Makyaj Ürünleri Makyaja yeni basladım kızlar yardım?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

semiha91

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2012
474
1
25 yasındayım daha önce hiç agır makyajlar yapmadım nasıl yapmalıyım kaliteli ürünler hangi markalardan alabilirim nasıl uygulayabilirim tecrübeli bayanlar lütfen yardım :=)

ilk önce kalıtelı ürünler al. bır avm ye gittiğinde zaten makyaj fırmalarını görürsün maxfactor öneririm yada bulabılırsen mac ürünleri ayrıca agır makyaj bıraz zor iş tam oldu derken yüzünü mahvedebilirsın internette bununlaa ilğili tonlarca video var. mesela youtube gir 'londra da bır türk kızı '
yaz cok güzel makyaj eğitimi verıyor.

öncelikle cildini iyi tanıyıp ona göre ürünler almalısın makyaj sıralaması genelde şöyledir: cilt temizleme,nemlendirme,kapatıcı,fondöten,pudra,kontür uygulaması,allık,göz makyajı vs. cildini temizlmek ve nemlendirmek için cilt tipine uygun (yağlı kuru karma vs) ürünler seçmelisin.cildin sorunluysa yüksek kapatıcılı fondöten pudra tercih etmelisin.cildinde çok pürüz yoksa kaliteli güzel bi fondöten işini görür.:)

Konu içeriği nedeniyle "Makyaj Ürünleri İçin Öneriler" başlığına taşındı.

ağır ürünler değilde daha hafif yapılı olanlardan başlayabilirsin, watsons yada gratis bunun için iyibi rehber olacaktır, fondoten olarak bb kremlerden başlayabilirsin, hafif yapılı dudak tonundaki rujlar, ten rengine yakın allıklar.... ve mutlaka bunları alırken birde makyaj çıkarıcı losyon almalısın, yoksa hoşgelsin bakınlı dünya merhaba gözenekler sivilceler diyebilirsin:) kozmetikle tanışırken yan ürünleriylede haşırneşir olmaya hazır olmalısın, makyaj öncesi krem ve sonrası temizlik önemli....

bilgentolis var youtube'da.
Onun dışında daha birçok kişi var türkçe makyaj videoları. Oralardan yararlanabilirsin.
Makyaj markalarına gelince Clinique, Sephora, Loreal, Max Faxtor, Estee Laudergibi markalar olabilir. Yada avm içinde watsons bulursan gir. Orada standlar oluyor. Bakarsın alırsın.

max factor alacağına aynı fiyatlara mac ürünleri alabilirsin.Mac de kötü ürün neredeyse yoktur.Çok uzun süre kullanabileceğin için uzun vadede ekonomikler de.Online alışveriş olanağı var.başlangıçta kesinlikle edinmen gerekenler

1-Cildin problemliyse bir fondoten,eğer problemli değilse hiç gerek yok.Ben kullanmıyorum

2-göz makyajın için eğer farlar kalıcı olsun,dağılmasın,tozumasın istiyorsan bir far bazı şart.Cildin yağlıysa daha çok dağılacaktır far.Bunun için bir mac paint pot edinmelisin.Fiyatı sanıyorum 54 liraydı

3-concealer yani göz altı kapatıcısı.Cildine göz altlarının durumuna bağlı olarak bir tane seçebilirsin.Ben mac studio finish concealer kullanıyorum.Çok memnunum:)

4-Bir kaç tane gözlerine zevkine uygun far edinmelisin.Kaliteli far önemli ama ben şahsen çok pahalı farlar almaya kıyamıyorum.Body shopun farları çok güzel,çok pigmentli ve kalıcı ayrıca gratislerde satılan the balm markasının farları da güzel fiyatlarına göre

5-bir eyelinera ihtiyacın olacak.Ben mac fluidline kullanıyorum.Biraz pahalı gelebilir ama hergün kullanıyorum ve bir yıldan fazla süredir bitiremedim.Aslında çok hesaplı
Böyle bir eye liner tercih edeceksen bir de fırçaya ihtiyacın olacak ama eyeliner fırçası başlangçta pek önemli değil.Bence ucuza kaçabilirsin:)

6-veee rimel.Rimele çok para vermeye hiç gerek yok.Maybelline bakabilirsin güzel rimelleri var.

7-Ruj çok geniş bir konu.Kalıcı olsun bütün gün çıkmasın istersen eeeeeeen kalıcı ruj kesinlikle max factorün.Onun haricinde gider dener tenine yakışanı,hoşuna gideni alırsın

9-Allık konusunda da nars orgasm bu konuda bir numara ama pahalı bir allık şart mı dersen bence değil.Yüzlerce allık markası,türü var.Tamamen sana kalmış

8-Gölgeli göz makyajı yapmak istersen bir göz makyajı fırçasına ihtiyaç duyacaksın.Göz için blending fırçası alman lazım.Mac de 217 çok işlevli ve kullanışlı.Sanırım inglotun da benzer fırçaları varmış

Ekipmanları topladıktan sonra geldik makyaja:)
Bunu öğrenmenin en iyi yolu bence video izlemek.Michella phan'ı izleyebilirsin mesela...

Bence temelde ihtiyacın olan şeyler bunlar.Daha ayrıntılı bir makyaj yapmak istersen,kontür yapmak istersen(yüzü şekillendirmek,elmacık kemiklerini belirginleştirmek vs için) daha başka malzemelere ihtiyaç duyarsın ama şimdilik gerek yok
İnşallah yardımcı olabilmişimdir:)
...

ben tüm ürünlerimi genellikle alix avien kullanıyorum . bitkisel ürünler ve şuana kadar da çok memnunum. sürekli ürün değiştirme taraftarı değilim. cildinizde eğer alerji gibi birşey yapmıyorsa aynı ürünlerle devam edebilrisiniz. dikkat edilmesi gereken kesinlikle makyaj altı bazın uygulanması. hem cilt nefes alıp nemlenmiş olur hemde makyaj daha kalıcı oluyor. bunun için önereceğim marka ınnova (AQUA MOIST) ben her gün göz makyajı yaptığımdan mutlaka sürer öle makyajımı yaparım.zaten gerekli açıklamaları drhappycim yapmış. faydalı bilgiler eline sağlık canımm

arkadaşlar marka önerisinde bulunmuş zaten.
cildine ve bütçene en uygun olanı seçmelisin,
ucuzuna kaçmamak lazım çünkü çok uzun süre kullanılıyor,
verdiğin paraya değiyor yani.
bence önemli olan cildine ve saç rengine en çok yakışan renkleri
kullanmak,ayrıca kendine yakışan bir makyaj tarzı belirlemelisin.
mesela pürüzsüz bir cilt-kırmızı ruj-eyeliner senin tarzın olsun.
yada buğulu gözler-açık tonlarda dolgun gösteren rujlar.

25 yasındayım daha önce hiç agır makyajlar yapmadım nasıl yapmalıyım kaliteli ürünler hangi markalardan alabilirim nasıl uygulayabilirim tecrübeli bayanlar lütfen yardım :=)

öncelikle cilt tonuna uygun renkler seçmelisin.mesela fondoteni, pudranı mutlaka gün ışığında deneyerek cildine en uygun tonu bulduktan sonra satın almalısın.(Gün ışığı diyorum zaten en güzel yapılan makyaj gün ışığında yapılandır)
kaliteli bi marka dersen ben beyu derim.özellikle fondoteni mükemmel.pudranı daha düşük bir marka alabilirsin mesela golden rose gibi.
göz altlarına kapatıcı uygulamalısın.ayrıca göz kalemin, eyeliner ın,farın,rujun,dudak kalemin ve rimelin mutlaka olmalı. daha detaylı sormak istediğin bişey varsa yazabilirsin bana.

makyaj yapamaya baslamadan once makyaj bazi uygula diyen olmamis nemlendiriciden sonra cildin kremi aldiktan sonra bazi uygula daha 1-2 dk sonrada fontodeni uygula... onun disinda goz makyajina en once basla ki toz fark ucusup yuzune bulusip fondoteni renklendirmesin en sik yapilan hata makyaja fontodenle baslamak.. makyajda yeni olduguna gore bu ayrintiyida bilmiyor olabilirsin

canım bu konuyu yeni gördüm ama kaliteli ürün herkese göre değişebilir öncelikle sen kendi cilt tipini ve tarzını belirlemelisin ki o yönde karar veresin. nasıl bir cildin var mesela... eğer yağlıysa su bazlı ürünler kullanman çok önemli böylelikle cildinin hava almasını sağlar ve fazla yağ üretmesini önlemiş olursun benim gibi yani...

ben en çok maybellıne , loreal , garnıer , max factor , rımmel markalarını kullanıyorum. önemli olan fiyat değil sana uygun olması bence

Fondoten yerine BB kremlerden kullan çok daha doğal duruyorlar. Garnier ınkini öneririm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…