Makyaj Ürünleri Makyaja başlıyorum da yardım istiyorum

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

mlskdr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
7
3
30
Kızlar makyaja baslamak istiyorum. Bloglarda biraz gezindim de hosuma giden ürünlerin listesini yaptım. Bunlardan kullandıgınız ve memnun kaldıgınız var mı? Ya da bunların yerine önerebileceginiz varsa. Bu arada yasadıgım yerde sadece watsons ve gratis var orda bulabilecegim markalar olursa sevinirim. Cilt tipim yağlı ona göre secmeye calıştım ürünleri ama. Çok uzun oldu ama umarım okursunuz.
Flormar invisible pores instant makyaj bazı
Note matlaştırıcı fondöten
The balm Sexy mama pudra
Wet'n wild comfort zone far paleti
Maybelline master drama göz kalemi
Ruj olarak da tavsiyeleriniz bekliyorum. Hepinize simdiden teşekkürler. :)

comfort zone kullanıyorum ben canım, ama o paleti alacaksan far bazı da almanı tavsiye ederim aksi halde topaklanma yapıyor ve açık renkleri fazla rengini vermiyor

comfort zone kullanıyorum ben canım, ama o paleti alacaksan far bazı da almanı tavsiye ederim aksi halde topaklanma yapıyor ve açık renkleri fazla rengini vermiyor
Far bazı olarak ne kullanıyorsun peki?
Ya da bazsız kullanabilecegim palet var mı?

Far bazı olarak ne kullanıyorsun peki?
Ya da bazsız kullanabilecegim palet var mı?

bende sadece comfort zone var, baz olarak da essence nin ten rengi bazı var onu kullanıyorum :) gerçi onun yerine kapatıcı sürenler de varmış ama benim gözkapaklarım yağlı o yüzden işe yaramıyo :)

bende sadece comfort zone var, baz olarak da essence nin ten rengi bazı var onu kullanıyorum :) gerçi onun yerine kapatıcı sürenler de varmış ama benim gözkapaklarım yağlı o yüzden işe yaramıyo :)
Ben de aynı dertten muzdaribim. Nedir bu yağdan çektiğimiz? :) Teşekkür ederim canım cevapların için :)

The Balm'ın pudrası gayet iyidir. Bir de ben Flormar'ın bordo rujunu kullanıyorum, güzel tavsiye ederim.

balmi biliyosundur sadece gratislerde bulabilirsin. Yılbaşı, kadınlar günü, anneler günü gibi özel zamanlarda %50 indirimli alman mümkün.Balmdan nude tude far paleti alarak birçok kombinle harika makyajlar çıkarabilirsin.Put on lid far bazı da var ama essence far bazı, kirpik bazı çok uygun fiyatlı ve performansı yüksek ürünler. Fondöten olarak bourjois healty mix tavsiye ederdim ama artık satılmıyor galiba. Misshanın bb kremi çok iyi diyorlar, makyaja yeni başladıysan ve yaşın da küçükse o tarz bir ürün tavsiye ederim. Essence in asansörlü göz kalemleri çok güzel renkler, hem de çok uygun fiyatlı. Pastelin tarten alllıklarına benzer çok güzel renklerde uygun fiyatlı allıkları var.Ruj olarak da yine essence, golden rose ve wet n wildda çok güzel renkler bulabilirsin. özellikle Wet n wild tavsiye ederim...

the balmın pudrası bana biraz koyu gelmişti. açık tenliysen tam uymayabilir. rimmel'in stay matte pudraları da çok başarılı. ruj olarak yine rimmel'in kate moss serisi ve moisture renew serisi olabilir bence. ben çok memnun kalmıştım :)

canım blog olarak londrada bir türk kızının blogu baya başarılıdır. takip etmeni youtube videolarını izlemeni tavsiye ederim. sebi bebi falan izleme çok ciddi makyaj hataları yapıyor.
yağlı bir cilt tipine sahipsen çok ağır fondotenler kullanma. mümkünse su bazlı olsun. fondoten yerine bb ya da cc krem de kullanabilirsin. bence alabiliyorsan christian dior un fondotenini al çok başarılıdır. ama biraz pahalı.
pudra olarak flormar ın invisible pudrası var. ama o seriyi değiştirdiler sanırım. şu an piyasada olmayabilir. ama yine de flormarın pudraları güzel oluyor tavsiye ederim.
far paleti herhangi bir marka alabilirsin onda bir şey söylemeyeceğim. maybelline master drama göz kalemi de olabilir düzgün fırça kullanımına geçtiğinde eyeliner kullanırsan daha etkili bir duruşu olur. hiçbir kalem eyeliner gibi durmaz.
ruj olarak flormarın matte serisinde indirim varmış çok güzel tonları vardı. güzel tonu olan bir dudak kalemi alıp onu da ruj gibi kullanabilirsin. yanında bir parlatıcı ile. ya da tek başına.
benden sana en önemli tavsiye madem yeni başlıyorsun ve cildin yağlı fırçalarının ve uygulama aparatlarının temizliğine çok dikkat et. sık sık temizle. temizlerken de antibakteriyel sıvı sabun veya saf alkol kullan. ellerini ve cildini temiz tut. akşamları yatmadan mutlaka cilt temizliğini yap. akşamları yapıp sabah yapmamazlık etme. sabah da kalkınca yüzünü güzelce cleanser ile temizle. cildim yağlı nemlendiriciye gerek yok diye düşünme. yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı vardır. mutlaka cildine uygun nemlendiriciler al sabah ve akşam mutlaka uygula.

1. flormarın makyaj bazını kesinlikle önermem gözeneklere hiçbir faydası olmadı bende, makyajı da sabitlemiyor. onun yerine lorealin lumi macique bazını önerebilirim.
2.pudra olarak kesinlikle rimmel stay matte diyorum diğerlerine bakmayın bile :)
3.comfort zone iyidir ama başlangıç olarak the balmın paletlerini öneririm nedeni ise ww farlarının yapısından kaynaklanan kolay dağılmama, tozutma vb. problemler bunun yanında renk çeşitliliğinin az olması. mesela bir nude tude palet her türlü makyajda çok daha kullanışlı olacaktır.
4.far bazı olarak the balm put a lid on it türünün en iyisi :)
5.ruj olarak da rimmel, essence long lasting serisi ve wet and wild balm stainler:)

fondöten öneremedim ben uzun yıllardır mac yada clinique kullanıyorum ama note fondotenlerinin de iyi olduğunu duymuştum

Ruj olara
k rimmel london kate moss serisindekî rujlar uygun fiyatlı ve çok iyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…