Makyaj Ürünleri makyaj ürünleri için öneri istiyorum

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

BeyazBulut

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2007
14.882
4.543
selam çok sık makyaj yapan biri değilim
inanması zor ama hiç makyaj malzemem yok :)
kırk yılda bir yaparsam oda arkadaşlardan faydalanıyordum
ama şimdi evde bir makyaj çantası bulundurmam gerektiğini anladım
yalnız ne alıcağımı hiç bilmiyorum

ne esmerim ne beyazım buğday tenliyim ama saçlarım koyu renk
kaliteli fiyatı çok uçuk olmayan
pudra allık rimel göz kalemi far önerisinde bulunabilirmisiniz
birde iyi bir fondöten

Avonun kampanyalarını takip etmelisin. Çok uygun fiyatlı ürünler olabiliyor. Ben flormar pudra kullanıyorum . Çokta uygun . Avonun fondötenini kullanıyorum . Kalem zaten flormar . ruj bende birsürü var. flormar avon . Ama genel olarak ben flormar ve avon kullanıyorum cnm

Birde söylemeyi unuttum. Birden tüm malzemeleri alma. Her ay birşey al mesela. Hem zorlanmaz hemde araştırmış olursun . Aynı anda alırsan en azından bir 100 TL gider.

Birde söylemeyi unuttum. Birden tüm malzemeleri alma. Her ay birşey al mesela. Hem zorlanmaz hemde araştırmış olursun . Aynı anda alırsan en azından bir 100 TL gider.

teşekkür ederim cevap için bende öyle yapmayı düşünüyorum yavaş yavaş alıcam bir yandanda araştırıyorum

her markanın iyi ürünleri var.
fondöten = maybelline dream matte mausse
pudra = flormar wild serisi
allık = rimmel lasting finish
kapatıcı = rimmel match perfection
göz kalemi = flormar style matic veya avon açılıp kapanabilen göz kalemi
likit eyeliner = yves rocher keçe uçlu eyeliner veya golden rose
ruj = rimmel kate serisi kalıcı ve güzel
benim kullandığım ve memnun kaldığım ürünler bunlar.çokta pahalı değiller

şu zamana kadar makyaj yapan biri değilsen fondötenle pudrayla başlama,

önce güzel bir rimel, ruj (hatta ilk etapta gloss veya renkli balm tarzı bir ürünle başla), göz altı morlukların varsa ince formlu bir kapatıcı al, likitleri tavsiye ederim bu grupta.
şeftali tonlarında mat bir allık alabilirsin.
göz kalemi alabilirsin, (düzgün bir şey olsun bence)

rimel için essence I love extreme tavsiye edebilirim, fiyatı da 10 lirayı bulmaz.

ruj için flormarın siyah mat uzun ince ambalajlı bir serisi var, ondaki pembe-şeftali tonlara bakabilirsin, hafif formlu rujlardır dudağı da kurutmaz, çok pigmentli de değildir. fiyat 10-15 arasıdır tahminimce. muadili clinique chubby stickler falan işte, bütçen yetiyorsa onlara da bakabilirsin ama bence gerek yok,aa lorealde de buna benzer bir seri vardı ama serinin adını hatırlayamıyorum fiyatı 30 civarı. chubbyler 50 falan olması lazım.

kapatıcı için mac tavsiye edebilirim bu cidden iyidir likit kapatıcılar içinde, deboraha bakabilirsin. ama age reseti feciydi, kalem şeklinde olan seri,memnun kalmadım ben.

allık için rival de loopa bakabilirsin hem gramajları az, hem güzel ve doğal mat renkler var,fiyatları da çok uygun-10 lira civarı olması lazım,hem sıkılmazsın sürekli kullansan 6 ayda biter bence..

mac ve narsta da çok iyi allıklar var, fiyatlar biraz yüksek ama,mac melba tavsiye edebilirim doğallığı açısından,dediğim gibi bütçene göre..

göz kalemi maybelline master drama tavsiye edebilirim.

fondöten pudra baz aydınlatıcı bunlara makyaja biraz alıştıktan ve gerçekten ihtiyaç duyduğunu hissettiğinde bak bence.

slm kızlar, mac allık kullanan var mı? öneri istiyorum. allık alıcam ama cildim hassas olduğundan karar veremedim

Evet macın birkaç tane allığı var bende, güzeller, kaşıntı sorunu yaşamıyorum ben kullandığımda (ciddi anlamda alerjik bi bünyem var) özellikle uygun fırçayla uygulandığında iyi sonuçlar alınıyor, allıkta tavsiye edbileceğim bir markadır,

bunun dışında nars da tavsiye edebilirim, gramajı daha fazlaydı sanırım narsın, fiyatı biraz daha yüksektir ama

X