Makyaj Ürünleri Makyaj malzemesinde tavsiye ettiginiz markalar?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

romeom

Mutlu günler yakın
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2011
794
223
Merhaba. Makyaj yapmayi cok sevip, dogru duzgun yapamayanlardanim maalesef😔 gratise gittim gecen gun gaza geldim. Orda ki bayanlara sordum en iyi makyaj malzemelerinden almak istiyorum dedim. Maybelline'nin pudra,kapatici,fondoten ve rimelini aldim. Eyeliner goz kalemi falanda aldim. Ama o kadar video izlememe ragmen olmuyo yapamiyorum sanki. Siz rimel olarak hangi markayi kullaniyosunuz memnun musunuz? Maybelline eger kotuyse yeni urunler almaya da raziyim 😔 Esmerim bu arada. Rimelimi ozellikle hicc duzgun suremiyorum. Kirpiklerim birbirine yapisiyo, tek tek olmuyo hic. Cokda dolgun ve uzun kirpiklerim var aslinda ama yapamiyorum. Nasil suruyorsunuz rimelinizi?fondoteni nasil suruyorsunuz, elinizle mi fircayla mi? Fondetenin ustune pudra da surmek gerekir mi? Hatta pudra ne ise yarar 😔 yani bana gunluk makyaj yaparken neyi, nasil yaptiginizi, nasil surdugunuzu anlatabilir misiniz. Bende cekici olmak istiyorum bayanlar bir el atin bana da 😄😄

Son düzenleme:

Hmmmmm :)))
Fondoteni ben dik fondoten fircasiyla suruyorum..kisin estee lauder double wear kullaniyorum ama cok yoguunn.Bu aralar loreal cc krem kullaniyorum cook hafif tavsiye ederim:) Rimel surerken gozlerini bastir yani gozlerini acik tutma sadece.Bastira bastira dibinden sur:)) pudra genelde yagli ciltlere onerelir cunku yagi emer...Fondotenin ustunede sabitleyici gorevi gorur

The Balm ürünlerinden cok memnunum ben Rimel, allık, eyeliner, ruj ve farını kullanıyorum. Fondöteni fırçayla sürersen daha verimli olacaktır. Pudrayı da fondöteni sabitlemek için kullanıyoruz onuda fırçayla geçersen daha iyi olur

Ayrıca Maybelline ürünleri de güzel. Rimel fondöten ve jel eyelinerini kullandım ki jel eyelinerı ben bile sürdüysem herkes sürer :)))

Maybelline Rocket rimel çok iyidir.Rimeli önce uçlara sür sonra dipten uçlara doğru yedir böylece daha kıvrık görünür.

Ya birde hani pudrayi yuzun her yerine surmeyin burun kenarlarina, elmacik kemiklerine, alin cizgisine surun diyorlar ya. Ben komple butun yuzume dagitiyorum 😝 siz nasil suruyorsunuz

Ya birde hani pudrayi yuzun her yerine surmeyin burun kenarlarina, elmacik kemiklerine, alin cizgisine surun diyorlar ya. Ben komple butun yuzume dagitiyorum 😝 siz nasil suruyorsunuz

O bölgeler gün içinde daha cok parlama yapan bölgeler ondan.. Bence farketmez bende şöyle bi bütün yüzüme hafifçe geçiyorum.

Canım maybeline iyidir kullan bence. Makyaj yapmadan önce cildinin temiz olması lazım tonikle temizleyebilirsin. Fondötenden önce nemlendirici bi krem sür sonra bi fırçayla hafifçe sür. Gündüz makyajında çok lekeli bi cildin yoksa sadece pudrada kullanabilirsin. Göz kapağını kapatıp kirpik dibinden göz kalemiyle ince bi çizgi çek sonra eyelinerla istediğin kalınlığı ver en son rimeli sürerken yukarı var kirpik dibinden sağ sol yaparak yukarı doğru çekerek sür. En son da pudrayi elmacık kemiğinin çok az altından kulağa doğru hafifçe sür. Işte bu kadar

Fondöteni makyaj süngeriyle, pudrayı fırçayla süreceksin canım, ben seventeen'in ürünlerini kullanıyorum, çok da memnunum özellikle fondöteni çok profesyonel :)

canım en pahalı makyaj malzemesini alsan bile eğer rimeli sürmeyi bilmiyorsan sonucun aynı olur .Rimeli hep maybelnne kullanırm ama ara sıra değişiklik yapmak isteyip değiştirdiğimde olmştur sonucum arasında pek bi fark değişmez ona 1 dk ayırıyosam diğerine 2 dk ayırım konum var bununla ilgili belki işine yarar http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=721762

çok sorunlu bi cildin yoksa bu sıcaklarda hem kapatıcıya hem fondotene hemde pusraya itiyacın olmaz bnce yüzünü bunaltma onlarla.Nemlendiricini sürdükten sonra hafif bi fondoten ve allık yeterli olur die düşünüyorum yazın
Sana pudra olarak Golden rose un terracota pudrasını öneririm kesinlikle memnun kalırsın . İpeksi ve taze bir görünümü var http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=633813
sormak istediğin hersey hakkında yardımcı olmak isterm cnm

Son düzenleyen: Moderatör:
Fondoten, pudra vs gunluk makyajin birer parcasi midir sizce? Cok fazla kaçmaz mi?
problemli bir cilt yoksa, kapatilmasi mecbur bir seyler yoksa insan gun icinde niye fondoten sursun?
tabi bana gore oyle.
benim icin ten makyaji düğün, bayram ve sivilce icin vardir:))
Bu ara ben de sık sık makyaj bloglarina takılıyorum. Gözlerim yuvasindan firliyor.
her ay 'bu ay bu fondoteni su kapaticiyi falanca pudrayi bitirdim ' deyip duruyorlar.
29 yasindayim, 20 yasindan beri fondotenim bulunur hicbirini bitiremedim.bozuldu diye atıyorum.
Hatta gecen yil aldigimi bacaklarima suruyorum yine bitmiyor:)))

Bende fondoten falan hergun surmuyorum yanlis anlasildim sanirim 😁 sivilce lekelerim oldugu icin misafirlige falan giderken suruyorum sadece 10 gunde bir falan anca. Ama simdi 2 ay sonra stajim basliycak o zaman hergun yapicam galiba verdiginiz makyaj onerilerinizi 😙

tam ilgi alanım bu konuda sana yardımcı olabilmek bana zevk verecektir :)
öncelikle maybellinin tüm ürünlerini en az bir kere kullanmış biri olaraktan gerçekten başarılıdır
fondöten olarak mac studio fix ve dior forever en favorilerim arasındadır
bu ürünleri tercih edersen transparan pudra kullanmanı öneririm gratis ve watsonslardaki essence markalı transparan pudra hem uygun hemde çok güzel bir üründür.
rimel olarak ise maybelline one by one ve the falsies yani yavruağzı ve mor renk olan bu ikisini birlikte uyguluyorum ben müthiş oluyor hem ayrık ayrık hemde dik dik muhteşem bir görünüm elde ediyorum
allık olarakta esmer olduğun için the balm hot mamayı şiddetle tavsiye ederim hem doğal hem çekici bir görünüm elde edersin.
ruj olarakta mac ve rossman diye bi magaza var bulunduğunuz şehirde var mı bilmiyorum oradaki rival the loop markalı rujlar en az mac kadar başarılı ve renk seçenekleri seçkin ürünler.. rossman yoksa bulunduğunuz yerde essencenın ruj ve parlatıcılarıda başarılıdır

Bana da yardım edin kızlar yaaa
pudra sürdüğüm zaman yüzüm pul pul oluyo
o yüzden süremiyorum napicam

benim günlük makyajım şöyle.
fondöteni fırça yardımıyla yüzüme sürüyorumyüzüm çok güzel oluyor.
kullandığım fırça flormardan fondöten fırçası.

kullandığım 2 fondöten var.biri lorealdan diğeri bourjois"den.gerçekten harikalar.tavsiye ederim.

kullandığım rimel isador

kullandığım eyelinerler inglot ve yves saint laurent

allık fırçam

kullandığım allığın markası ne bilemiyorum.yazısı gitmiş üzerinden.hafızamda kalmamış.

ve son olarak olmazsa olmazım kırmızı rujum.(golden rose)

bu kadar canım.resimli anltmak istedim nedense
benim günlük makyajım böyle.
yavaş yavaş öğrenirsin.özellikle eyeliner sürmek zor bir iş ama alışınca kolay olucak.

Son düzenleme:

Benefit rimel kullanmanı tavsiye ederim. Üstüne rimel tanımam zaten ödüllü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…