Makatta çatlak sorunu olanlar

Bahan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
571
119
28
Kaç haftadır. Makatta çatlak var dışkıyla beraber kanama oluyo çok ağdım oluyo cam batıyo gibi bu durumda olanlar tavsiye alabilir miyim?

Sudocrem diye bi krem var canim cok ise yariyor doktor makattaki catlak icin vermisti

Geçmiş olsun. Benim ilk defa bu çatlak 2016 yılında olmuştu korku filmi gibi bi sahneydi acile gitmiştim çünkü afedersin klozet kan gölüne dönmüştü ben de bağırsakla alakalı bi şey sandım meğersem ilk basurum çıkmış asdfg çatlamış iki krem yazdı doktor ondan sonra çok şükür bi daha çatlama, kanama olmadı. Sizede krem verir muhtemelen doktora mutlaka gidin. 4 gün önce ikinci basurum çıktı bu sefer çatlama değildi ama çok kaşıntı, batma oldu hep randevu aldım ben de bakalım ne diyecek doktor. Hayır hiç kabızlık yaşamam, acı yemem ama işte genetik olabiliyormuş.

Kaç haftadır. Makatta çatlak var dışkıyla beraber kanama oluyo çok ağdım oluyo cam batıyo gibi bu durumda olanlar tavsiye alabilir miyim?
Canım bu benim eşimde vardı gerçekten zor bir durum çok geçmiş olsun

Leğene çok sıcak olmasın oturabileceğin sıcaklıkta olsun otur her gün yap bunu ve kesinlikle lifli şeyler tüket baharatlardan uzak dur acı+turşulardan kesinlikle uzak durmalısın hayatından çıkart bu zamanda

Ben eşime ısırgan otu kaynatıp çorabın içine koydum çatlağına yerleştirdim 1 saat öyle durdu 1 hafta yaptım bunu tavsiye ederim

Büyük tuvaletini her yaptığın da o çatlak her seferinde yırtıldığı için iyileşmesi çok zor o yüzden katı olamaması gerekiyor

Hangi krem vermişti hatırlıyor musunuz acaba

Hangi krem vermişti hatırlıyor musunuz acaba
Ben makat çatlağından ameliyat oldum bana doktor en son anrecta diye bir krem vermişti bu krem en son aşama bu kremlede geçmezse ameliyat olacaksın demişti ben dikkat etmediğim için geçer diye düşündüm ama ameliyat olmak zorunda kaldım çok zordu. Duşta sıcak su tutun sıcak suya oturun en iyi gelen şey onlar. Bide çay ağacı kremi bana çok iyi geliyordu

Katı beslenmeyin bir süre pomad kullanın salata çorba çay gibi şeyler tüketin 1 hafta çünkü katı olursa çıkışı kötü oluyor biraz dinlensin.

geceleri yatmadan önce bir pamuğa ve makyaj temizleme pamukları varya ped gibi ona zeytinyağı ve kantoron yağı dökün makat kısmına koyup uyuyun 3 gece yapın bunu çok faydasını göreceksiniz. :)
Geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…