Makyaj temizlemek iin yz temizleme sabunu neren varm???

omrum

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2007
1.050
221
önceden dove kullanıyordum ama zamanla cildime yaramadı,jellerde göz çevresine yaramıyor en rahat sabunun kullanımı bana göre ama hangi sabunu kullansam acaba göz makyajını da iyi temizleyen bi sabun olmalı benim cildim çok yağlı önerilerinizi bekliyorum...

sebamed yada otacınını sabunu güzel.ama ben diadermine prutiy jelini kullanınca baska hiçbirşey kullanamaz oldum.yaglı ciltli herkese şiddele tavsiye ederim.parfümsüz dogal...göz makyajı içinse avonun makyaj temizleyicisi güzel.1 yıl rahat kullanılır.yine acele kullanımlar için niveanın nemlendiricili mendilleri pratik...son kez hem peeling özelliği taşıyan olay marka köpüren mendiller harika temizliyor ama biraz pahalı digerlerine göre...

ya sakın göz makyajını sabunla temizleme bu jelle temizlemekten daha kötü birşey.sabunlar göz altına kullanılmak için üretilmiyor.yüzünü sabunla temizle istersen ama göz için göz makyajı temizleme ürünlerinden al

valla ben nerdeyse 3 yıldır falan dove kullanıorum bende sorun yaratmadı... ama sebamed ve otacının sabunları da var.. sebamedi arkadaşım kullanıo o da ondan memnun.. ben dove'dan asla vazgeçmem...

Eubos diye eczanelerde satılan bir marka var onun sabunu ya da mavi renkli parfümsüz jeli var şiddetle tavsiye ederim.

ciltteki sorunlar için diyorsan bişey diyemem.
ancak makyaj temizlenmesi için bir sabun avr.
ve süper.
LUSH tan bir sabun tavsiye edebilirim. Çok harika
BABY FACE
sabunu kuru bi şekilde eline alıp sürüyosun. hafif yağlı bi olan eini yüzüne sürüyosun iyice. sonra ıslak bi pamukla siliyosun. bu kadar.. :)

ben aktardan sabun kullanıyorum kayısılı çok güzel kokuyo ve cildi pürüssüz yapıyo tavsiye ederim.

aaa super bi onerim var, konuyu gorunce atladım, uzumlu sabun satılıyor, sabun ama cildi yumusacik yapiyor, super bisey tavsiye ederim..ben ankara beypazarından aldım, kullandım cok memnun kaldim sonra oraya giden bi arkadasa 2 tane daha ismarladim

canım bende dovenin salatalık özlü olanını kullanıyorum 4 yıldır felan makyajı güsel çıkarıyor,ve cıldımede ii geliyo.yağlı ciltler doveden memenun kuru ciltlerde sorun yaşanıyo zannedersem

bende bi kaç kez makyajımı dove sabunla yıkayarak çıkardım ama içim hiç rahat etmedi.sanki temizlemedi.ben önce gözümü avonun göz temizleyicisiyle siliyorum yüzümde de makyaj varsa yine avonun makyaj temizleyicisiyle siliyorum(tabi göz ve yüz için ayrı ürün var) sonra jelle yıkıyorum.sabunu pek önermiyo doktorlar.en iyisi jelle yıkamak.benim cildim yağlı karma olduğu için sürekli jelliyorum.ama göz makyajını yağlı herhangi bi krem çıkarıyo.illa makyaj temizleme gerekmez

dior, estee,clinique hepsinin makyaj temizleme malzemelerini, sabunlarından jellerine kadar hepsini kullandım ve cope attıgım paralara acıdım resmen...benim cildim hassas olmasına ragmen bana dermatolog dove sabun ve nemlendirmek icin de bepanten krem onerdi ...3 yıldır dove kullanıyorum cok da memnunum bircok unlu markaya tas cıkaracak kadar iyi bir temizleyici zerre makyaj bırakmıyor, tecrubeye tabi:)))

ben makyajımı sebamed ile çıkarıyorum çok memnunum
ben likit jelini kullanıyorum ama sabunuda aynıdır sanırım

önce makyaj temizleme mendiliyle makyajını çıkar tatlım sonra da protex antibakteriyel sabunla yüzünü iyice yıka hem cildini ferahlamış hissedeceksin hem de akne ve sivilcelerinde azalmayı göreceksin. protexin hem kalıp hem de sıvı sabunu var, ben sıvı sabunu tercıh edıyorum daha pratık oluyor hem de gun ıcınde ellerımı de yıkadıgımda kndimi iyi hissediyorum, neyse çook uzattm :)

Ben eubos yüz yıkama jelini kullanıyorum, tavsiye ederim. Sabunundan kullananlarda oldukça memnun. Zaten hassas ve problemli ciltler için üretilmiş. Egzama gibi cilt sorunlarına iyi geliyor, sadece eczanelerde satılıyor.

ben niveanın bebe sabununu kullanıyorum bebişler için üretilen ürünler daha az kimyevi madde içerir diye düşünerek almıştım şuan çok memnunum 1 ay falan oldu kullanalı diğer sabunlar gibi cildi kurutmuyor nemlendirici özelliği var üstelik çok ekonomik

Benim cildim karma aslinda ama sabun cok feci kurutuyor uzun zamandir sabun kullanmiyorum suan butun kisisel bakim urunlerimde ayni markayi kullaniyorum takmis durumdayim resmen ...ben yves rocher nin iki urunuyle cildimi temizliyorum sadece makyaj icin degil makyaj olmasaa yuzumdedahi kullaniyorum cunku gercekten ise yariyor ve boylesi daha guzel bence herneyse...
temizleyici + tonik bir arada olanla once pamukla siliyorum
31200li3.jpg

daha sonra yuz yikama kopugu ile nemli yuzume az miktar alip yikiyorum resmen kopuk gibi icinde mikro tanecikler var ve hafif peeling gibi sanki

31697kt3.jpg

ama her sabah aksam uyguluyorum yine bu urunlerin nemlendiricilerini kullaniyorum gece ve gunduz icin ayri kremle, inanin ben cok sevdim kendimi iyi hissettiriyor...
Ayrica bu urunlerin diger en buyuk ozelligi anti-age olmasi ama ilk kirisiklar icin 25 yasindayim erkenden baslamak daha iyi sonuc veriyormus vebunun icin ozel gelistirilmis urunler kullanmak iyi diye bildigim icin basladim .....

clinic sabun kullanıyorum ben, direkt sabunla temizliyorum rimel mimel sürdüysem önce nivea yuz temızleme sütüyle cıkarıyorum sonra yıkıyorum.
Clinic sabun koskocaman böle eski yeşil sabun büyüklüğünde hem de çok da maliyetli değil 40 lira civarında, hem uzun süre de gidiyor.
bazen de dove kullanıyorum şimdi sarı taneciklisi çıkmış limonlu o da güzel kokuyor ama kurutuyor.

kızlar konuyu gördüm hemen atladım valla...
kesinlikle DALİNNNNN... Bilğimiz dalin. hani bebişleri yıkadığımız bıcı bıcı yaptırdığımız :))
makyajı okadar güzel atıyoki yıkarken anlatamammmmmm....
bi doktor önermişti çok makyaj yaptığım için cildim çok bozuktu ama 2 yıldan fazla kullanıyorum cildim bebek gibiiii
kesinlikle tavsiye ederimm....

X