağlıyordu. doktor memeden sonra günde dört kez kaşıkla mama verebileceğimizi söyledi. karnı doyunca uslu bir bebek oldu bizim ufaklık, şimdilerde sütüm yeterli olmaya başladı sanırım gündüz mama vermeye gerek kalmadan uyuyor ama geceleri hala iki kez mama veriyorum. bunda benim de uykusuzluğumun etkisi oluyor galiba bir saat emmesini bekleyemiyorum mama yiyip uyuyo bu da benim işime geliyo, ne kötüyüm dimi. ama sütümün miktarı daha da artınca geceleri de mamayı kesicem. bebişleri ve sizleri öpüyorum...

bende sütüm yetmedigi için mama vermeye başladım.şuan bebegim iki aylık oldu ve artık emmiyor sadece mama yiyor.o yüzden çok pişmanıminşallah bebegin emmeyi bırakmaz canım

vermeyin ya şu mamayı böyle böyle emmeyi bırakıyo bebekler gece gündüz farketmez zaten bebeklerin gece gündüz ayrımı yoktur gecede emzirin susmuyorsa sadece doymadığından değildir başka bi derdi vardır belki bebişin
bence günde bir kez bile verilmemeli onun yerine emsin daha iyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…