Makyaj nasıl yapılır

Kızlarrrr makyajı çok seviyorum yaaa :dance:

Bende anlatayım neler yaptığımı

öncelikle fondotenimi sürüyorum yağlı görünmemesi için çok ama çok hafif pudra yapıyorum hatta pudra süngerini gezdiriyorum cildimde
sonra bu aralar önce pırıltılı beyaz göz kalemimle üstüne altına ve içine beyaz sürüyorum sonra mesela ne renk uygulayacaksam en çok mor ve yeşil kullanırım(göz rengim yeşil ve bu renkler göz rengimi belli ediyo) farı gözümün altına ve üstüne uyguluyorum (bazen altınada yapıyorum)
siyah kalemle üstüne çizgi çekiyorum ama çok hafif ve hafifçe dağıtıyorum kirpik bitimine doğru siyah kalemi dışarı doğru çekiyorum
sonra kirpik kıvırıcı ile kirpiklerimi kıvırıp rimelimi sürüyorum genellikle iki kat

gelelim ruja önce rujumu üstüne parlatıcımı uygularım dudaklarım kuru ise altına nemlendirici sürüyorum

en son olarak da her zaman değil ama canım isterse hafif allık sürüyorum oldu bitti işte :teytey:

akşamda acı badem sütü ile yüz makyajımı çıkarıyorum,gözlerim çok hassas olduğu için göz makyajımı loreal ile çıkarıyorum şakkıdı

ya kızlar ben ayliner (umarım yanlış yazmamışımdır) gözlerim çok küçüçük kalıyor ve çok cirkin oluyor bunun için ne önersiniz nişanlıyım yakında evlenecem kuaför nişanda illa ayliner cekelim dedi fotoğraf güzel olmaz dedi ve yine güzel olmadı başka bir cözümü varmı yoksa hiç kullanmıyayım ne önerir siniz birde cildim çok pürüzlü ve yağlı fondoten sürmesem olmaz sürsem de daha çok yaglanıyor ve çok parlıyor bunun için ne yapabilirim

canım eyeliner büyük gözler içn idealdir.ama güzel durmuyorsa akmayan suya dayanıklı göz kalemleri var onlardan al bi tane gözünü kapatıp içine sür,yogun sürersen eyeliner kadar olmasa da faydasını görürsün.istersen üzerine hafif sürebilirsin ama dikkat et dagıtmamaya.. cildin için de yaglı ciltlere özel parlamayı önleyen matlaştırıcı fondotenlerden kullanabilirsin.uzun süre kalıcı olanlardan alırsan daha iyi olur.makyajdan önce de matlastırıcı nemlendirici uygularsan faydasını görürsün canım.üzerine de matlaştırıcı bi pudra sürdün mü tamamdır :dance:

mrb kıslar.benim cildim çok hassas max faxtor ün allığını kullanıyorum sadece fondoten pudara falan kullanmıyorum ama yine de sivilce yaptı yüzümde.hassas ciltle için hangi ürünü önerirsiniz

aynen bende beceriksizim, geciyorum aynanin basina deniyorum , sonra hayal kirikligna ugruyorum , kendimi papagna benzetiyorum sonunda

aynen bende beceriksizim, geciyorum aynanin basina deniyorum , sonra hayal kirikligna ugruyorum , kendimi papagna benzetiyorum sonunda

:)))) aynen valla yha..meraksaldım defalarca uğraşıorum yıkıorum tekrar yıkıorum tekrar sonuç:aynı :)) papağan gibi olmuşum gene:))))))) şu farın üzerine siyah far sürme keranetini bi öğrenebilsem:)) Fırça felanda aldım ama siyah farım güzel deil heralde tabi elimin beceriksizliğinide unutmamak lazım:!!! flormarın tekli siyah bi farı var izleyenler bilir hcr35de kullanıo onu.memnunmusunuz ondan??? Gölgeleme yapmak için iyimi o??? yazarsanız sevinirim...hayırlı işler hadi hepimize:)))

bebişh22 bence flormar iyi olmuş aldığın güzel bi üründür.. fkat siyahı göz kapağının tümüne sürme, nasıl diim kapağının yarıdan sonuna kadar bi çizgi olarak sür ve fırçayla dağıt

ben fondoteni sürdükten sonra yüzüm de belli oluyor pütürpütür.pudra kullanmadığımdan olabilir mi?daha doğrusu pudranın tam olarak neye yaradığınıda bilmiyorum desem yeri var:) yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sevdankara'cım diğer konuna da yazdım. Pudra kullanmamanla ilgili değil. Muhtemelen sorun fondöteninde, başka bir fondöten seçersen sorun çözülebilir.

hey biri banada yardımcı olsun bende makyaj yapma özürlülülerindenim hatta eminim başı ben çekerim araştırdım soruşturdum ve bütün malzemeleri aldım yani elimde far fondöten ne ararsanız var ama boş boş duruyolar kullanamıyorum çünkü gözlerimin altı mor onun için kapatıcı verdiler cildimin 2 ton koyusunu ama aydınlık durmuyo açık renk denedim gözümün altındaki morluklar sırıttı bu sefer nası yapıcam hem morlukları gizleyip hem aydınlık görünüm vermeyi ten rengi far fln mı sürsem acaba pudra süremem gözümün altına çk abes duruyo siz nasıl yapıyosunuz yaaa:2:

Ben şu sıralar sadece dudak kalemi, göz kapağımın sonuna doğru da siyah göz kalemi sürüp çıkıyorum.
Rimel de kullanmıyorum, pudra ve allık da.

Çok dikkat çekiyorum bu şekilde üstelik. :26: :nazar::nazar::nazar::nazar:

hey biri banada yardımcı olsun bende makyaj yapma özürlülülerindenim hatta eminim başı ben çekerim araştırdım soruşturdum ve bütün malzemeleri aldım yani elimde far fondöten ne ararsanız var ama boş boş duruyolar kullanamıyorum çünkü gözlerimin altı mor onun için kapatıcı verdiler cildimin 2 ton koyusunu ama aydınlık durmuyo açık renk denedim gözümün altındaki morluklar sırıttı bu sefer nası yapıcam hem morlukları gizleyip hem aydınlık görünüm vermeyi ten rengi far fln mı sürsem acaba pudra süremem gözümün altına çk abes duruyo siz nasıl yapıyosunuz yaaa:2:

Göz altların morsa kendin için uygun kapatıcıyı bulana kadar deneme yapacaksın. Kapatıcı verdiler diyorsun da, denemeden mi aldın ki? Far göz altını mahvediyor, bence hiç kullanma. Eğer fiyat konusunu dert etmezsen büyük kozmetikçilere gidip iyi markaların kapatıcılarını deneyebilirsin. Morluk çok yorgun ve kötü gösteriyor insanı, o sebeple iyi bir araştırma yapıp paraya kıymak gerek.

Göz altların morsa kendin için uygun kapatıcıyı bulana kadar deneme yapacaksın. Kapatıcı verdiler diyorsun da, denemeden mi aldın ki? Far göz altını mahvediyor, bence hiç kullanma. Eğer fiyat konusunu dert etmezsen büyük kozmetikçilere gidip iyi markaların kapatıcılarını deneyebilirsin. Morluk çok yorgun ve kötü gösteriyor insanı, o sebeple iyi bir araştırma yapıp paraya kıymak gerek.

ya aslında ben ilk başta morlukları kapatmak için aldım yani aydınlık görünsün fln gibi bi düşüncem yoktu denedi orda azaldı baya ama cilt tonumdan 2 ton koyu şimdi sadece morlukları hafifletmiş oluyo clinique te aldım memnun kalmadım ayrıca clinique all about eyes serumu var onlarıda kullandım ama benimki genetik çok iyi bi sonuç çıkmadı ya bilmiyorumki şimdi 2 çeşit kapatıcı fln mı kullansam sanki çevremde morlukları olan bi ben varım kimsede görmüyorum böyle bişey:KK59:

Bir de mac'ten denesen? Ama ışıklı, aydınlık bir yerde denemen lazım nasıl göründüğünü tam olarak anlayabilmek için. Bir de hiç makyaj olmasın gözünde ki belli olsun nasıl durduğu. İlla ki vardır sana göre olanı.

Bir de mac'ten denesen? Ama ışıklı, aydınlık bir yerde denemen lazım nasıl göründüğünü tam olarak anlayabilmek için. Bir de hiç makyaj olmasın gözünde ki belli olsun nasıl durduğu. İlla ki vardır sana göre olanı.

mac deneme imkanım yokki burda yok yani kapatıcının üzerine fondöten sürsem olur mu

anladım ben bi sitede gördüm de 2 çeşit sürüyodu göz altına bende öyle yapıcam artık bi koyu ton üzerine aydınlatıcı

bence makyajı gösteren rimel ve aydınlatıcıdır...

herseyden gecer onlardan gecemem...
:KK9::KK9::KK9::KK9:

X